Як дізнатися (де подивитися) MAC-адресу роутера Tp-Link, Asus, D-Link, Tenda?

Як дізнатися (де подивитися) MAC-адресу роутера Tp-Link, Asus, D-Link, Tenda?

У цій невеликій статті, я розповім вам про те, як можна дізнатися фізичну адресу маршрутизатора, він же MAC адресу.

Якщо ви вже зайшли на цю сторінку, то швидше за все знаєте, для чого вам дізнаватися MAC адреса роутера, для чогось, він стане вам у пригоді. Найпопулярніший випадок, це коли провайдер робить прив'язку по MAC адресу, і вам потрібно повідомити фізичну адресу маршрутизатора вашого інтернет-провайдера, що б той зробив прив'язку по MAC-адресу. Якщо провайдер робить таку прівязчів, то можуть виникнути проблеми в процесі настройки маршрутизатора. Про такі проблеми (зокрема про прив'язку по фізичний адресою), у нас вже є окрема стаття Який тип з'єднання вказати під час налаштування роутера? Дізнаємося потрібну інформацію, яка стане в нагоді в процесі настройки.

Зараз ми розберемося, як можна подивитися MAC-адресу маршрутизатора. Я більш детально покажу для пристроїв компанії Tp-Link, D-Link і Asus, так як вони найпопулярніші. Але, сам процес практично не відрізняється від роутерів інших компаній, таких як Tenda, Netgear, Zyxel і т. Д.

Інструкція по зміні MAC-адреси в налаштуваннях роутера: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/kak-klonirovat-smenit-mac-adres-routera-i-kak-uznat-mac-adres/

Є два способи дізнатися мережеву адресу маршрутизатора:

  • Подивитися на наклейці, яка знаходиться на самому роутері, або на коробці від нього (як правило, MAC-адреса вказана там і там). На коробі від Asus, я знайшов цю адресу, а на коробці від Tp-Link, його не було. Але, це не важливо, як я вже написав, він точно є на самому роутері.
  • І другий спосіб, це подивитися в настройках самого маршрутизатора. У роутерів є така можливість, як клонування MAC адреси. Це означає, що фізичну адресу можна вказати практично будь-хто. Так ось, якщо ви змінювали MAC-адресу, то в налаштуваннях маршрутизатора буде відображатися змінений адресу. Він не буде збігатися з тим, що зазначений на корпусі мережевого пристрою.

Давайте про все по порядку.

Дивимося MAC-адресу на корпусі роутера, або на упаковці

Найпростіший спосіб: беремо наш маршрутизатор в руки і шукаємо на ньому наклейку з різною незрозумілою (на перший погляд) інформацією. Знайшли? Знайдіть тепер там щось типу MAC Address. Ось це і є те що нам потрібно. Що б було більш зрозуміло, показую на прикладі роутера від Tp-Link (TL-MR3220):

Як дізнатися MAC-адресу роутера Tp-LinkА ось так, виглядає фізичну адресу на корпусі маршрутизатора Asus (RT-N13U):

Дізнаємося MAC-адресу маршрутизатора AsusА ось так він виглядає на упаковці:

Фізична адреса може бути вказаний на упаковціMAC-адресу на роутері D-Link:

фізичну адресу маршрутизатора D-Link

З цим способом думаю розібралися. Потрібно тільки знайти адресу на корпусі маршрутизатора.

Де дивитися MAC-адресу в налаштуваннях роутера?

У цьому способі так само немає нічого складно. Досить зайти в налаштування маршрутизатора, і подивитися.

Давайте спочатку розглянемо, як це зробити на пристроях фірми  Tp-Link .

Все як завжди, заходимо в налаштування набравши в адресному рядку браузера адресу 192.168.1.1 , або  192.168.1.1 . Вводимо логін і пароль для входу в настройки (як правило, за замовчуванням admin і admin).

MAC Address відображається відразу на головній сторінці:

 MAC Address в налаштуваннях маршрутизатора Tp-LinkНа роутерах копанні Asus , все точно так же. Фізична адреса ви побачите відразу після входу в панель управління:

Фізична адреса маршрутизатора Asus в панелі управлінняУ новій панелі управління - "LAN MAC address".

У новій версії прошивкиПрактично на всіх маршрутизаторах, інформація по MAC адресою відображається на головній сторінці налаштувань.