DHCP не включений на мережевому адаптері в Windows 10 і Windows 7

DHCP не включений на мережевому адаптері «Бездротова мережа», «Ethernet», «Підключення по локальній мережі»

Найпопулярніша проблема при підключенні ПК або ноутбука до інтернету, це коли начебто все підключили, але інтернет не працює. У цьому випадку може бути дуже багато різних симптомів, причин і рішень. Насамперед потрібно з'ясувати в чому причина. Рекомендую орієнтуватися на помилки, які відображаються в Windows. Мало хто відразу запускає діагностику неполадок. А дарма, адже якщо сам засіб діагностики і усунення неполадок не зможе все виправити, то хоча б повідомить нам про помилку і підкаже де і як шукати проблему. Як в нашому випадку з помилкою "DHCP не включений на мережевому адаптері ...", яку можна побачити в Windows 10, Windows 7 і т. Д.

Коли після підключення кабелю, або після підключення до Wi-Fi мережі (або спроби підключення) ви бачите помилку "Невизначена мережа", "Підключення до інтернету відсутня", "Ні підключення. Ви не підключені до жодної мережі", "Без доступу до інтернету "і т. д., то запустіть діагностику неполадок.

Діагностика неполадок мережі в Windows 10

Цілком можливо, що в процесі діагностики з'явиться помилка "DHCP не включений на мережевому адаптері Бездротова мережа" (при підключенні по Wi-Fi):

DHCP не включений на мережевому адаптері Бездротова мережа Windows 10

Або "DHCP не включений на мережевому адаптері Ethernet" (це в Windows 10, при підключенні до інтернету за допомогою мережевого кабелю). У Windows 7 буде вказано адаптер Підключення по локальній мережі, або Бездротове мережеве з'єднання.

DHCP не включений на мережевому адаптері Ethernet в Windows 10 і Windows 7

При цьому в самій системі (в моєму випадку в Windows 10) статус підключення до мережі буде виглядати приблизно ось так (може трохи відрізнятися в залежності від способу підключення):

Чи не працює інтернет в Windows 10 через те що не включений DHCP сервер мережевого адаптера

Якщо у вас все приблизно так само, то ви зайшли за адресою. Зараз покажу, як можна вирішити цю проблему. Але спочатку кілька слів про те, чому з'являється ця помилка, і чому цей DHCP не включений на мережевому адаптері.

Якщо просто і коротко, то DHCP дозволяє Windows автоматично отримувати IP-адреси від роутера, або обладнання вашого інтернет-провайдера. А ця помилка з'являється тоді, коли DHCP не може автоматично отримає адреси, або не може отримати ті адреси, які прописані вручну. Найчастіше це відбувається після того, як сам користувач, або якийсь софт змінює настройки DHCP у властивостях адаптера "Бездротова мережа", або "Ethernet". Це в Windows 10. А в Windows 7 це адаптери "Бездротове мережеве з'єднання" і "Підключення по локальній мережі".

Як виправити помилку "DHCP не включений на мережевому адаптері ..." в Windows 10?

Для Windows 8 і Windows 7 ці рекомендації так само повинні підійти. Деякі пункти меню і настройки можуть трохи відрізняться. Я буду показувати все на прикладі Windows 10.

Рішення №1: через діагностику мереж Windows

Якщо вам пощастить, то відразу після запуску засобу діагностики з'явиться наступне повідомлення: "Автоматично оновлювати параметри мережі. В системі підтримується автоматичне визначення параметрів мережі". Не замислюючись натискайте на "Внести це виправлення".

Автоматично оновлювати параметри мережі в Windows 10

Або після того, як буде виявлена ​​проблема, наприклад, "DHCP не включений на мережевому адаптері Бездротова мережа" натисніть на пункт "Спробуйте виконати відновлення від імені адміністратора".

рішення помилки

Якщо системі вдасться автоматично вирішити цю проблему, то навпаки виявленої проблеми з'явиться напис "Виправлено" і інтернет запрацює.

Виправлення проблеми з настройками DHCP мережного адаптера в Windows 10

Якщо не вийде з першого разу, то перезавантажте комп'ютер і запустіть діагностику неполадок повторно.

Рішення №2: перевіряємо настройки DHCP вручну

Насамперед нам потрібно відкрити вікно "Мережеві підключення". Зробити це можна за допомогою команди ncpa.cpl . Натисніть клавіші Win + R, скопіюйте цю команду в поле "Відкрити" і натисніть "Ok".

Далі потрібно натиснути правою кнопкою миші і відкрити "Властивості" того адаптера, при підключенні через який у вас виникла ця помилка. У випадку з Windows 10: "Ethernet" - це підключення по кабелю, а "Бездротова мережа" - підключення по Wi-Fi.

Властивості мережевого адаптера

Далі виділяємо протокол "IP версії 4 (TCP / IPv4)" і натискаємо на кнопку "Властивості". Виставляємо автоматичне отримання IP і DNS адрес, як показано на скріншоті нижче і натискаємо "Ok".

Налаштування DHCP мережного адаптера «Бездротова мережа» і «Ethernet» в Windows 10

Якщо підключення до інтернет не з'явиться і статус "Невизначена мережа" біля адаптера не пропадає, то переконаєтеся, що ви міняли налаштування саме того адаптера, через який виконуєте підключення. Так само виконайте перезавантаження комп'ютера.

Вище я показав два основних рішення, за допомогою яких найчастіше вдається позбутися цієї помилки. Якщо у вас нічого не вийшло - дивіться інші рішення.

Додаткові рішення і підказки

 1. Зробіть скидання налаштувань мережі. Тут інструкція для Windows 10, а тут для Windows 7 і Windows 8.
 2. Якщо підключення через роутер - перезавантажить його. Перевірте, чи працює інтернет на інших пристроях (через цей же роутер). Щоб з'ясує в чому причина, можете почитати статтю Роутер перестав роздавати інтернет. Як знайти причину і усунути її.
 3. Якщо кабель до комп'ютера підключений безпосередньо від інтернет-провайдера, то вимкніть його і підключіть заново. Перезавантажте комп'ютер. Так само бажано зателефонувати в підтримку провайдера і з'ясувати, чи немає несправностей на їхньому боці. Або спробувати підключити інтернет до іншого комп'ютера.
 4. Згадайте, що ви робили на комп'ютері перед появою помилки "DHCP не включений на мережевому адаптері". Можливо таким чином вийде знайти причину і усунути її. Якщо перед цим ви щось встановлювали або міняли настройки, і не знаєте як все повернути назад - напишіть в коментарях.
 5. Ще одна схожа помилка: Мережевий адаптер не має допустимих параметрів настройки IP. Подивіться, можливо це ваш випадок.
 6. Спробуйте прописати настройки IP вручну. Як це зробити, я показував в цій статті.
 7. Про всяк випадок спробуйте повністю зупинити роботу антивіруса. Якщо він встановлений на вашому комп'ютері.
 8. Бажано виконати переустановку мережевого адаптера. Для цього потрібно зайти в диспетчер пристроїв і видалити мережеву карту, або Wi-Fi адаптер (в залежності від того, з яким адаптером у вас проблеми).

  Перевстановлення мережевого адаптера при проблемах з DHCPПісля видалення і перезавантаження комп'ютера може знадобиться повторна установка драйвера. Тут вам може знадобиться інструкція по установці драйвера для мережевої карти і інструкція по установці (оновленню) драйвера Wi-Fi адаптера.

 9. Не зайвою буде перевірка комп'ютера на різного роду віруси і шкідливі програми за допомогою спеціальних антивірусних утиліт. Можна використовувати AdwCleaner, Dr.Web CureIt !, Kaspersky AVP Tool, CrystalSecurity, AVZ і інші.

Ви завжди можете написати мені в коментарях нижче. Навіщо? Наприклад, щоб докладно розповісти про свою проблему (по темі цієї статті). Можливо я зможу помітити те, що не помітили ви і підказати вам якесь рішення. Або ж ви можете поділитися своїм рішенням, якщо його немає в статті. Або просто написати, яким способом вам вдалося позбутися від помилки з відключеним DHCP на мережевому адаптері.