Роутер який не ріже швидкість по Wi-Fi і дає 100 Мбіт / с і більше

Роутер який не ріже швидкість по Wi-Fi і дає 100 Мбіт / с і більше

Вирішив написати статтю, і висловити свою думку і якісь спостереження з приводу роутерів, що не урізують швидкість, і видають по Wi-Fi мережі стабільно 100 Мбіт / с, або ту швидкість, яка заявлена ​​за тарифом інтернет-провайдера. Дуже спірна, неоднозначна і популярна тема. Адже всі, хто вибирає собі маршрутизатор, в основному шукає модель, яка не ріже швидкість. Або яка "пробиває стіни". Але це вже з іншої опери 🙂

Передісторія дуже проста. Швидше за все ви самі, на своєму досвіді переконалися і побачили, як роутери урізують швидкість. Або десь в інтернеті, можливо у відгуках до якогось конкретного маршрутизатора прочитали коментар, як якийсь "обманутий" клієнт користувався інтернетом на максимальній (за тарифом провайдера) швидкості, а потім купив цей клятий роутер, налаштували його, і швидкість підключення впала у кілька разів. Можливо, по кабелю від роутера він як і раніше отримує практично максимальну швидкість (наприклад, 100 Мбіт / с), але по Wi-Fi повний жах. Швидкість впала до 50, 20, 10 Мбіт / с або ще менше.

Роутер ріже швидкість по Wi-Fi

Саме з такою "проблемою" стикається практично кожен, хто підключає до інтернету свої пристрої по Wi-Fi мережі. Так, швидкість підключення через Wi-Fi роутер падає. Наскільки - залежить від багатьох факторів, про які я розповім в цій статті. Далеко не завжди винен тільки роутер. І найголовніше, немає такого роутера, яка б не різав швидкість по Wi-Fi. Просто якісь урізують менше, якісь більше. При різних умовах і зовнішніх факторах.

Чому я в заголовку написав саме 100 Мбіт / с? Тому, що це найпопулярніший тариф, який найчастіше підключають в містах. Так, буває швидкість по тарифу нижче. У такому випадку, ви можете навіть не помітити падіння швидкості після установки роутера. Наприклад, якщо у вас провайдер дає до 20 Мбіт / с. Але бувають тарифи зі швидкістю і до 200 Мбіт / с, 500 Мбіт / с або навіть більше. В такому випадку, втрати в швидкості підключення до інтернету після установки маршрутизатора можуть бути дуже великими. Тут, звичайно ж, багато що залежить від роутера, який ви оберете.

Чому швидкість нижча за ту, що заявлена ​​на коробці з роутером і в характеристиках?

Ну чому? Чому на коробці з роутером написано N150, N300, N450, або навіть N600 і вище, а у мене швидкість інтернету така низька? Приблизно від такого питання дуже часто страждають працівники служби підтримки інтернет-магазинів, виробників роутерів, або ні в чому невинні консультанти в магазинах 🙂

Зараз поясню, і вже закриємо тему з цими цифрами, які вказані на коробці, або в характеристиках до маршрутизатора. Так само багато хто бачить пункт "Швидкість" у властивостях підключення на комп'ютері, або мобільному пристрої, і не розуміють, чому дані так сильно відрізняються.

Швидкість Wi-Fi нижче ніж в характеристиках роутера і на коробці

Кожен маршрутизатор має певний індекс швидкості Wi-Fi мережі. Це один з головних показників і критеріїв при виборі роутера. Якщо розглядати роутери, які працюють тільки в діапазоні 2.4 GHz, то там швидкість від 150 Мбіт / с, і начебто до 600 Мбіт / с (4 антени). Якщо розглядати дводіапазонні маршрутизатори, з підтримкою частоти 5 GHz, то там швидкість буде вище.

Так ось, всі ці цифри, до 150Mbps, до 300Mbps, це максимальна, теоретично можлива швидкість бездротової мережі, яку може видати даний роутер в ідеальних умовах і тільки в теорії. В якійсь статті я вже писав, що ці цифри не мають ніякого відношення до реальної швидкості , так як вона залежить від багатьох факторів.

Для прикладу: роутер стандарту 802.11n, який може видавати швидкість до 300 Мбіт / с (їх зараз більше всього на ринку) в теорії, в реальності може вичавити максимум 100 Мбіт / с. Але і це практично неможливо. Я вже не кажу про бюджетні моделі з індексом N150. Там максимум 50 Мбіт / с.

Виходить, якщо у вас тариф 100 Мбіт / с, і ви купили роутер зі швидкістю до 150 Мбіт / с, то максимум що ви зможете отримати по Wi-Fi, це 50 Мбіт / с. Не забувайте, що швидкість інтернету в першу чергу залежить від вашого провайдера. Від тарифу. Тому, перш ніж скаржитися на повільне з'єднання через маршрутизатор, підключіть інтернет (кабель від провайдера) безпосередньо до комп'ютера і перевірте швидкість підключення. Тоді у вас будуть дані, за якими ви зможете орієнтуватися.

Так само швидкість залежить від самого пристрою, який ви підключаєте до Wi-Fi роутера. Від рівня сигналу бездротової мережі, від перешкод, ну і в якійсь мірі від налаштувань бездротової мережі.

Через що падає швидкість через Wi-Fi роутер?

Тепер про найважливіше. Чому ж безпосередньо швидкість така, як заявлена ​​провайдером, по кабелю від роутера така ж, або трохи нижче, а по Wi-Fi швидкість просідає. Іноді навіть дуже сильно.

Тут як би і без складних розглядів все зрозуміло. Кабель є кабель. По ньому наш інтернет строго по призначеному маршруту "залітає" на пристрої, а не розпорошується по кімнаті, квартирі і т. Д., Як у випадку з Wi-Fi.

Давайте розберемося більш детально, і розглянемо основні фактори, через які просідає швидкість бездротового з'єднання.

 • Відкрию вам невеличкий секрет. Роутер, він як невеликий комп'ютер. У ньому є основна плата, процесор, оперативна пам'ять, постійна пам'ять, бездротовий модуль. Як і у випадку з комп'ютером, продуктивність роутера залежить від обсягу пам'яті, продуктивності процесора і якості цих елементів. Чим більше пам'яті, чим потужніший процесор і бездротовий модуль, тим швидше роутер може обробляти дані. А від цього безпосередньо залежить швидкість інтернету і стабільність роботи навіть при навантаженнях. Не рідко буває, що швидкість начебто хороша, але як тільки з'являється навантаження на роутер, вона тут же просідає. Все це через слабке і не дуже якісного заліза, яке найчастіше встановлюють в бюджетні моделі.
 • Якщо комп'ютер у нас працює на Windows, то роутер так само працює на своїй операційній системі. Простіше кажучи - прошивці. І від прошивки так само багато що залежить. Якщо програмна частина зроблена погано, то навіть потужне залізо не врятує. І якщо прошивка з безліччю помилок, сира і недопрацьована, то через це так само може страждати швидкість з'єднання. Завжди оновлюйте прошивку на своєму маршрутизаторі. Це не завжди дає позитивний ефект, але буває, що роутер починає працювати краще і швидше. Оновлювати прошивку потрібно!
 • Кожен провайдер використовує якийсь певний тип підключення до інтернету. Якщо ви самі налаштовували маршрутизатор, то швидше за все розумієте про що я. Так ось, Динамічний IP (DHCP) і Статичний IP - це найпростіші і легкі протоколи. З ними маршрутизатор буде різати швидкість найменше. Якщо підключення PPPoE, то тут вже складніше, роутер буде витрачати свої ресурси для з'єднання з цього протоколу і швидкість буде просідати. А у випадку з PPPTP - швидкість буде падати ще більше.

  Тип підключення впливає на швидкість Wi-Fi

  Так що краще вибирати провайдера, який видає адреси автоматично, або вимагає прописати їх вручну, але без авторизації по імені користувача і паролю.

 • Wi-Fi клієнт. Простіше кажучи, пристрій, який ви підключаєте до роутера. Наприклад, при вимірі швидкості з ноутбука (по Wi-Fi), може бути 15 Мбіт / с, а з телефону - 70 Мбіт / с. Або навпаки. Чому так? Все дуже просто, швидкість обмежується самим повільним пристроєм в мережі. І якщо роутер дає навіть 100 Мбіт / с, а модуль в ноутбуці, або іншому пристрої має обмеження 24 Мбіт / с (це максимально реальна швидкість для 802.11g), то таку швидкість ми і отримаємо. Застарілий Wi-Fi модуль, відсутність підтримки нових стандартів і технологій, застаріле програмне забезпечення (драйвера) - все це безпосередньо впливає на швидкість підключення до інтернету. І маршрутизатор, як ви розумієте, тут вже ні при чому.
 • Інші зовнішні фактори. Наприклад, чим гірше рівень сигналу на вашому пристрої, тим повільніше може бути підключення. Кожна Wi-Fi мережа працює в певному діапазоні і на певному каналі. І коли цих мереж навколо багато, вони починають перетинатися і заважати один одному. Я додав би сюди ще перешкоди від різних побутових приладів, перешкоди у вигляді металу в стінах і т. Д.
 • Налаштування маршрутизатора. Із заводу, за замовчуванням роутер налаштований таким чином, щоб забезпечити максимальну сумісність з різними пристроями. У тому числі зі старими, яких, можливо, у вас немає. Наприклад, режим роботи мережі виставлений в авто режим (b / g / n). А ширина каналу в 20/40 MHz. Але, якщо у вас немає старих пристроїв, які підтримують тільки режим бездротової мережі g, то є сенс перевести роутер в режим n (only n), а ширину каналу в 40 MHz.

  Роутер урізує швидкість через налаштувань Wi-FiМожливо, швидкість Wi-Fi мережі пристойно збільшиться. Всі ці настройки можна змінити в web-інтерфейсі роутера, в розділі з настройками бездротової мережі. Я писав про це в статті як збільшити швидкість інтернету по Wi-Fi через роутер.

З причинами розібралися, начебто нічого не упустив.

Який роутер потрібен для отримання максимальної швидкості по Wi-Fi мережі?

Для отримання максимальної швидкості по Wi-Fi, нам потрібен сучасний, потужний (а значить, не найдешевший) роутер. Новий пристрій (ноутбук, ПК з Wi-Fi адаптером, телефон, планшет, телевізор) з сучасним Wi-Fi модулем. І бажано провайдер з протоколом підключення Статичний IP, або Динамічний IP.

Якщо ми говоримо про сучасний, бездротовому мережному обладнанні, то зрозуміло, що обов'язково повинна бути підтримка діапазону 5 GHz і стандарту 802.11ac. Ця підтримка повинна бути як в роутері, так і в самому пристрої, яке ми підключаємо до Wi-Fi мережі. Тобто, роутер повинен бути дводіапазонним. Детальніше можете почитати в цій статті.

Роутер який не ріже швидкість інтернету

Мало того, що за стандартом 802.11ac швидкість Wi-Fi мережі набагато вище (максимальна, теоретично можлива до 6.77 Гбіт / с) з порівнювання з найпопулярнішим зараз 802.11n, так ще й в діапазоні 5 GHz (а 802.11ac працює тільки в цьому діапазоні) практично немає перешкод.

Зверніть увагу на швидкість WAN і LAN портів маршрутизатора. У виборі роутера, який буде якомога менше різати швидкість, ми забуваємо про те, що швидкість так само обмежена WAN портом, в який ми підключаємо інтернет. І якщо у нас за тарифом швидкість 200 Мбіт / с, а ми поставили роутер, у якого WAN і LAN порти можуть працювати на швидкості 10/100 Мбіт / с, то зрозуміло, що більше ніж 100 Мбіт / с ми не отримаємо ні по кабелю , ні по Wi-Fi.

Якщо у вас швидкий інтернет, понад 100 Мбіт / с, то вам потрібен роутер тільки з гігабітними портами. Це завжди зазначено в характеристиках. Навіть на роутерах з середнього цінового діапазону не завжди встановлені гігабітні (1000 Мбіт / с) порти. Будьте уважні.

Роутери з підтримкою стандарту 802.11ac зараз вже цілком доступні. Є дуже багато моделей на ринку. Єдиний мінус тільки в тому, що покриття Wi-Fi мережі в діапазоні 5 GHz трохи менше, ніж в діапазоні 2.4 GHz. Це дійсно так, я вже в цьому переконався. Не критично, але сигнал слабший.

Кілька  важливих моментів:

 • Дводіапазонні маршрутизатори роздають дві Wi-Fi мережі. На частоті 5 GHz і 2.4 GHz. Так що ті пристрої, у яких немає підтримки нового стандарту, будуть підключаться в діапазоні 2.4 GHz. При необхідності можна відключити непотрібну мережу.
 • Якщо ви хочете вичавити максимум швидкості через Wi-FI роутер, то не купуйте бюджетні моделі. Чим дорожче роутер, тим краще залізо в ньому встановлено. А це означає більше продуктивності і швидкості.
 • Не забувайте про обмеження на WAN і LAN портах.
 • Для досягнення максимальної швидкості оновлюйте прошивку свого маршрутизатора і експериментуйте з настройками Wi-Fi. Режим роботи, канал, ширина каналу.
 • Не забувайте, що швидкість Wi-Fi з'єднання так само безпосередньо залежить від якості, продуктивності і характеристик Wi-Fi модуля пристрою, на якому ми заміряємо швидкість. Можете зробити заміри на різних пристроях, і ви переконаєтеся, що швидкість швидше за все буде різною.

Більше порад щодо вибору маршрутизатора ви зможете знайти в статті якої Wi-Fi роутер краще купити для дому, або квартири.

висновки

Будь-роутер буде різати швидкість по Wi-Fi мережі. Питання тільки в тому, наскільки сильно. А ось наскільки буде просідати швидкість, залежить в першу чергу від потужності роутера, підтримки нових стандартів, від параметрів Wi-Fi приймача в пристрої, від провайдера (тип підключення і швидкість за тарифом), перешкод, рівня сигналу і т. Д.

Якщо ви тільки вибираєте роутер, то однозначно раджу купувати двохдіапазонний. З підтримкою нового стандарту 802.11ac. І бажано з гігабітними портами. Швидше за все ваші нові мобільні пристрої вже підтримують 802.11ac. Якщо все буде добре працювати, то для ПК і навіть ноутбуків можна купити USB-адаптери з підтримкою стандарту ac. Так само я б радив не економити на роутері. Краще взяти хорошу, сучасну і потужну модель, яка буде актуальною ще багато років, ніж міняти роутер через рік, і весь цього рік плюватися на низьку швидкість.

Зрозуміло, що тут все індивідуальне, і дуже багато залежить від завдань, з якими повинен справлятися роутер. Але в цій статті ми говоримо про вибір роутера, який зможе забезпечити максимальну продуктивність і мінімальні втрати в швидкості.

Можете залишати питання в коментарях, і ділиться своїми думками з цього приводу. Так само пишіть, який у вас маршрутизатор, який тариф, і яка швидкість по Wi-Fi. Може ви якось змогли прискорити свій Wi-Fi і хочете поділиться корисною порадою.

Тільки одне прохання, не питайте в мене, яку конкретно модель купити. Вибирати вам. А як вибирати, я писав вище.