Де скачати прошивку для роутера Tp-Link? Як правильно вибрати прошивку?

Де скачати прошивку для роутера Tp-Link? Як правильно вибрати прошивку?

Чомусь всі боятися оновлювати програмне забезпечення, і не тільки на роутерах. Напевно, це пов'язано з тим, що є ризик перетворити пристрій в цегла. Але, це хибна думка. Так, якщо ви захочете прошити маршрутизатор якийсь той сторонньої прошивкою, і не будете слідувати інструкціям, то все може бути. Але, якщо ви скачаєте нову версію ПЗ з сайту виробника, суворо для вашої моделі і для апаратної версії вашого пристрою, і будете слідувати інструкції, то нічого поганого не трапиться.

У цій статті, я не буду розповідати про те, як саме оновити прошивку (ця інформація є в спеціальній статті, дивіться за посиланням в кінці статті). Я постараюся докладно відповісти на питання:

  • Де потрібно завантажувати нові версії програмного забезпечення для маршрутизаторів компанії Tp-Link. Покажу як це зробити на прикладі однієї з моделей.
  • Напишу, і покажу як треба правильно вибирати прошивку для вашого маршрутизатора. За моделлю і за апаратної версії вашого мережевого пристрою від Tp-Link. Це дуже важливо.

Якщо вас цікавить питання, чи потрібно взагалі оновлюватися, то навряд чи ви десь знайдете конкретну відповідь. Багато дотримуються такого правила: якщо все працює, то краще не чіпати. З одного боку, це правильно. Але, з іншого боку, в нових версія програмного забезпечення для роутера, виробники виправляють помилки, вносять якісь нові можливості, покращують робіт пристрою.

Якщо ви купили роутер, то там вже швидше за все варто найновіша прошивка, але, це не завжди так. Перед тим, як приступити до налаштування, краще переконається, що встановлена ​​версія найновіша. Якщо у вас маршрутизатор працює вже довгий час, то швидше за все, що для нього вже є оновлення, і бажано його встановити.

Якщо ви встановите правильну прошивку з офіційного сайту, то ви не втратите гарантію на ваш маршрутизатор. Компанія Tp-Link надає підтримку за офіційними прошивка.

Але, установка стороннього ПО, такого як DD-WRT знімає гарантію з вашого пристрою

Ця інструкція підійде для всіх популярних Wi-Fi роутерів від Tp-Link: TL-WR841N, TD-W8968, TL-WR842ND, TD-W8960N, TL-MR3420, TL-WR940N, TL-WR843ND, TL-WR1043ND, TL-WDR3600 , TL-WR741ND, TL-WDR3500 та інших.

Як визначити поточну версію прошивки?

Все дуже просто. Досить просто зайти в налаштування. Для цього, встановіть з'єднання з потрібною роутера, по кабелю, або по Wi-Fi (тільки для того, що б подивитися поточну версію, прошивати по Wi-Fi можна!), В будь-якому браузері, в адресному рядку перейдіть за адресою //192.168. 1.1 , або //192.168.1.1 . З'явиться запит пароля і логіна. За замовчуванням - admin і admin (якщо ви їх не змінювали).

Заходимо в панель управління TP-LinkВведіть їх, і перед вами відкриється панель управління. Відразу, на вкладці  Status ми можемо побачити версію програмного забезпечення, яка встановлена на нашому маршрутизаторі.

Поточна версія прошивки на маршрутизаторі Tp-LinkВи можете залишити цю сторінку відкритою, що б потім, коли будете завантажувати ПО, змогли перевірити, чи є оновлення для вашої моделі, чи ні.

Шукаємо і викачуємо правильну прошивку для роутера Tp-Link

Для того, що б завантажити правильну версію ПО, потрібно знати модель вашого роутера і апаратну версію .

Цю інформацію можна і потрібно подивитися знизу (або збоку) маршрутизатора на наклейці. Виглядає вона приблизно ось так:

Апаратна версія і модель маршрутизатора Tp-LinkЯк бачите, модель у нас TL-WR841N, а апаратна версія - 7.2. Версія 7.2, означає, що у вас V7. І прошивку ми будемо завантажувати для V7. Якщо там наприклад у вас Ver: 8.2, то ПО потрібно для V8.

Далі, переходимо на офіційний сайт компанії, відразу на сторінку завантажень //www.tp-linkru.com/support/download/.

Шукаємо на цій сторінці модель свого маршрутизатора. За замовчуванням, буде відкрита сторінка з бездротовим обладнанням (звичайні Wi-Fi роутери). Зліва, в таблиці, ви можете вибрати розділ з іншим обладнанням. Наприклад, роутери з підтримкою 3G / 4G модемів, провідні маршрутизатори, ADSL модеми і т. Д.

Коли знайдете свою модель, то натисніть на посилання.

Вибираємо модель нашого роутераНа наступній сторінці, вибираємо апаратну версію, яку ми дізнавалися вище. У мене, наприклад, це V7. На неї і натискаємо.

Вибираємо версію роутера Tp-Link для завантаження прошивкиПрошивка, яка знаходиться в самому верху, найновіша. Ви можете звірити її версію з тією, що у вас вже встановлена. І, якщо версія на сайті новіша, то можете завантажити ПО і оновити. Справа, в таблиці, ви можете подивитися інформацію за версією ПО. Там вказана дата виходу, мова, розмір архіву, опис змін і т. Д.

Для того, що б завантажити архів з прошивкою, натисніть на посилання поруч із зеленою стрілкою.

Викачуємо прошивку для Wi-Fi роутера Tp-LinkЗбережіть архів наприклад на робочий стіл.

Зберігаємо архів з ПООсь і все, архів з прошивкою є у нас на комп'ютері. Залишилося тільки залити її в наш роутер. Як це зробити, дивіться в окремій інструкції по оновленню прошивки на Tp-Link.