Як оновити прошивку на роутері Zyxel Keenetic? докладна інструкція

Як оновити прошивку на роутері Zyxel Keenetic? докладна інструкція

Вітання! У цій статті ми детально розглянемо процес оновлення прошивки на роутері Zyxel Keenetic. Напишу про всі нюанси, покажу як прошити Zyxel двома способами: через панель управління (коли роутер сам викачує і встановлюємо потрібні компоненти), і через завантаження прошивки з сайту. У будь-якому випадку, ми оновимо програмне забезпечення нашого маршрутизатора.

Оновлення прошивки на Zyxel бажано робити ще в процесі першої настройки роутера, відразу після покупки. У оновленнях виробник завжди щось покращує, додає нові фішки і т. Д. Ось для прикладу, в старих прошивках на маршрутизаторах Zyxel, немає вбудованих сервісів SkyDNS і Яндекс DNS. І що б блокувати сайти через SkyDNS, потрібно оновити ПЗ роутера.

Ця стаття підійде для всіх роутерів компанії Zyxel, серії Keenetic: 4G, Giga, Lite, Omni, і т. Д. Показувати я буду на прикладі Keenetic Start (інструкція по налаштуванню).

Прошивка роутера Zyxel Keenetic (без завантаження файлу прошивки)

Давайте спочатку розглянемо простий спосіб, коли прошивку можна оновити в кілька натискань, в настройках інтернет-центру. Не потрібно шукати і викачувати файл прошивки. Але, у вас на роутері вже повинен бути налаштований інтернет. Інтернет повинен працювати. Якщо ви ще не налаштували з'єднання з провайдером, то дивіться нижче в цій статті спосіб поновлення із завантаженням файлу прошивки.

Зайдіть в налаштування свого роутера. Наберіть в браузері адресу 192.168.1.1 і відкрийте його. Вкажіть ім'я користувача та пароль. Якщо щось не виходить, дивіться інструкцію по входу в настройки на Zyxel.

В налаштуваннях, відразу на головній сторінці, в вікні Інформація про систему ви побачите пункт  Оновлення (якщо у вас налаштування відрізняються від тих, що у мене на скріншоті, то дивіться інший спосіб, нижче). Якщо навпаки написано Доступні , то це означає, що є нова версія прошивки. Натисніть на посилання "Доступні" .

Оновлення прошивки на Zyxel Keenetic

Натисніть на кнопку Оновити .

Оновлення компонентів прошивки

Почнеться процес завантаження компонентів, оновлення прошивки, і перезавантаження роутера.

Завантаження компонентів і оновлення прошивки на ZyXEL

Дочекайтеся поки роутер завантажиться. Все, оновлення прошивки завершено.

Оновлення прошивки на Zyxel (через завантаження файлу з сайту)

Давайте розглянемо другий спосіб, який стане в нагоді в тому випадку, коли інтернет на вашому маршрутизаторі ще не налаштований. В такому випадку, файл прошивки можна скачати з офіційного сайту, і "залити" його через настройки маршрутизатора. Так само, цей спосіб підійде для пристроїв зі старою версією прошивки (панель управління інша на вигляд).

Робити оновлення ПЗ таким способом, я рекомендую тільки при підключенні до маршрутизатора через мережевий кабель (LAN), а не по Wi-Fi.

Зверніть увагу! Є роутери різних ревізій (начебто тільки Keenetic Lite / 4G): A (Rev.A) і B (Rev.B). Прошивки різних ревізій несумісні. Подивитися ревізію свого маршрутизатора можна на самому пристрої:

Дивимося ревізію роутера Zyxel

Зверніть на це увагу, коли будете завантажувати прошивку. В описі вказана ревізія.

ревізія прошивки

Для початку, нам потрібно завантажити фал прошивки. Для цього, зайдіть на офіційний сайт Zyxel, на сторінку завантажень: //zyxel.ru/support/download. У випадаючому меню "Ваше пристрій" , виберіть модель свого роутера. У мене наприклад Keenetic Start, я вибрав його. Можна почати вводити модель роутера в рядку пошуку, що б довго не прокручувати весь список.

Викачуємо прошивку для роутера Zyxel

Прокручуємо сторінку, і там ви побачите розділ "Файли завантаження". І в блоці "Мікропрограми" можна побачити інформацію про найновішою версією програмного забезпечення для вашої моделі. Натисніть на посилання нової прошивки, і скачайте її на свій комп'ютер.

Зберігаємо архів з ПО

Ви можете звірити версію прошивки на сайті c тієї, яка встановлена на вашому роутере. На роутере версію ви можете подивитися в настройках, на головній станиці, напроти пункту Версія NDMS . Можливо, у вас встановлена найновіша версія.

Тепер потрібно витягти файл програмного забезпечення з завантаженого архіву. Файл буде мати приблизно таку назву:  KEENETIC_START_v2.04 [AAKV.1] C6.bin .

Далі, заходимо в налаштування нашого роутера, і переходимо на вкладку Система - Файли (в старій панелі управління вкладка Система - Мікропрограма). Натискаємо на файл  firmware і на кнопку Виберіть файл .

Заливаємо прошивку в роутер Zyxel

Вибираємо файл прошивки на комп'ютері і відкриваємо його.

Вибираємо файл прошивки

Натискаємо на кнопку Замінити .

Заміна файлу firmware в інтернет-центрі

Натисніть Так , щоб продовжити.

підтвердження дій

Чекаємо поки закінчиться процес оновлення програмного забезпечення на інтернет-центрі Zyxel.

Процес оновлення програмного забезпечення

На цьому процес оновлення програмного забезпечення закінчений.

Як завжди, питання задавайте в коментарях. Може у вас є якісь поради по темі статті, залишайте, буду вдячний.