Virtual Router Plus: не вдається запустити віртуальний маршрутизатор плюс

Virtual Router Plus: не вдається запустити віртуальний маршрутизатор плюс

Virtual Router Plus, це така відмінна програма, яка дозволяє налаштувати роздачу Wi-Fi з ноутбука. Працює в Windows 7, Windows 8 (8.1), і навіть в Windows 10. Я ще поки не писав інструкцію з налаштування роздачі інтернету через Virtual Router Plus, але хочу розповісти як вирішити одну популярну помилку, з якою багато хто стикається при налаштуванні Virtual Router Plus . Це помилка: "Не вдається запустити віртуальний маршрутизатор плюс". Це якщо у вас російська версія програми. Якщо англійською, то помилка: "Virtual Router Plus could not be started. Supported hardware may not have been found". Виглядає вона ось так:

Помилка: Не вдається запустити віртуальний маршрутизатор плюс

Або так, в версії Virtual Router v3.3:

Virtual Router не вдалося запустити

Відразу хочу сказати, що якщо не працює Virtual Router Plus, і з'являється така помилка, то запустити роздачу інтернету не вийде ні одним способом. Ви просто побачите іншу помилку, але причина одна і та ж. У нас на сайті є вже три інструкції:

  • Роздача Wi-Fi через командний рядок в Windows 10.
  • Налаштування віртуальної Wi-Fi мережі через програму Switch Virtual Router.
  • Роздача інтернету з ноутбука в Windows 7.

Якщо ви захочете налаштувати роздачу через командний рядок, то побачите помилку «Не вдалося запустити розміщену мережу. Група або ресурс не перебувають в потрібному стані для виконання необхідної операції ». Все тому, що проблема швидше за все не в самій програмі Virtual Router Plus, а в вашому комп'ютері. Основні причини:

  • Повна відсутність Wi-Fi адаптера.
  • Чи не встановлений драйвер на Wi-Fi адаптер.
  • Адаптер / драйвер не підтримує запуск віртуальної Wi-Fi мережі.
  • Wi-Fi просто вимкнений.
  • Чи не задіяний адаптер Microsoft Hosted Network Virtual Adapter в диспетчері пристроїв.

Якщо перевести помилку з англійської, то там сказано про те, що Virtual Router Plus не може бути запущений, так як підтримуване апаратне засіб не було знайдено у вашій системі. Не важливо, Windows 7 у вас, або Windows 10. Там все однаково в цьому плані.

Поради з цієї статті підійдуть для вирішення проблем з запуском віртуальної Wi-Fi мережі при використанні будь-якого способу: командного рядка, або спеціальних програм.

Virtual Router Plus could not be started. Supported hardware may not have been found

Як правило, помилка з'являється разу після натискання на кнопку "Запустити віртуальний маршрутизатор плюс". В англійській версії: "StartVirtual Router Plus".

Virtual Router Plus could not be started.  Supported hardware may not have been found

Давайте приступимо до вирішення проблеми.

1 Перевіряємо, чи є адаптер "Microsoft Hosted Network Virtual Adapter" і задіяний він . Це потрібно зробити в першу чергу. Подивитися можна в диспетчері пристроїв. Якщо не знаєте як його відкрити, то робимо так: натискаємо поєднання клавіш Win + R , копіюємо і вставляємо в вікно рядок  mmc devmgmt.msc , і натискаємо Ok .

Запускаємо диспетчер пристроїв в Windows

Або, заходимо в Мій комп'ютер, натискаємо правою кнопкою миші на порожню область, вибираємо Властивості, і зліва вибираємо Диспетчер пристроїв.

У диспетчері відкрийте вкладку Мережеві адаптери , і подивіться, чи є там адаптер з назвою "Microsoft Hosted Network Virtual Adapter", або щось типу цього. Може бути ще "Віртуальний адаптер розміщеної мережі (Майкрософт)". Якщо є, і біля нього ви побачите значок у вигляді стрілочки, то натисніть на нього правою кнопкою миші, і виберіть Задіяти .

Проблеми з Microsoft Hosted Network Virtual Adapter

Після цього, помилка в Virtual Router Plus повинна зникнути. Якщо у вас взагалі немає цього адаптера, і немає навіть Wi-Fi адаптера (як правило, має у своїй назві "Wireless" "Wi-Fi"), то дивіться наступний пункт, зараз розповім що потрібно робити.

2 Не виходить роздати Wi-Fi через проблеми з драйвером . Значить, якщо в диспетчері пристроїв ми не виявили жодного бездротового адаптера, але ви впевнені що Wi-Fi у вашому комп'ютері / ноутбуці є, то потрібно просто встановити драйвер на бездротової адаптер.

Windows 10: немає драйвера на Wi-Fi

Завантажити його можна з сайту виробника вашого ноутбука / адаптера для вашої моделі, і для встановленої на вашому комп'ютері операційної системи. Ось докладна інструкція: Як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7? Для Windows 10 вона так само підійде.

А якщо драйвер Wi-Fi адаптера є, але немає Microsoft Hosted Network Virtual Adapter, спробуйте оновити драйвер. Натиснувши на нього правою кнопкою миші і вибравши Оновити (але так швидше за все відновлення не буде знайдено), або ж скачавши драйвер і встановивши його вручну.

3 Перевіряємо чи включений Wi-Fi. Якщо у вас Windows 10, і ви не можете знайти кнопки включення Wi-Fi, то дивіться цю статтю: як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi. По цій темі є ще одна стаття: як включити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7.

Так само можна відкрити "Центр управління мережами ...", і перейти в "Зміна параметрів адаптера".

Не вдалося запустити роздачу Wi-Fi з ноутбука

І подивіться, чи включений адаптер "Бездротове мережеве з'єднання", або "Бездротова мережа" (в Windows 10). Якщо немає, то включите.

Включаємо безпородного мережу, якщо не працює Virtual Router Plus

Як все виправите, і включіть бездротове з'єднання, то зможете запустити роздачу через Virtual Router Plus.

Як показує практика, винен завжди в таких помилках саме драйвер. Точніше, його відсутність. Буває, що встановлений застарілий драйвер, або просто встав криво.

Сподіваюся, ця стаття допомогла вам вирішити проблему із запуском віртуальної бездротової мережі через Virtual Router Plus, або іншим способом.