Bluetooth для колонок. Як вивести звук з ноутбука або телефону на звичайну акустичну систему по Bluetooth?

Bluetooth для колонок. Як вивести звук з ноутбука або телефону на звичайну акустичну систему по Bluetooth?

На ринку є вже багато моделей колонок, домашніх кінотеатрів, акустичних систем з вбудованим Bluetooth. Це дозволяє виводити на них звук з різних пристроїв без використання проводів. Можна транслювати звук по Bluetooth зі смартфонів, планшетів, комп'ютерів, телевізорів і т. Д. І я маю на увазі не портативні колонки, а великі акустичні системи (комп'ютерні колонки), які зазвичай мають можливість підключення тільки за допомогою кабелю (3.5 mm Jack, оптичний , RCA). Але що робити, якщо у нас є хороша акустична система, але без Bluetooth? Як додати підтримку Bluetooth для звичайних стаціонарних колонок? Які для цього потрібні пристрої і як все це працює? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в цій статті!

Я раніше навіть не переймався цим питанням. Але після того, як замовив на Аліекспресс два Bluetooth трансмітера і почав писати статтю Bluetooth трансмітер для телевізора (навушників), виявилося, що ці трансмітери можуть не тільки передавати звук по Bluetooth, але і приймати його і передати на колонки по кабелю. Заради інтересу, буквально за хвилину підключив трансмітер до своєї акустичної системи через роз'єм 3.5 mm Jack, перевів його в режим RX (режим приймача) і вивів звук з телефону на колонки без вбудованого Bluetooth. Уже коли вирішив писати цю статтю, трохи погуглити і знайшов навіть спеціальні Bluetooth аудіо приймачі для колонок. Наприклад, у популярній компанії Logitech є такий пристрій. Називається воно Logitech Bluetooth Audio Adapter. Коштує не дешево (в порівнянні з китайськими Bluetooth трансмітерами), інтерфейс підключення 3.5 mm Jack і RCA, оптичного аудіовиходу немає.

Щоб було зрозуміло про що йде мова, відразу розповім як це працює. Спеціальний аудіо приймач, або Bluetooth трансмітер в режимі приймача підключається до акустичної системи за допомогою кабелю. Так само до приймача підключається харчування (через окремий блок живлення, або по USB від будь-якого адаптера, USB-порту і т. Д.). Включаємо Bluetooth приймач (який підключений до колонок), підключаємося до нього по Bluetooth з будь-якого пристрою (ноутбук, телефон, планшет) і транслюємо звук на акустичну систему. Все просто!

Bluetooth аудіо приймач для колонок

Як я вже писав вище, для цих завдань є спеціальні пристрої - Bluetooth приймачі з виходом 3.5 mm Jack і RCA. Ще їх можна знайти за запитом "Bluetooth Audio Adapter". Такого пристрою у мене немає, але як я розумію, вони створені для виконання строго однієї задачі (на відміну від Bluetooth трансмиттеров) - приймати аудіо з будь-яких пристроїв по Bluetooth і передавати його на будь-які колонки по кабелю. У китайських інтернет магазинах таких пристроїв можна знайти дуже багато. Серед фірмових наступників можна виділити той же адаптер від Logitech, інших не знайшов. Є ще Meizu Bluetooth Audio Receiver, Xiaomi Mi Bluetooth Audio Receive, але вони більше підходять для навушників.

Bluetooth аудіо приймачі для підключення до будь-яких колонкам по Bluetooth

Якщо вам потрібно пристрій виключно для прийому звуку по Bluetooth і виведення на будь-які динаміки по кабелю - то такі адаптери вам підійдуть. Працює це приблизно ось так:

Але можна піти іншим шляхом. Купити більш функціональний пристрій - Bluetooth трансмітер. І використовувати його в режимі приймача.

Bluetooth трансмітер для виведення звуку на акустичну систему

Bluetooth трансмиттеров є дуже багато. Більш докладно про них я вже розповідав в цій статті. Вони можуть як передавати сигнал по Bluetooth на навушники або колонки, так і приймати сигнал по Bluetooth і передавати його по кабелю на колонки. У мене є трансмітер, який я купив майже за 3 долари (що дуже дешево), і навіть він вміє працювати в режимі Bluetooth аудіо приймача. Навіть такий дешевий трансмітер без проблем виводить звук на акустичну систему з телефону.

Ось так виглядає найпростіший і дешевий Bluetooth трансмітер:

Bluetooth трансмітер для виведення звуку на динаміки

А ось дорожча і наворочена модель (з підтримкою оптичного аудіо входу / виходу):

Передача музики з телефону на стаціонарні колонки за допомогою Bluetooth трансмітер

Про Трансмітер ви можете почитати за посиланням вище. Далі в статті я покажу, як використовувати їх саме в парі з акустичними системами.

Додаємо підтримку Bluetooth для звичайних колонок

Показувати я буду на прикладі підключення через Bluetooth трансмітер. Спочатку розглянемо підключення простий, бюджетної моделі. Колонки у мене самі звичайні (Edifier R2700). У них є можливість підключення через 3.5 mm Jack (на самих колонках RCA вхід) і є оптичний аудіовхід. Так що для таких колонок підійде практично будь-який трансмітер. Будьте уважні при виборі трансмітера (точніше кабелю). Наприклад, на моїх колонках немає звичайного входу 3.5 mm Jack. Є тільки RCA. Це означає, що кабель потрібен 3.5 mm Jack - RCA. Якщо на трансмітер 3.5 mm аудіовихід.

Як це працює:

  1. Підключаємо Bluetooth трансмітер до харчування. Будь-трансмітер потрібно підключити до джерела живлення. Є моделі з вбудованим акумулятором. Живити (зарядити) трансмітер можна від USB-порту будь-якого пристрою, або через будь-який блок живлення (від телефону, планшета). Але бажано, щоб адаптер харчування видавав 5v, 1A.
  2. Потрібно з'єднати трансмітер з колонками за допомогою кабелю. Якщо на вашому трансмітер є оптичний аудіовихід, а на колонках є оптичний аудіовхід - використовуйте його. Якщо немає - використовуйте 3.5 mm Jack, RCA.
  3. Можливо, на колонках знадобиться перемкнути режим роботи. Вибрати аудіовхід (джерело звуку), до якого ви підключили трансмітер. Зазвичай за це відповідає кнопка "Input".
  4. Трансмітер потрібно переключити в режим аудіо приймача (RX). На дорогих моделях це можна зробити окремим перемикачем на корпусі. На дешевих - включенням - відключенням і повторним включенням харчування трансмітера (підключили в USB порт, витягли і знову підключили). Щоб індикатор блимав НЕ червоним кольором, а синім. Бажано дивитися інструкцію конкретно по вашому пристрою.
  5. Після підключення включаємо Bluetooth на своєму пристрої (телефоні, планшеті, ноутбуці, ПК), і зі списку доступних пристроїв вибираємо трансмітер і підключаємося до нього. Він визначиться як навушники (гарнітура) і з'явиться можливість виводити на нього звук. А він уже в свою чергу буде передавати звук на колонки по кабелю. Якщо при підключенні з'явиться запит PIN-коду, то спробуйте ввести 0000, 1111, 8888 або 1 234.

Показую, як це виглядає на практиці. Підключаємо трансмітер до харчування і до колонок. Перевіряємо, переключено він в режим RX (про це писав вище, 4 пункт).

Підключення Bluetooth трансмітера до колонок через 3.5 mm Jack - RCA

Коли на трансмітер буде активно блимати індикатор синім кольором, то значить трансмітер доступний для підключення. Просто підключаємося до нього з будь-якого пристрою через Bluetooth і виводимо звук (як на звичайні Bluetooth навушники, або портативну колонку).

Трансляція музики з телефону по Bluetooth на колонки без Bluetooth

Так як у мене є ще один трансмітер, дорожчий і функціональний, то давайте подивимося ще й на його прикладі. Все практично так само, тільки там режим приймача (RX) і активація режиму підключення відбувається трохи інакше. І його з колонками ми будемо з'єднувати через оптичний аудіо кабель.

На трансмітер оптичний кабель підключаємо в "SPDIF OUT RX". На колонках в порт "Optical" (на моїх він так називається). Далі, на трансмітер потрібно переключитися в режим RX (режим аудіо приймача) і "SPDIF" (оптичний). Якщо через 3.5 mm Jack підключаєте, то ставимо AUX.

Bluetooth трансмітер в режимі аудіо приймача RX і

Ось так виглядає схема підключення:

Підключення телефону до акустичної системи через Bluetooth трансмітер (оптичний аудіо кабель)

Нагадаю, що трансмітер повинен працювати в режимі RX. Включаємо його, і подвійним натисканням на кнопку живлення активуємо режим підключення (робимо його видимим для інших пристроїв). Індикатор повинен активно блимати синім кольором. На вашому трансмітер все може бути трохи інакше, дивіться інструкцію.

Залишилося тільки підключитися до Bluetooth трансмітеру з телефону, або іншого пристрою і можна слухати музику на стаціонарних колонках по Bluetooth.

Підтримка Bluetooth для стаціонарних колонок

Буквально за 2-3 долари (приблизно стільки коштує найдешевший трансмітер) можна додати підтримку Bluetooth практично для будь-яких колонок. Навіть для якихось старих моделей, так як підключаються вони швидше за все через 3.5 mm Jack, або RCA. Після чого до акустичної системи можна буде підключатися по Bluetooth і без проводів виводити звук з будь-яких пристроїв. Така схема підійде так само для музичних центрів, автомобільних магнітол і інших пристроїв, в яких є AUX.

На телефонах, планшетах та інших мобільних пристроях Bluetooth працює без будь-яких налаштувань. А ось на ноутбуках і ПК можуть виникнути проблеми. Про всяк випадок залишу посилання на деякі статті, які можуть вам стати в нагоді, якщо ви захочете підключити до Bluetooth трансмітеру свій стаціонарний комп'ютер, або ноутбук.

  • Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК). Підключення Bluetooth адаптера і установка драйвера
  • Як включити Bluetooth на ноутбуці?
  • Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10

Поділіться в коментарях, як ви все підключили і налаштували. Які пристрої використовуєте і на які колонки виводите звук. Якщо у вас щось не вийшло налаштувати, або залишилися питання щодо вибору обладнання, то можете задавати питання, постараюся підказати.