Огляд гигабитного маршрутизатора Tenda AC10U (AC1200)

Огляд гигабитного маршрутизатора Tenda AC10U (AC1200)

Маршрутизатор від компанії Tenda завжди відрізнялися своєю продуктивністю і функціональністю в порівнянні з конкурентами в одному ціновому діапазоні. Tenda AC10U - не виняток. Це продуктивний, двохдіапазонний маршрутизатор стандарту AC з гігабітних порти. Побудований він на потужному залозі, завдяки якому, роутер може витримати одночасне підключення великої кількості пристроїв (до 30). Tenda AC10U без проблем впорається з вимогливими до мережі онлайн іграми та відтворенням потокового відео у високій роздільній здатності. Плюс до всього в наявності 1 USB-порт і що ще важливо - простий і функціональний веб-інтерфейс на українській та російській мові.

Давайте ближче познайомимося з технічними характеристиками Tenda AC10U. Як я вже писав вище - це двохдіапазонний роутер. Він підтримує стандарт 802.11ac (Wave 2.0), який працює на частоті 5 ГГц. Звичайно ж є підтримка більш старих стандартів і частоти 2.4 ГГц. Швидкість Wi-Fi мережі заявлена ​​виробником: 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 300 Мбіт / с на 2,4 ГГц. За потужний Wi-Fi сигнал (потужність якого можна регулювати) відповідає 4 антени потужністю 5 дБ. Є підтримка технології MU-MIMO (одночасна передача даних на кілька пристроїв) і Beamforming. Все це дає відмінний радіус покриття і високу швидкість Wi-Fi мережі. Навіть при активному використанні підключення на різних пристроях. Забув додати, що працює все це на потужному процесорі з тактовою частотою 1 ГГц. Оперативної пам'яті 128 Мб DDR3.

Огляд Tenda AC10U

Маршрутизатор Tenda AC10U оснащений гігабітними LAN і WAN портами. Всі вони підтримують швидкість підключення до 1 Гбіт / с. Так само є 1 USB-порт. Правда, стандарту USB 2.0. З його допомогою можна створити файлове сховище, просто підключивши до роутера USB-накопичувач, або зовнішній жорсткий диск. І всі пристрої в домашній мережі зможуть отримувати доступ до файлів на цьому накопичувачі. Підтримуються зовнішні HDD об'ємом до 2 ТБ. Можна організувати як звичайний мережевий доступ до накопичувача (Samba), так і налаштувати FTP-сервер. Так само можна створювати користувачів і призначати їм права доступу до накопичувача (читання / запис, або тільки читання).

Є підтримка IPTV. Tenda AC10U вміє відключати Wi-Fi мережу, індикатори, і виконувати перезавантаження за розкладом. За допомогою функції "Контроль смуги пропускання" можна обмежити швидкість для конкретного пристрою. Можна повністю заблокувати певного клієнта. Фільтр MAC-адрес, DDNS, UPnP, VPN, батьківський контроль, гостьова Wi-Fi мережу, автоматичне оновлення прошивки - все це теж присутня.

І що найголовніше, у всьому цьому не складно розібратися, так як панель управління дуже проста і багатомовна.

web-інтерфейс Tenda AC10U

Є можливість управління з мобільного пристрою через додаток Tenda WiFi, що дуже зручно. Потрібно тільки встановити додаток на телефон, або планшет і включити можливість управління через додаток в настройках роутера (настройка "Tenda App", ви можете побачити її на скріншоті вище).

Зовнішній вигляд Tenda AC10U і елементи управління

Поставляється маршрутизатор в красивій і інформативною коробці, на якій зібрана вся основна інформація про пристрій. Основні характеристики, функції, можливості та навіть порівняння з іншими моделями маршрутизаторів Tenda.

Упаковка Tenda AC10U

Комплектація: роутер, блок живлення, мережевий кабель і інструкції.

Комплектація маршрутизатора Tenda AC10U

Весь маршрутизатор виконаний з приблизно однакового, чорного, матового пластика. Хороший матеріал, не мазкий. Зверніть увагу на незвичайний, цікавий дизайн.

Tenda AC10U

Спереду можна побачити логотип компанії і 4 індикатора. Вони горять синім кольором. Нагадаю, що їх можна або зовсім відключити, або налаштувати відключення за розкладом.

Світлодіодні індикатори на Tenda AC10U

З боків знаходяться отвори для охолодження роутера. А порти і кнопки - на задній стороні. Один по одному: 1 USB-порт, кнопка для відключення Wi-Fi, кнопка для активації WPS і скидання налаштувань, 3 LAN-порту, 1 WAN-порт і роз'єм для підключення адаптера живлення.

Кнопки і роз'єми на Tenda AC10U

Знизу так само багато отворів для охолодження плати і наклейка з необхідною заводський інформацією. Роутер можна повісити на стіну. Антени незнімні, але їх можна скласти.

Tenda AC10U: вид знизу

Дуже привабливий маршрутизатор за свою ціну. В інтернет-магазинах можна знайти багато відгуків про Tenda AC10U, а це значить, що роутер активно купують.

Оптимальний варіант для тих, хто шукає продуктивний і простий (в плані налаштування) маршрутизатор, але не готовий платити величезні гроші за флагманські моделі. В яких більше половини функцій і технологій просто не знадобляться. А тут досить потужний пристрій, в якому є все, що необхідно. І за розумні гроші. Плюс ще 2 роки гарантії.