Проектування на цей комп'ютер в Windows 10. Як транслювати зображення з телефону, планшета, комп'ютера на комп'ютер або ноутбук?

Проектування на цей комп'ютер в Windows 10. Як транслювати зображення з телефону, планшета, комп'ютера на комп'ютер або ноутбук?

У Windows 10 є одна цікава функція, яка називається "Проектування на цей комп'ютер". В останні оновлення вона була додана в параметри системи і в меню "Проектувати". Раніше це все працювало через додаток "Підключити". В принципі, як і зараз, але сама функція вже інтегрована в систему. Завдяки чому використовувати її стало зручніше. Завдяки цій функції можна транслювати зображення на екран стаціонарного комп'ютера (монітор) або ноутбука з інших пристроїв. Тобто можна транслювати на Windows 10 зображення з телефону / планшета на Android, або з іншого комп'ютера / ноутбука на Windows 8.1 і Windows 10.

Використовуючи цю функцію можна дублювати екран з комп'ютера на комп'ютер, або з телефону на комп'ютер по Wi-Fi мережі. Без використання проводів. Використовується технологія Miracast. А це означає, що пристрої повинні просто знаходиться недалеко один від одного (приблизно в рамках невеликої квартири або будинку). Не обов'язково підключати пристрої до однієї Wi-Fi мережі. Пристрої з'єднуються безпосередньо, з'єднання відбувається не через роутер. Підключатися до інтернету взагалі не обов'язково.

Проектування зображення на комп'ютер Windows 10 з телефону або іншого комп'ютераРазом із зображенням передається і звук. Наприклад, якщо ми виводимо зображення з телефону на наш комп'ютер або ноутбук з Windows 10, то звук так само буде відтворюється через динаміки комп'ютера. І ще одна фішка - управляти пристроєм за якого ми проектуємо зображення можна з комп'ютера, на який проектуємо. Але в моєму випадку ця фішка працювала тільки при проектуванні на комп'ютер зображення з іншого комп'ютера. При трансляції картинки з телефону на Android, можливості керувати телефоном з комп'ютера у мене не було. Там з'являється якесь повідомлення з інструкцією, але виконати її неможливо. Я так розумію, що управління можливо тільки при проектуванні з комп'ютера на комп'ютер. Пристрої з сенсорними екранами швидше за все не підтримуються.

Як працює проектування на комп'ютер і на яких пристроях?

Як я вже писав вище, працює все по Wi-Fi. Використовується технологія Miracast. Тому, на обох пристроях повинен бути встановлений Wi-Fi модуль з підтримкою Miracast. Якщо мова йде про стаціонарних комп'ютерах (ПК), то потрібно купити і підключити Wi-Fi адаптер. Детальніше читайте в цій статті. У ноутбуках він зазвичай вбудований. Wi-Fi на комп'ютері повинен працювати (драйвер встановлений, бездротовий зв'язок включена). Тут ті ж вимоги, що і під час налаштування функції "Бездротовий дисплей" в Windows 10. Коли ми виводимо зображення не на комп'ютер, а з комп'ютера на екран телевізора, наприклад.

Приймати зображення з інших пристрій можна тільки на Windows 10. Транслювати зображення можна з інших комп'ютерів на яких є функція "Підключення до бездротового дисплею". Це комп'ютери на Windows 8.1 і Windows 10. Ну і відповідно з залізом (Wi-Fi модуль, відеокарта), яке підтримує цю можливість. Так само можна дублювати екран на комп'ютер з телефонів і планшетів, які працюють на Android. Залежно від пристрою, версії Android, оболонки і т. Д., Ця функція може називатися по-різному. Наприклад, Smart View на пристроях Samsung. Або "Бездротовий дисплей", "Miracast", пункт "Трансляція" в налаштуваннях екрану.

На iPhone і iPad це не працює. Для дублювання екрану з цих пристроїв використовується фірмова технологія від Apple, яка називається AirPlay. А чи не Miracast, яка використовується в нашому випадку. Якщо у вас iPhone або iPad, то можливо вам буде цікаво почитати статтю як дублювати екран iPhone або iPad на телевізор.

Як я все тестував: у мене відносно новий і потужний ПК із зовнішнім USB-адаптером Netis WF2190, старий ноутбук ASUS K56CM але з заміненим Wi-Fi модулем на Intel Dual Band Wireless-AC 3160 i не найновіший телефон Samsung Galaxy J5 2017 (Android 8.1). На ПК і ноутбуці встановлена Windows 10.

З ПК я без проблем транслюють зображення на екран ноутбука і навпаки - з ноутбука йде трансляція зображення на монітор комп'ютера. Використовувати функцію "Проектування на цей комп'ютер" для підключення телефону Samsung до ноутбука мені так і не вдалося. Телефон бачить комп'ютер, в Windows з'являється запит на підключення, але все зависає в процесі підключення. До того ж на ноутбуці, в налаштуваннях цієї функції є наступне попередження: "На цьому пристрої можуть бути проблеми з відображенням вмісту, так як його апаратна частина не була спеціально розроблена для бездротового проектування".

На цьому пристрої можуть бути проблеми з відображенням вмісту, так як його апаратна частина не була спеціально розроблена для бездротового проектування

У той час як на стаціонарний комп'ютер екран з цього телефону дублюється взагалі без проблем. І цього попередження про можливі проблема з відображенням вмісту на стаціонарному комп'ютері немає. Мабуть це через застаріле заліза в ноутбуці, або драйверів. Але нагадаю, що зв'язка ПК - ноутбук і ноутбук - ПК працює відмінно.

Налаштування функції "Проектування на цей комп'ютер" в Windows 10

В параметрах Windows 10, в розділі "Система" є вкладка "Проектування на цей комп'ютер" . Відкриваємо її і дивимося настройки:

 1. Для того, щоб пристрої з Windows і Android могли проектувати зображення на наш комп'ютер, потрібно дати на це дозвіл. У першому випадаючому меню потрібно вибрати " Доступно всюди" . Пункт "Завжди відключено" відключає цю функцію, а пункт "Доступно всюди в захищених мереж" взагалі не зрозуміло що робить (якщо знаєте, напишіть в коментарях).
 2. Запит проектування на цей комп'ютер: "Тільки в перший раз" - запит на підключення з'явиться тільки один раз при першому підключенні, в подальшому трансляція зображення з цього пристрою буде відбуватися автоматично. "При кожному підключенні" - запит дозволу на підключення буде з'являтися кожен раз.
 3. Вимагати ПІН-код для зв'язування. Якщо включити цю функцію, то знадобиться вводити ПІН-код на пристрої з якого буде виконуватися проектування. ПІН-код буде відображатися на екрані комп'ютера. Думаю, що це зайве. Досить звичайного запиту на підключення.
 4. Цей комп'ютер можна виявляти для проектування, тільки коли він підключений до джерела живлення. Якщо включити цей пункт, то наскільки я розумію, функція працювати не буде при харчуванні ноутбука від батареї.
 5. Ім'я комп'ютера. Це ім'я буде відображатися на Android-пристрої або іншому комп'ютері, з якого ми будемо підключатися до цього комп'ютера для трансляції зображення. Його можна змінити, якщо це необхідно.

З настройками все просто і зрозуміло. Досить вибрати пункт "Доступно всюди" в першому меню. Ну і вимкніть параметр під номером 4, якщо у вас ноутбук і він не підключений до живлення.

Якщо у вас, так само як і у мене на ноутбуці (вище скріншот з ПК, там все ok) є повідомлення "На цьому пристрої можуть бути проблеми з відображенням вмісту, так як його апаратна частина не була спеціально розроблена для бездротового проектування", то все рівно включіть цю функцію і спробуйте підключити пристрій.

Помилка в налаштуванні функції

У моєму випадку тільки телефон не підключений. А з ноутбука на ПК трансляція працювала. Можливі проблеми з налаштуванням цієї функції і помилки в процесі підключення пристроїв ми розберемо в кінці цієї статті.

Як дублювати екран з телефону або планшета на комп'ютер з Windows 10?

Нагадаю, що цей спосіб працює тільки на смартфонах і планшетах, які працюють на Android. Спочатку потрібно включити функцію "Проектування на цей комп'ютер" (на комп'ютері, який буде виступати в якості бездротового монітора), як я показував вище.

На телефоні потрібно відкрити статус бар і знайти там іконку запуску трансляції екрана за технологією Miracast. На моєму телефоні Samsung це Smart View (знаходиться на другому екрані, свайп вліво). Можливо на вашому пристрої ця функція знаходиться в настройках, десь в розділі "Підключення", або "Екран".

У списку доступних пристрої для відображення екрану вибираємо свій комп'ютер.

Дублювання екрану з телефону на Android на комп'ютер з Windows 10

На комп'ютері потрібно підтвердити підключення телефону для виконання проектування.

Проектування екрана з телефону на Windows 10

Відразу на весь екран відкриється додаток "Підключити" і почнеться процес підключення.

Підключення Android-пристрої до Windows 10 по Miracast

Якщо все добре, то через кілька секунд екран телефону з'явиться на моніторі вашого комп'ютера.

Дублювання екрану телефону на монітор комп'ютера або ноутбука

З'явиться ще якесь дивне повідомлення, що сенсорне введення відключений. Де буде написано, як його включити. Але як я вже з'ясував (і писав на початку статті) - управління сенсорним телефоном в цьому режимі не працює.

Управління сенсорним телефоном з Windows 10 в режимі

Можна вийти з повноекранного режиму, змінити розмір вікна, або згорнути програму "Підключити".

додаток

У горизонтальному режимі теж все відмінно працює. Наприклад, можна без проблем транслювати відео з YouTube.

Дублювання екрану телефону на комп'ютер і ноутбук

Звук з телефону так само транслюється на комп'ютер. Управляти бездротової трансляцією зображення по Miracast потрібно на телефоні. Там для цього відображається спеціальна іконка на екрані. Можна призупинити трансляцію, змінити пристрій, або відключитися від комп'ютера.

Трансляція зображення з комп'ютера / ноутбука на інший комп'ютер з Windows 10

Схема така ж, як і у випадку з підключенням телефону. На комп'ютері, на який ми будемо виводити зображення потрібно активувати функцію "Проектування на цей комп'ютер" (писав про це вище).

Далі на комп'ютері з якого ми будемо виводити зображення по Wi-Fi потрібно перейти в меню "Проектувати". Для цього потрібно натиснути клавіші Win + P . І перейти в дбав "Підключення до бездротового дисплею".

Трансляція зображення на цей комп'ютер з іншого комп'ютера

Розпочнеться пошук пристроїв, де повинен бути наш комп'ютер, на який ми хочемо проектувати зображення. Вибираємо його.

Проектувати зображення з комп'ютера на комп'ютер

Далі на комп'ютері, який буде приймати і виводити картинку на свій екран, потрібно підтвердити підключення.

З'єднання двох комп'ютерів по Проектування на цей комп'ютер по Miracast

Почнеться процес підключення. Після успішного з'єднання зображення з одного комп'ютера буде передаватися на екран іншого і відображатися в додатку "Підключити". Ось так працює проектування з одного комп'ютера на інший в Windows 10. Без проводів, по Wi-Fi мережі.

Передача зображення з одного комп'ютера на інший з Windows 10 по Wi-Fi мережі

На комп'ютері, з якого йде трансляція, в меню "Проектувати" (Win + P) - "Підключення до бездротового дисплея" можна поставити галочку біля "Дозволити введення за допомогою миші, клавіатури, сенсорного управління і пера з цього пристрою". Це дасть можливість управляти комп'ютером який виконує трансляцію з комп'ютера, який приймає трансляцію зображення.

Дозволити введення за допомогою миші, клавіатури, сенсорного управління і пера з цього пристрою

Так само можна міняти режим проекції (як і при підключенні по HDMI кабелю).

Зміна режиму проекції в Windows 10

Можна, наприклад, розширити екран на інший комп'ютер, або дублювати його (режим ", що повторюється").

Можливі проблеми при використанні Windows 10 в якості бездротового монітора

Все працює не так ідеально, як хотілося б. Можливо це тому, що функція "Проектування на цей комп'ютер" знаходиться в режимі розробки. Наприклад, не завжди вдається поєднати пристрої з першого разу. Іноді мені доводилося перезавантажувати комп'ютер. Так як при підключенні до іншого комп'ютера просто з'являлася помилка "Помилка з'єднання" .

Помилка

Або на приймаючому комп'ютері (в додатку "Підключити" в Windows 10) відображалася помилка "Виникла проблема з проектуванням" .

Windows 10:

Якщо у вас не вийшло налаштувати проектування на бездротової монітор в Windows 10 з першого разу - спробуйте ще раз. Якщо в налаштуваннях відображається попередження про те, що на вашому пристрої можуть бути проблеми з відображенням вмісту через його апаратної частини (писав про це на початку статті, там же є скріншоти), то будьте готові до того, що функція "Проектування на цей комп'ютер "взагалі не буде працювати. Або буде працювати не з усіма пристроями.

Рішення найчастіших проблем:

 • В параметрах Windows 10 "Проектування на цей комп'ютер" не працює, налаштування неактивні. Помилка: "Ми все ще намагаємося визначити можливості компонента" або "Це пристрій не підтримує отримання сигналу стандарту Miracast, тому бездротове проектування на нього неможливо".

  Помилка

  Переконайтеся, що на комп'ютері є Wi-Fi модуль, він включений і працює. Подивіться стан бездротового модуля в диспетчері пристроїв. Можливо, встановлений у вашому комп'ютері модуль не підтримує Miracast, тому дана функція недоступна. Можливо вам стане в нагоді стаття оновлення (установка) драйвера на Wi-Fi в Windows 10. Так само можна спробувати оновити драйвер, якщо в настройках бездротового монітора є помилка: "На цьому пристрої можуть бути проблеми з відображенням вмісту, так як його апаратна частина не була спеціально розроблена для бездротового проектування ".

 • Якщо інші пристрої не бачать бездротової монітор , то переконаєтеся, що вони знаходяться не дуже далеко один від одного. Перевірте, чи включена функція проектування на приймаючому комп'ютері (потрібно поставити "Доступно всюди"). Так само можна спробувати відключити цю функцію і включити її заново. Або перезавантажити комп'ютер. Вручну запустити додаток "Підключити" (через пошук в Windows 10).
 • На комп'ютері немає кнопки "Підключення до бездротового дисплею". З цим ви можете зіткнуться, коли хочете підключити комп'ютер до іншого комп'ютера для трансляції екрана. Швидше за все на цьому комп'ютері є обмеження з боку Wi-Fi модуля, або відеокарти. Більше інформації на цю тему є в цій статті.

При будь-яких неполадках почніть з оновлення драйвера Wi-Fi адаптера, так як причина швидше за все саме в ньому. Завантажуйте драйвера тільки з офіційного сайту виробника бездротового адаптера, або ноутбука. Можете встановити останні оновлення Windows 10. Якщо експерименти з драйверами не допомагають, бездротове проектування не працює, значить дійсно є обмеження з боку заліза. Можливо, проблему вирішить заміна Wi-Fi модуля, або підключення USB-адаптера. Якщо у вас ноутбук, то після підключення USB-адаптера не забудьте відключити вбудований Wi-Fi модуль в диспетчері пристроїв.

Залишайте коментарі, задавайте питання і не забувайте ділитися корисною інформацією на цю тему. Всього доброго!