Чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5GHz

Чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz

Купив сьогодні роутер Tp-link Archer C20i, що б протестувати його, і написати кілька інструкцій з налаштування. Од двохдіапазонний, транслює Wi-Fi мережу на частоті 2.4 GHz, і 5GHz. Включив його, і виявив, що ноутбук, і мій телефон не бачить Wi-Fi мережу, яка транслюється на частоті 5 GHz. А ось планшет iPad mini 2 без проблем виявляв цю мережу, і підключався до неї. Новий телефон Meizu M2 Note так само без проблем побачив нову мережу.

Тут все дуже просто і зрозуміло. Не всі пристрої можуть підключатися до Wi-Fi мереж, які працюють на частоті 5 GHz. Вбудований в ноутбук адаптер просто не підтримує ці мережі. Так як дводіапазонні маршрутизатори з'явилися відносно недавно, то тільки нові пристрої можуть працювати в цих мережах. І якщо ви вирішили переходити на частоту 5 GHz, то потрібно переконається, що ваші пристрої її підтримують. Правда, дводіапазонні роутери транслюють дві Wi-Fi мережі, на 5 і 2.4 GHz. Тому, пристрої які не підтримують нову частоту зможуть підключатися до звичайної бездротової мережі.

Якщо коротко про Wi-Fi мережах на частоті 5 GHz, то головна перевага в тому, що ця частота більш вільна і на ній менше перешкод. Просто вже є місця, де використовувати 2.4 GHz просто неможливо, через велику кількість мереж і перешкод. І навіть зміна канал не завжди рятує. З мінусів - менша дальність покриття Wi-Fi мережі, в порівнянні з частотою 2.4 ГГц.

Ось вирішив зробити невеликий замітку, і пояснити, чому деякі пристрої не бачать Wi-Fi мережі на новій частоті, і як дізнатися, чи підтримує ваш ноутбук, або інший пристрій мережі діапазону 5 ГГц.

Один важливий момент. Якщо в характеристиках пристрою зазначена підтримка Wi-Fi стандарту 802.11ac, то воно точно вміє працювати з мережами в діапазоні 5 ГГц. Але якщо там вказано тільки 802.11a / b / g / n , то це не означає, що немає підтримки нової частоти, так як частота 5 ГГц працює зі стандартом 802.11n і 802.11ac.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук Wi-Fi 5 ГГц?

Насамперед дивіться характеристики вашого ноутбука, бажано на офіційному сайті. Якщо там зазначена підтримка 802.11ac, dual-band Wi-Fi, або ж просто написано 5 ГГц, значить все добре.

Можна ще зайти в диспетчер пристроїв, і відкрити вкладку Мережеві адаптери, натиснути правою кнопкою миші на Wireless адаптер, і вибрати Властивості. Далі, переходимо на вкладку Додатково, і там повинна бути вказана інформація щодо підтримки 5 GHz.

Перевірка підтримки Wi-Fi 5 GHz на ноутбуці

Сама напис "Dual Band" в назві Wi-Fi адаптера говорить про те, що є підтримка мереж в двох діапазонах.

У мене на ноутбуці, такої підтримки немає, і в диспетчері пристроїв немає з цього ніякої інформації.

Ноутбук не підтримує Wi-Fi в діапазоні 5 GHz

А якщо ви включили двохдіапазонний роутер, і ноутбук бачить тільки одну мережу, то ясна річ, що ніякої підтримки мереж на частоті 5 ГГц немає.

Підтримка Wi-Fi 5GHz на смартфонах і планшетах

Що стосується мобільних пристроїв, то вся інформація по бездротових модулів вказана в характеристиках. Якщо там написано про підтримку 802.11ac, dual-band, або 5 GHz, то все підтримується, і буде працювати.

Підтримка Wi-Fi 5GHz на смартфоні Android

Що робити, якщо немає підтримки 5 GHz?

Просто підключайтеся до мереж на частоті 2.4 ГГц. А якщо вам просто необхідно перейти на нову частоту, а ноутбук її не підтримує, то в такому випадку можна купити зовнішній USB Wi-Fi адаптер, який підтримує частоту 5 ГГц. Детальніше про ці адаптери я писав тут. Правда, таке рішення можливо тільки для ноутбуків, і стаціонарних комп'ютерів. Якщо у вас мобільний пристрій, то доведеться змиритися.

У новій частоти якихось особливих і серйозних плюсів немає. А перехід на нові стандартні з часом відбудеться автоматично, навіть непомітно для нас. Як я вже писав вище, винятком є ​​місця, де вже просто неможливо користуватися бездротовим інтернетом на частоті 2.4 ГГц, через велику кількість перешкод.

Якщо пристрій підтримує мережі на частоті 5 ГГц, але не бачить їх

Якщо ви Уваров, що ваш адаптер, ноутбук, або мобільний пристрій підтримує мережі на частоті 5 GHz, але не бачить їх, можна спробувати поекспериментувати з налаштуваннями каналу і ширини каналу самої Wi-Fi мережі. Змінити ці параметри можна в налаштуваннях маршрутизатора в розділі з настройками бездротової мережі. Спробуйте, наприклад, поставити ширину каналу 40 МГц, і якийсь статичний канал зі списку. Тільки не ставте занадто високий канал. Можете виставити 36-тій. Або канал залишити на авто, а змінити тільки ширину каналу. Я показав на прикладі роутера від TP-Link.

Зміна каналу і ширини каналу Wi-Fi 5 GHz

Після зміни налаштувань не забувайте зберігати параметри і перезавантажувати роутер.