Чи не працює інтернет при роздачі з телефону. Оператор блокує роздачу інтернет-трафіку на ПК і ноутбук

Чи не працює інтернет при роздачі з телефону. Чому і що робити?

Помітив, що останнім часом з'являється багато питань пов'язаних з роздачею інтернету з телефонів на інші пристрої. Коли народ роздає інтернет з телефону на комп'ютер, ноутбук, телевізор, або інший пристрій, а интерне не працює. Підключення по Wi-Fi (через точку доступу), або по кабелю в режимі модему є, але доступу до інтернету на комп'ютері немає. "Мережа обмежена", або "Без доступу до інтернету". Така проблема спостерігається при роздачі інтернету з телефонів як на Android, так і з iPhone.

Багато хто використав, або хочуть використовувати свої телефони в якості USB модему, або точки доступу Wi-Fi для того, щоб отримати доступ до інтернету в першу чергу на ПК і ноутбуках. В кожному телефоні, в тому числі на iPhone є кілька способів, які дозволяють поділитися інтернетом з іншими пристроями: по Wi-Fi (режим точки доступу), по USB кабелю (режим модему) і по Bluetooth (не дуже популярний спосіб). Чи не працює інтернет при роздачі з телефону на комп'ютер або ноутбукЯкщо ви використовуєте один з цих режимів для підключення до інтернету комп'ютера, або іншого пристрою, і на підключеному пристрої не працює інтернет, то швидше за все причина в операторі сотої зв'язку (він блокує роздачу інтернету), або в якихось мережевих налаштуваннях в Windows, наприклад.

Оператор блокує роздачу інтернету з телефону - головна причина

Оператори МТС, Білайн, Теле2, Мегафон, Yota і т. Д. Зараз активно блокують роздачу інтернету з телефону на інші пристрої. Умови цих обмежень у всіх операторів і на різних тарифних планах можуть відрізнятися. Оператори або взагалі обмежують можливість роздачі інтернету, або ж вимагають за це додаткову плату. Наприклад, в популярному тарифному плані "Безлімітіще +" (якого, можливо, скоро взагалі не буде), де надається безлімітний доступ до інтернету, дає можливість використовувати тільки 100 МБ в режимі модему. Деякі оператори блокують завантаження торрентів, або обмежують швидкість. Забороняють використовувати SIM-карти в модемах, роутерах, або планшетах. Але це вже інша історія. Все це робиться для того, щоб зняти навантаження з базових станцій. Ну і звичайно ж заробити більше грошей.

Найпопулярніші варіанти:

 • Роздаємо Wi-Fi з телефону на ноутбук, комп'ютер або інше пристроїв і на ньому немає доступу до інтернету. Інтернет не працює. При цьому інтернет на самому телефоні працює. Така ж історія з роздачею по USB і Bluetooth.
 • Телефон деякий час (певний обсяг трафіку) роздає інтернет, після чого приходить СМС з попередженням про те, що за цю послугу стягуватиметься додаткова плата. Може відразу прийти СМС. Вартість приблизно 50 рублів (в залежності від оператор і тарифу).
 • Чи не працює завантаження торрентів.
 • Сильно падає швидкість після використання певного ліміту інтернет трафіку.

Для прикладу: в описі "безлімітного" тарифного плану "Безліміт" від Теле2 чітко написано про те, що: "Роздача трафіку по Wi-Fi, Bluetooth, USB на тарифному плані недоступна."Оператор блокує роздачу інтернету по по Wi-Fi, Bluetooth, USB з телефону

Проблема ще в тому, що більшість операторів не вказують в описі тарифів правила використання інтернет-трафіку. Можна його роздавати на інші пристрої, чи ні - незрозуміло. Ця інформація зазвичай вказана дрібним шрифтом в прикріпленому PDF файлі, які практично ніхто не читає. Ось для прикладу, як ця інформація вказана в докладному описі тарифу "Таріфіще" від МТС:

З телефону не вдається роздати інтернет на комп'ютер або ноутбук через блокування оператором

На даному тарифі можна роздавати тільки 10 ГБ трафіку. Більше тільки після підключення платної послуги.

Як оператори обмежують роздачу інтернет-трафіку?

Раніше в основному визначали по TTL. Коли ми роздаємо интерне на інший пристрій з Андроїд-смартфона, або Айфона, то пакет трафіку, який проходить через смартфон змінюється на 1. Так оператор визначає заборонену дію і вживає певних заходів: блокує трафік, або знімаємо додаткову плату. Але так як цей спосіб можна обійти, в інтернеті є дуже багато інструкцій на цю тему, то оператори почали використовувати додаткові технології для аналізу трафіку.

І судячи з того, як у багатьох (з налаштованими схемами обходу) недавно (приблизно в березні 2020 року) перестала працювати роздача інтернету, то як мінімум МТС (на даний момент) все таки серйозно удосконалив свої технології для виявлення "порушників".

Що робити?

 • Детально вивчити умови свого тарифного плану! Дуже важливо з'ясувати, чи дійсно оператор обмежує роздачу трафіку з телефону, і з цієї причини не працює інтернет на комп'ютері (а на телефоні працює!), Або ж причина в чомусь іншому.
 • Платити за можливість роздавати інтернет на інші пристрої (якщо є така можливість за умовами тарифного плану).
 • При можливості підключити кабельний интерне, вибрати і придбати сучасний Wi-Fi роутер і не мучити свій смартфон.
 • Шукати спосіб, яким можна обійти блокування. Причому це можна спробувати зробити як на телефоні з Android, так і на iPhone. Але я це не підтримую і не рекомендую це робити! До того ж, це якісь складні настройки, постійно щось злітає, не працює і т. Д.

Якщо обмежень немає, але інтернет все одно не працює

Ви з'ясували, що ваш оператор, конкретно на вашому тарифному плані дозволяє ділиться інтернет-трафіком з іншими пристроями. Безпосередньо на телефоні мобільний інтернет працює, а на пристроях, на які ви його роздаєте, доступу до інтернету немає. В такому випадку, зробіть наступне:

 1. Перезавантажте сам телефон і пристрій, який ви до нього підключаєте.
 2. Підключіть інший пристрій, щоб зрозуміти в чому причина. Наприклад, якщо ви підключаєте комп'ютер до точки доступу телефону по Wi-Fi, і на комп'ютері без доступу до інтернету, то спробуйте підключити інший комп'ютер, або інший телефон (відключивши на ньому мобільний інтернет). Точно так само можна перевірити режим модему (по USB кабелю) з іншим комп'ютером. Завдання з'ясувати в чому саме причина: в самому телефоні (з якого роздаємо), або в пристрої (яке підключаємо).

Подивіться інструкцію, яка підходить вам, можливо ви щось не так робите:

 • Режим модему на iPhone і iPad. Як роздати інтернет з iPhone по Wi-Fi, USB і Bluetooth
 • Телефон на Android як модем для комп'ютера через USB кабель
 • Як роздати інтернет зі смартфона Samsung (Android 7.0) по Wi-Fi

Якщо ви роздаєте інтернет на комп'ютер, який працює на Windows 10, 8, 7, то зробіть скидання налаштувань мережі. Докладні інструкції:

 • Скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7
 • Скидання налаштувань мережі в Windows 10

У разі підключення до телефону по Wi-Fi, раджу підключити ноутбук до іншого Wi-Fi мережі, щоб з'ясувати, чи працює взагалі на ньому інтернет по Wi-Fi. Можливо якась проблема з бездротовим адаптером, або в Windows якийсь збій. Напишіть в коментарях, що ви думаєте про це. З якими проблемами зіткнулися, і як їх вирішили. Задавайте питання.