Wi-Fi мережу комп'ютер-комп'ютер в Windows 7 і Windows 8 з доступом в інтернет

Wi-Fi мережу комп'ютер-комп'ютер в Windows 7 і Windows 8 з доступом в інтернет

У цій статті будемо розбиратися з налаштуванням бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер між двома і більше комп'ютерами із загальним доступом в інтернет. Розглянемо налаштування мережі комп'ютер-комп'ютер на Windows 7. Але, ця інструкція так само без проблеем підійде для Windows 8, і для Windows 10. У "десятці" можуть бути деякі відмінності саме по пунктах меню. Пізніше підготую окрему інструкцію і для Windows 10.

Перш ніж перейти до налаштування, простими словами поясню що взагалі таке ця мережа комп'ютер-комп'ютер, для чого її налаштовувати, і які можливості вона дає. Якщо вам це не цікаво, то можете відразу переходити до налаштування. Думаю, найкраще буде пояснити на прикладі. Ось у нас є ноутбук, і ще кілька ноутбуків, або стаціонарних комп'ютерів, які можуть підключатися до Wi-Fi мережі. Ми на головному ноутбуці запускаємо Wi-Fi мережу комп'ютер-комп'ютер, і до цієї мережі зможуть підключиться інші комп'ютери. Радіус дії такої мережі, приблизно 10 метрів.

Для чого це потрібно? Можна таким способом об'єднати комп'ютери в локальну мережу. Для обміну файлами, або для ігор по мережі. Але в основному, такий спосіб використовують для роздачі інтернету з ноутбука на інші ноутбуки і ПК. В такому випадку, наш головний ноутбук, на якому будемо налаштовувати мережу комп'ютер-комп'ютер повинен бути підключений до інтернету. Ми просто дозволимо загальний доступ до інтернету, і всі комп'ютери які підключатися до створеної мережі зможуть виходити в інтернет.

Така роздача Wi-Fi підійде тільки для підключення інших комп'ютерів. Смартфони, планшети та інші пристрої до цієї мережі підключатися не будуть. Для роздачі Wi-Fi на мобільні пристрої потрібно використовувати спосіб, про який я писав в окремій статті: як роздати інтернет по Wi-Fi з ноутбука на Windows 7 ?.

А якщо ви хочете роздати інтернет, який підключений через 3G модем, то дивіться цю інструкцію. Спосіб, який описаний вище так само підходить для роздачі Wi-Fi на інші ноутбуки. Тому, без настройки мережі комп'ютер-комп'ютер можна обійтися. Просто через командний рядок, або через спеціальну програму запустити віртуальну Wi-Fi мережу.

Якщо у вас Windows 10, то вам стане в нагоді стаття: як роздати Wi-Fi з ноутбука на Windows 10.

Налаштування Wi-Fi мережі комп'ютер-комп'ютер в Windows 7

Перед налаштуванням потрібно обов'язково перевірити, що б головний комп'ютер, і комп'ютери які ви будете підключати, були в одній робочій групі. Швидше за все, так і є. Ви можете продовжувати настройку, а якщо не буде працювати, то тоді перевірите. Під спойлер швидку інформацію по перевірці і зміні робочої групи.

Як перевірити / змінити робочу групу (натисніть, що б подивитися)

Відкрийте Пуск, натисніть правою кнопкою миші на Комп'ютер, і виберіть Властивості.

властивості комп'ютера

Далі, ліворуч натисніть на пункт Додаткові параметри системи . У новому вікні перейдіть на вкладку Ім'я комп'ютера . Ви побачите там назва групи. Якщо там  WORKGROUP , то все добре. Так і залишаємо. Якщо немає, то змініть, натиснувши на кнопку Змінити . Так само задайте опис для вашого комп'ютера, головне, що б воно не повторювалося на інших комп'ютерах.

Зміна групи при налаштуванні мережі комп'ютер-комп'ютер

Потрібно, що б всі комп'ютери були в одній групі - WORKGROUP.

Переходимо до запуску мережі комп'ютер-комп'ютер. Натисніть на значок підключення до інтернету, і виберіть Центр управління мережами і загальним доступом .

Підготовка до запуску роздачі Wi-Fi

Натисніть на пункт Налаштування нового підключення, або мережі , якщо потрібно, то, виділивши та виділіть пункт Налаштування бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер . Натисніть Далі . Якщо у вас немає пункту "комп'ютер-комп'ютер", то дивіться інформацію з цього питання в кінці статті.

Налаштування мережі комп'ютер-комп'ютер в Windows 7 і Windows 8

Бачимо опис цієї функції. Натискаємо кнопку Далі .

Що таке мережа комп'ютер-комп'ютер?

Далі нам потрібно задати параметри Wi-Fi мережі. Вказати її назву в поле Назва мережі . У меню Тип безпеки виберіть WPA2-Personal . Якщо будете підключати комп'ютери з Windows XP, то виберіть WEP. Можна вказати Ні перевірки автентичності . В такому випадку, створена мережа не буде захищена паролем.

В поле Ключ безпеки вкажіть пароль, який потрібно буде використовувати для підключення до мережі комп'ютер-комп'ютер. Для WPA2-Personal мінімум 8 символів. Бажано записати цей пароль, що б не забути його.

Можете встановити галочку біля Зберегти параметри цієї мережі , якщо плануєте часто її запускати. Що б не створювати мережу кожен раз заново. Натискаємо Далі .

Запуск Wi-Fi мережі комп'ютер-комп'ютер на ноутбуці

Піде процес налаштування мережі. Має з'явитися вікно з інформацією про створеній мережі. Там буде пункт Включити загальний доступ до підключення до Інтернету . Якщо ви хочете роздати інтернет на інші ноутбуки, то обов'язково натискаємо на цей пункт.

Мережа комп'ютер-комп'ютер із загальним доступом до інтернету

Чи піде настройка загального доступу. І повинна з'явиться напис, що Загальний доступ до підключення до Інтернету включений. Натискаємо на кнопку Закрити .

Все готово. Якщо натиснути на значок підключення до інтернету, то ви побачите створену нами мережу. Вона буде зі статусом "Очікування підключення користувачів".

Підключення комп'ютер-комп'ютер в Windows 7, 8

Можна підключати до цієї мережі інші комп'ютери.

Підключення до мережі комп'ютер-комп'ютер

Цей процес нічим не відрізняється від підключення до інших Wi-Fi мереж. У списку доступних мереж на іншому комп'ютері досить вибрати запущену нами мережу, натиснути Підключення , і вказати пароль.

Підключаємося до Wi-Fi мережі комп'ютер-комп'ютер

Ось і всі налаштування. Можете підключати інші комп'ютери.

Можливі проблеми під час налаштування мережі та їх вирішення

В процесі настройки такого з'єднання може з'явиться безліч проблем і помилок. Зараз ми розглянемо найпопулярніші проблеми, через які Windows не може встановити мережу комп'ютер-комп'ютер, чому немає цього пункту в налаштуваннях, і чому інтернет через мережу комп'ютер-комп'ютер без доступу до інтернету. І ще покажу як видалити створену нами мережу.

У мене немає пункту "комп'ютер-комп'ютер", або "Управління бездротовими мережами"?

Так, таке буває. Дуже часто в Windows 7 і Windows 8 просто немає кнопки для настройки цієї мережі. Найчастіше це відбувається через те, що на ноутбуці не налаштований Wi-Fi. Швидше за все, у вас не встановлений драйвер на Wi-Fi адаптер, або Wi-Fi вимкнений. По установці драйвера дивіться цю статтю. Як перевірити роботу Wi-Fi і включити його, ви можете прочитати в окремій статті: Як включити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7.

Наскільки я знаю, в домашній (базової) версії Windows немає можливості запустити мережу комп'ютер-комп'ютер. Але тут я можу помилятися, просто ніде не знайшов конкретної інформації з цього питання. Але швидше за все це так.

Неможливо з'єднатися з створеної Wi-Fi мережі

При появі такої проблеми, в першу чергу вимкніть антивірус, і інші програми, які можуть блокувати підключення. На тому ноутбуці, з якого ви налаштовували роздачу.

Потім, у властивостях бездротового адаптера потрібно перевірити і виставити автоматичне отримання IP і DNS. Як це зробити, я писав в окремій статті: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/proverka-nastroek-lokalnoj-i-besprovodnoj-seti-v-windows-pered-nastrojkoj-wi-fi-routera/ . Виставляти ці параметри потрібно для адаптера "Бездротове мережеве з'єднання", на обох комп'ютерах.

Після підключення до мережі комп'ютер-комп'ютер статус "Без доступу до інтернету"

В такому випадку, швидше за все щось із загальним доступом до інтернету. Перевірте, чи працює інтернет на комп'ютері, з якого ви роздаєте мережу. Можна спробувати заново створити мережу, або перевірити налаштування загального доступу вручну.

Зробити це можна в налаштуваннях, на сторінці управління адаптерами. Натисніть правою кнопкою на з'єднання, через яке у вас підключений інтернет і виберіть Властивості . Перейдіть на вкладку Доступ , і перевірте, що б був дозволений загальний доступ до інтернету.

Без доступу до інтернету при підключенні до мережі комп'ютер-комп'ютер

Так само можна спробувати відключити антивірус. І перевірити параметри отримання IP і DNS. Повинно бути виставлено автоматичне отримання. Писав про це вище, і давав посилання на докладну статтю.

Як видалити мережу комп'ютер-комп'ютер?

Дуже просто. Зайдіть в Управління бездротовими мережами . Ось так:

Видалення мережі комп'ютер-комп'ютер

Натисніть правою кнопкою миші на створену нами бездротову мережу, і виберіть Видалити мережу .

Як видалити віртуальну Wi-Fi мережу в Windows 7

Підтвердіть видалення. На цьому все.

Ось такий спосіб, яким можна об'єднати в локальну бездротову мережу кілька комп'ютерів. Якщо ви створювали мережу для обміну файлами, то ще потрібно буде налаштувати загальний доступ до файлів і папок. Детальну інформацію по цій темі ви знайдете тут. Ну і звичайно ж по мережі комп'ютер-комп'ютер можна роздати інтернет по Wi-Fi без роутера. Але не забувайте, що тільки на інші комп'ютери. Для роздачі Wi-Fi на мобільні пристрої потрібно використовувати інший спосіб. Писав про це на початку статті.