Рішення проблем з драйвером бездротового Wi-Fi адаптера в Windows 10

Рішення проблем з драйвером бездротового Wi-Fi адаптера в Windows 10

Дуже багато користувачів, які оновилися, або просто встановили Windows 10, зіткнулися з проблемами в роботі Wi-Fi. У кого-то ноутбук взагалі не бачить бездротового адаптера, не відображаються доступні для підключення мережі, виникають проблеми при підключенні до Wi-Fi. А якщо все підключається, то може виникнути проблема "Підключення обмежене", коли інтерн просто не працює.

І практично у всіх цих випадках, причина тільки одна: драйвер бездротового Wi-Fi адаптера. Або він не встановлений взагалі, або встановлений, але не працює належним чином. Windows 10 як правило вже сама встановлює драйвер на Wi-Fi адаптер, але цей драйвер не завжди працює так як потрібно. А виробники ноутбуків і Wireless адаптерів ще не все випустили нові драйвера для своїх моделей. Та й Windows 10 весь час оновлюється, а проблеми виникають зазвичай після цих оновлень (судячи з коментарів до статей на цьому сайті).

Так ось, практично всі проблеми і помилки і через драйвера. Драйвер дає команди системі як правильно "спілкуватися" з залізом. У нашому випадку з бездротовим адаптером. І якщо сам адаптер і Windows 10 не дуже розуміють один одного, то у нас на комп'ютері з'являються проблеми в роботі інтернету при підключенні по Wi-Fi. Тому, перш за все потрібно перевіряти і експериментувати з драйвером бездротового адаптера.

Якщо у вас взагалі не відображається доступна для підключення мережі, немає кнопки Wi-Fi на ноутбуці, помилка «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері», то драйвер у вас швидше за все не встановлено взагалі, і його потрібно встановити. По цій темі можете відразу переходити до статті: Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка "Неможливо знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері".

Ми розглянемо випадки, коли драйвер все ж встановлено (можливо, самої Windows 10), але з'являються проблеми з Wi-Fi. Або, не виходить підключиться до бездротової мережі за стандартною схемою, яка описана в цій статті.

Заміна драйвера Wi-Fi адаптера в Windows 10

Як правило, при якихось проблемах, перевстановлення (оновлення) драйвера не допомагає. У будь-якому випадку, ви можете спробувати завантажити новий драйвер для вашої моделі з офіційного сайту виробника ноутбука (адаптера), і встановити його. При виникненні будь-яких проблем, це потрібно робити в першу чергу. Ще, є можливо вибрати один з декількох встановлених в системі драйверів. Що ми зараз і спробуємо зробити.

Що б відкрити Диспетчер пристроїв, натисніть на кнопку пошуку, і введіть "диспетчер пристроїв". У результатах пошуку натискаємо на сам диспетчер. Ось так:

Відкриваємо диспетчер пристроїв в Windows 10

Далі, в самому диспетчері пристроїв знаходимо вкладку "Мережеві адаптери" . Там повинен бути ваш бездротової адаптер. В його назві будуть слова "Wi-Fi", або "Wireless". Якщо такого адаптера там немає, то значить він не встановлений взагалі. Потрібно встановити. У мене адаптер Qualcomm Atheros, тому і драйвер так називається. У вас же може бути інша назва (Intel, Broadcom).

Біля адаптера бездротової мережі, може бути жовтий знак оклику. Натисніть на сам адаптер правою кнопкою миші, і виберіть Оновити драйвери .

Windows 10: оновлення драйвера бездротового адаптера

Виберіть пункт Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері .

Оновлення драйвера Wi-Fi адаптера

Натискаємо на Вибрати драйвер зі списку драйверів пристроїв на комп'ютері .

Заміна Wi-Fi драйвера вже встановленим

Тепер увага, у вікні у вас має бути кілька варіантів драйверів (у мене 2). Виділяємо той, який на даний момент не встановлено . Який відрізняється від того, який в диспетчері пристроїв. Виходить, що ми пробуємо інший варіант драйвера. Виділяємо його, і натискаємо Далі .

Вибираємо драйвер для Wireless адаптера в Windows 10

Потрібний драйвер буде встановлений. Тепер, перезавантажуємо комп'ютер, і тестуємо роботу Wi-Fi. Якщо не допомогло, і є ще інші варіанти драйверів, то робимо все ще раз, тільки в списку вибираємо вже другий драйвер. Думаю, сенс цих дій зрозумілий. Пам'ятаю в Windows 8, цей спосіб допомогла вирішити проблему з підключенням без доступу до інтернету (обмежена).

Видаляємо драйвер бездротового адаптера

В цьому немає нічого страшного. Якщо спосіб описаний вище не допоміг вирішити вашу проблему, наприклад з статусом "Підключення обмежене", то можна спробувати видалити драйвер Wireless в диспетчері пристроїв.

Зайдіть в диспетчер пристроїв, як я показував вище. Натисніть правою кнопкою миші на наш бездротової адаптер і виберіть Видалити .

Видалення драйвера бездротового адаптера в Windows 10

З'явиться попередження. Натискаємо Ok .

Підтверджуємо видалення драйвера

Після його перезавантажуємо комп'ютер. Драйвер знову буде встановлено автоматично.

Пробуємо відкотити драйвер бездротового адаптера в Windows 10

Відкотити драйвер - ще один спосіб змусити Wi-Fi працювати стабільно, або хоча б просто працювати :). Ніяких гарантій що допоможе, але якщо вже нічого не допомагає, то спробувати варто. Все в тому ж диспетчері пристроїв натискаємо правою кнопкою миші на все той же Wi-Fi адаптер. І вибираємо в меню Властивості .

Відкат драйвера в Windows 10

Переходимо на вкладку Драйвер , і натискаємо кнопку Відкинути . Може бути таке, що кнопка відкотити не активна. Тут вже нічого не зробити, значить немає в системі старішого драйвера.

Відкат драйвера Wireless адаптера на ноутбуці

З'явиться повідомлення про те, що відкат до більш старої версії драйвера може знизити функціональність, і все таке. Натискаємо Так .

Підтвердження відкату Wi-Fi драйвера

Перезавантажуємо ноутбук, і перевіряємо як працює Wi-Fi.

Ось такі поради. Якщо дізнаюся щось нове по цій темі, обов'язково оновлю статтю. Якщо у вас є корисна інформація щодо вирішення проблем з роботою Wi-Fi в Windows 10, то можете поділитись в коментарях.