Швидкість по Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц. Реальна швидкість, заміри, різниця

Швидкість по Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц. Реальна швидкість, заміри, різниця

Вибрати роутер непросто. Тим більше, коли на ринку є велика кількість моделей з підтримкою двох діапазонів. Я маю введу дводіапазонні маршрутизатори, які роздають Wi-Fi мережу в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц (див. Статтю що таке двохдіапазонний Wi-Fi роутер). В інтернеті можна знайти багато статей, де описані плюси і мінуси діапазону 5 ГГц і стандарту 802.11ac. Основні плюси - висока швидкість (підтримка нового стандарту 802.11ac, який працює тільки в діапазоні 5 ГГц) і невелика кількість перешкод в цьому діапазоні. Основний мінус - менший радіус дії бездротової мережі в порівнянні з діапазоном 2.4 ГГц (це добре помітно, в тому числі на моїх прикладах в статті). Ну і не всі пристрої підтримують діапазон 5 ГГц. Писав про це в статті: чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz.

Вся ця теоретична інформація (максимальна швидкість в певному діапазоні, перешкоди, потужність сигналу і т. Д.) Навряд чи якось може стане в нагоді на практиці і допомогти визначиться з вибором маршрутизатора. Виходячи з цієї інформації, ми навряд чи зможемо зрозуміти, яка реальна швидкість буде в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц. Наскільки вона буде відрізнятися, і чи є взагалі сенс купувати роутер з підтримкою 5 GHz і переходити на стандарт 802.11ac.

WiFi 2.4 ГГц або 5 ГГц

Я вирішив взяти звичайний двохдіапазонний роутер. Чи не найдорожчий і не найдешевший. Налаштувати його в самій звичайній трикімнатній квартирі (куди перевірений інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт / с), і виміряти швидкість на звичайному ноутбуці в різних діапазонах і на різній відстані від роутера (з різним рівнем сигналу).

Устаткування на якому я робив заміри швидкості і інша інформація:

 • Маршрутизатор TP-Link Archer C2 (AC750). Налаштування практично не міняв, тільки ім'я мережі і пароль. Режим роботи (b / g / n / ac) - змішаний в обох діапазонах. Вибір каналу Wi-Fi мережі - автоматичний.
 • Інтернет провайдер Київстар. Тип підключення - "Динамічний IP". Швидкість по тарифу - до 100 Мбіт / с.
 • Швидкість заміряв на ноутбуці c Wi-Fi модулем Intel Dual Band Wireless-AC 3160 (3160HMW). Який самостійно встановлював і показував як це зробити в цій статті. Драйвер на кшталт найновіший, скачував з сайту Intel. Встановлено Windows 10.
 • Заміряв на сайті speedtest.net через браузер Microsoft Edge. Детальніше в статті як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, смартфоні, планшеті.
 • Перевірив кількість Wi-Fi мереж в квартирі за допомогою програми inSSIDer. В діапазоні 2.4 ГГц - близько 15 мереж (кількість весь час змінюється). А в діапазоні 5 ГГц - 2 мережі (включаючи мою).

  Скільки Wi-Fi мереж в будинку в діапазоні 2.4 і 5 ГГцДокладніше в статті: як знайти вільний Wi-Fi канал.

 • У момент коли заміряв швидкість, навантаження на маршрутизатор практично не було. Пристрої були підключені, але ними ніхто не користувався. Заміряв швидкість по кілька разів на кожному діапазоні і по кабелю. Зрозуміло, що результати перевірки щоразу різні (навантаження на мережу провайдера, обраний сервер для перевірки швидкості і т. Д.). Але відрізнялися вони не сильно.

Якщо вас цікавлять інші нюанси мого експерименту, або я щось упустив - пишіть в коментарях.

Порівняння швидкості в діапазоні 2.4 GHz і 5 GHz

Перш ніж перевіряти швидкість по Wi-Fi, я вирішив зробити заміри підключившись з мережевого кабелю. Ось такі результати:

 • Швидкість безпосередньо, при підключенні мережевого кабелю від провайдера відразу в ноутбук (без роутера):

  Швидкість інтернету при підключенні безпосередньо до провайдераЯ очікував побачити близько 100 Мбіт / с (така швидкість за тарифом). Можливо, проблема в мережевої карти ноутбука (ноутбук не дуже новий). Я чомусь відразу подумав, що провайдер не дає заявлену швидкість. Але як потім виявилося, по Wi-Fi в діапазоні 5 GHz швидкість була під 100 Мбіт / с.

 • По кабелю, але вже від роутера, швидкість була приблизно така ж:

  Швидкість інтернету по кабелю від маршрутизатораДумаю, проблема все таки в мережевої карти ноутбука. Можливо, в драйвері. Шкода, не було ще одного комп'ютера під рукою. Але швидкість по кабелю нас не сильно цікавить. Це так, для загальної картини того, що відбувається.

Так як при падінні рівня сигналу швидкість інтернету теж падає, я робив заміри в двох місцях. Ближче до маршрутизатора і далі. У статті я так само буду показувати реальну швидкість Wi-Fi в двох варіантах:

 1. На відстані приблизно 6 метрів від роутера. Без прямої видимості. На шляху одна стіна з шафою (гардероб).

  Схема розташування роутера і ноутбука на якому вимірювалася швидкість WiFi

 2. Потім я відійшов далі від маршрутизатора. Сигнал проходив через 2-3 стіни (одна з них несе). Рівень сигналу на ноутбуці був вже не максимальний. Особливо в діапазоні 5 GHz.

  Швидкість по Wi-Fi через кілька стін

У статті під номером 1 будуть виміри при розташуванні ноутбука ближче до маршрутизатора, а під номером 2 - далі.

Реальна швидкість Wi-Fi: 2.4 ГГц (802.11n)

1 Спочатку я підключився до Wi-Fi мережі в діапазоні 2.4 ГГц. Сигнал хороший (все ділення на ноутбуці). Ось така швидкість в діапазоні 2.4 ГГц недалеко від роутера:

Реальна швидкість через Wi-Fi роутер в діапазоні 2.4 ГГц

Навіть для діапазону 2.4 ГГц це низька швидкість. Тим більше, що роутер у мене не бюджетний. Бувало, що швидкість піднімалася за 50 Мбіт / с. Але рідко. Думаю, 15 сусідніх Wi-Fi мереж в цьому ж діапазоні роблять свою справу (створюють перешкоди).

2 Відходимо від роутера і перевіряємо швидкість. У тому ж діапазоні 2.4 ГГц. Як бачите, швидкість трохи впала. Пінг підріс. Рівень сигналу теж трохи впав. На скріншоті максимальний сигнал, але іноді одну поділку пропадало. Зверніть увагу на рівень мережі в діапазоні 5 GHz (Marsik_5G) на скріншоті нижче. Сигнал майже відсутня.

Реальна швидкість вай-фай 802.11n

Разом з рівнем Wi-Fi сигналу падає і швидкість підключення.

Швидкість Wi-Fi мережі в діапазоні 2.4 GHz у мене не дуже. В принципі, нормальна швидкість в цьому діапазоні десь від 40 Мбіт / с до 70 Мбіт / с. Може бути менше, або більше (дуже рідко). Все залежить від устаткування (маршрутизатора і клієнта), налаштувань, перешкод і т. Д.

Реальна швидкість Wi-Fi: 5 ГГц (802.11ac)

1 Продовжуємо експеримент. Підключив ноутбук до Wi-Fi в діапазоні 5 GHz і перевірив швидкість з'єднання. Нагадаю, що спочатку я перевіряв недалеко від роутера (перша схема розташування пристроїв, яку я показував вище).

Швидкість Wi-Fi 5 ГГц

Вийшло навіть більше ніж по кабелю. Практично завжди швидкість завантаження і віддачі в районі 80-90 Мбіт / с. Іноді швидкість просідає. Але незважаючи на це, швидкість в діапазоні 5 GHz помітно вище в порівнянні з 2.4 GHz.

2 Перемістився з ноутбуком подалі від роутера (схема під номером 2) і почав тестувати швидкість. Незважаючи на те, що рівень сигналу в діапазоні 5 GHz дуже сильно впав (часто залишалося одну поділку мережі, в порівнянні з мережею на частоті 2.4 GHz), швидкість все рівно була вище.

Реальна швидкість WiFi 5 GHz 802.11ac

50 Мбіт / с на такій відстані, з перешкодами і таким рівнем сигналу - це хороший результат.

висновки

Я в черговий раз переконався, що:

 1. Швидкість інтернету при підключенні по Wi-Fi в діапазоні 5 GHz значно вище.
 2. Дальність дії бездротової мережі на частоті 5 GHz значно менше.

Думаю, такий результат буде при використанні будь-якого обладнання. Тому, якщо ви вибираєте роутер, то рекомендую все таки дивитися моделі з підтримкою двох діапазонів. Навіть якщо ви не плануєте зараз використовувати 5 ГГц і переходити на стандарт 802.11ac.

Особливо, якщо у вас швидкість по тарифу вище 100 Мбіт / с і багато сусідніх Wi-Fi мереж. В такому випадку, тільки двохдіапазонний роутер зможе розкрити весь потенціал такого підключення і швидкості (за яку ви платите провайдеру). Тільки обов'язково беріть роутер з гігабітними портами (швидкість WAN і LAN - 1 Гбіт / с). А то є багато недорогих дводіапазонних роутерів, у яких порти обмежені швидкістю в 100 Мбіт / с.

Я вже розповідав, чому роутер ріже швидкість по Wi-Fi. Завжди можна спробувати збільшити швидкість підключення по Wi-Fi мережі за допомогою налаштувань бездротової мережі (особливо актуально для діапазону 2.4 ГГц). Так само вам може бути цікава стаття: роутер який не ріже швидкість по Wi-Fi і дає 100 Мбіт / с і більше. Там я розповідав про всіх цих написах N150, N300, N450 і т. Д., На коробках з роутерами. І чому реальна швидкість сильно відрізняється від тієї, яку обіцяють виробники роутерів.

Швидкість бездротового підключення залежить від величезної кількості різних факторів. Якщо, наприклад, взяти мій роутер і ноутбук, встановити їх в іншому будинку, то там, можливо, швидкість була б зовсім інша. Від маршрутизатора і пристрою, який ми до нього підключаємо, теж багато що залежить. Так само не забувайте, що провайдер не завжди дає заявлену швидкість.

У цій статті я хотів приблизно показати, в чому відмінність дводіапазонного маршрутизатора від звичайного. Яка реальна швидкість інтернету може бути в обох діапазонах. Можливо, ця стаття допоможе вам визначитися з вибором роутера. Купувати роутер з підтримкою 5 GHz 802.11ac, чи ні.

Пишіть в коментарях, що ви думаєте з цього приводу. Можете виміряти швидкість через свій роутер і поділиться результатами (скріншот) в коментарях. Думаю, буде цікаво і корисно. Тільки пишіть модель роутера, пристрій на якому перевіряли швидкість, і яка швидкість за тарифом провайдера. Всього доброго!