Як перевірити, чи є Bluetooth на ноутбуці або комп'ютері і як його знайти?

Як перевірити, чи є Bluetooth на ноутбуці або комп'ютері і як його знайти?

Як тільки з'являється необхідність підключити до ноутбука (або стаціонарного комп'ютера) якесь Bluetooth-пристрій, то дуже часто у користувачів виникає питання: де знайти Bluetooth на комп'ютері, і як дізнатися, чи є Bluetooth в ноутбуці або ПК. Не всі розуміють, як працює це підключення, де його шукати і як налаштовувати. За моїми спостереженнями, така проблема найчастіше виникає в Windows 7 і XP. А в Windows 8 і Windows 10 все вже якось простіше і зрозуміліше. А все тому, що більш нові версії Windows в більшості випадків автоматично встановлюють потрібні драйвера і Bluetooth працює відразу, що називається "з коробки". Я ще розповім про це більш детально.

Подивився подібні інструкції на інших сайтах, і там все чомусь радять насамперед шукати на сайті виробника характеристики свого ноутбука (за моделлю), і перевіряти, чи є в ньому Bluetooth. Це, звичайно, можна зробити. Але як мені здається - безглуздо. Ось чому:

 • Ноутбуки практично завжди комплектуються вбудованим Bluetooth модулем. Найчастіше він поєднаний з Wi-Fi (це одна плата, через яку працює блютуз і Wi-Fi). Хіба зараз є ноутбуки без Bluetooth (якщо знаєте такі моделі - напишіть в коментарях, можливо, я помиляюся)? Навіть якісь старі моделі, які випускалися в епоху Windows XP вже мали підтримку Bluetooth (вбудований модуль). Так що якщо у вас ноутбук, то в ньому є вбудована підтримка Bluetooth.
 • Стаціонарні комп'ютери (ПК), Навпаки, в більшості випадків не мають підтримки Bluetooth. У тому плані, що в них немає самого передавача (вбудованого модуля). Хоча, зараз є вже багато материнських плат, які обладнані бездротовим модулем (Wi-Fi + Bluetooth). Так само бездротовий модуль може бути підключений в вигляді PCI-карти всередині системного блоку, або як зовнішній USB Bluetooth адаптер. Якщо ви не знаєте, чи є у вашому комп'ютері Блютуз, і не хочете розбиратися в комплектуючих, то можете запитати у підтримки компанії, в якій купили ПК. Або подивитися його характеристики на сайті. Якщо комп'ютер новий, то можна глянути характеристики материнської плати. Або ж дивитися по пристроях в диспетчері пристроїв (про це далі в статті). Якщо виявиться, що підтримки Блютуз немає, то почитайте статтю як зробити Блютуз на комп'ютері, якщо його немає.

Інформація, яку ви знайдете далі в статті, підійде як для ноутбуків, так і для стаціонарних комп'ютерів. Тільки пам'ятайте, що в ноутбуці швидше за все є підтримка Bluetooth (сам модуль), а в системному блоці його швидше за все немає.

Як знайти Bluetooth на ноутбуці або комп'ютері?

Я буду показувати весь процес на прикладі Windows 10. У Windows 8 все приблизно так само, як і в десятці. А в Windows 7, через те, що там немає параметрів, Блютуз можна знайти в панелі управління (напишу про це докладно).

Спосіб 1: значок в треї

Практично завжди, коли є підтримка Bluetooth, встановлені драйвери і він працює, то в треї відображається значок іконка Bluetooth. Трей в Windows - це область в правому нижньому кутку (найчастіше) екрана. Біля годин.

Перевірка підтримки Bluetooth на комп'ютері / ноутбуці

Якщо така іконка є, то значить все Ok. Натиснувши на неї можна відкрити меню і відразу перейти до підключення пристроїв по Bluetooth, до передачі / прийому файлів, відкрити параметри і т. Д. Тут вам можуть стати в нагоді наступні інструкції:

 • Як підключити Bluetooth навушники до комп'ютера або ноутбука
 • Як підключити Bluetooth колонку до ноутбука або комп'ютера
 • Інструкція по підключенню Bluetooth мишки
 • Детальна інструкція по підключенню AirPods до комп'ютера і ноутбука

Якщо іконки Bluetooth в треї ви не виявили, то не поспішайте засмучуватися, можливо, відображення іконки відключено, або її там немає з якоїсь іншої причини. Зараз з'ясуємо!

Спосіб 2: шукаємо Bluetooth в параметрах і панелі управління Windows

У Windows 10:

 1. Відкриваємо "Параметри" через меню Пуск.

  Блютуз в параметрах Windows 10

 2. Переходимо в розділ "Пристрої", на вкладку "Bluetooth і інші пристрої". Якщо такий вкладки у вас немає, або не вдається включити Bluetooth, відображається якась помилка, то дивіться наступний спосіб. Це означає, що на вашому комп'ютері немає підтримки Bluetooth, або не встановлені драйвери. Якщо підтримка є і все налаштовано, то ви побачите приблизно таке вікно (в якому можна підключити потрібні пристрої):

  Чи є Bluetooth в Windows 10

 3. Так само повинна бути кнопка в центрі повідомлень.

  кнопка

 4. Ця стаття може вам стати в нагоді: як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10.

У Windows 8 (8.1):

 1. У Windows 8 так само потрібно відкрити параметри комп'ютера.

  Перевірка наявності Блютуз в Windows 8

 2. Далі потрібно перейти в розділ "Комп'ютер і пристрої" - вкладка "Bluetooth".

  Де знаходиться Bluetooth в Windows 8 і Windows 8.1Там ми можемо включити Блютуз і підключити пристрої. Якщо таких налаштувань (вкладки) у вас немає, то можливо не встановлені потрібні драйвери, або фізично немає самого модуля (плати), який відповідає за роботу цієї технології. Дивіться наступні рекомендації (третій спосіб).

У Windows 7:

Чи є Bluetooth в Windows 7 перевірити дуже просто.

 1. Відкрийте "Панель управління". Можна в рядку пошуку в меню Пуск написати "Панель управління" і відкрити її.
 2. Перейдіть в розділ "Обладнання і звук".
 3. Якщо біля "Пристрої та принтери" є пункт "Додавання пристрою Bluetooth" - значить він налаштований і працює. Можете натиснути на це посилання і підключити свій пристрій.

  Перевірка підтримки Bluetooth в Windows 7

 4. Якщо ж пункту "Додавання пристрою Bluetooth" немає, то значить у вашому комп'ютері немає Bluetooth модуля, або він не налаштований (не встановлено драйвер, відключений).

  Де знаходиться Bluetooth на ноутбуці з Windows 7

 5. Так само можете орієнтуватися по іконці в треї (писав про це на початку статті).

  Значок Блютуз в треї Windows 7Ну і в диспетчері пристроїв можна подивитися, про це читайте далі.

Спосіб 3: перевіряємо наявність Блютуз адаптера в диспетчері пристроїв Windows

Це універсальний спосіб для всіх версій Windows. Потрібно запустити диспетчер пристроїв. Можетt зробити це будь-яким зручним для вас способом. Наприклад, натиснути клавіші Win + R і виконати команду mmc devmgmt.msc .

У диспетчері пристроїв нас цікавить вкладка "Bluetooth". У Windows 7 вона називається "Зв'язок Bluetooth". Якщо така вкладка є, значить даний модуль встановлений і повинен працювати. Відкрийте цю вкладку і подивіться, чи є там сам адаптер. Виглядає він приблизно ось так (в Windows 10):

Перевірка Bluetooth адаптера в диспетчері пристроїв

Ось ще на прикладі Windows 7:

Пошук Bluetooth в диспетчері пристроїв Windows 7

Залежно від самого адаптера (виробника, моделі), його назва може відрізнятися. Якщо Bluetooth в диспетчері пристроїв є, але в налаштуваннях Windows, в параметрах і іконки в треї немає, то подивіться, чи немає біля адаптера значка у вигляді стрілочки, чи жовтого знака оклику. Можливо, потрібно задіяти (включити) адаптер.

Як знайти і включити Блютуз на ноутбуці

Якщо біля адаптера є жовтий знак оклику і у властивостях помилка (наприклад, код 10 запуск цього пристрою неможливий) - повторно драйвер на Bluetooth.

Якщо ж в диспетчері пристроїв взагалі немає ніяких згадок Bluetooth, то тут два варіанти:

 1. У комп'ютері (ноутбуці) відсутній Bluetooth, або він зламаний (можливо, відключений механічним перемикачем на корпусі ноутбука).
 2. Не встановлені драйвери на Bluetooth.

Найпопулярніший випадок - це коли не встановлені драйвери. В такому випадку, в диспетчері пристроїв повинні бути невідомі (інші) пристрої. Виглядають вони приблизно ось так:

Ні Bluetooth в диспетчері пристроїв

Одне з цих невідомих пристроїв може бути Bluetooth адаптером, який ми шукаємо. Потрібно просто завантажити з сайту виробника ноутбука драйвер на Bluetooth і встановити його. Якщо у вас ПК, значить драйвер потрібно качати з сайту виробника самого адаптера, або материнської плати. Більше інформації на цю тему дивіться в наступних статтях:

 • Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК). Підключення Bluetooth адаптера і установка драйвера
 • Як включити Bluetooth на ноутбуці?
 • Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10

додаткова інформація

На деяких моделях ноутбуків, на корпусі можуть бути механічні перемикачі, за допомогою яких можна ввімкнути або вимкнути бездротовий зв'язок. Можливо, в тому числі і Bluetooth. Перевірте, можливо на вашому ноутбуці є такий перемикач.

Перемикач Bluetooth на корпусі ноутбука

Так само спробуйте зробити це сполучення клавіш на клавіатурі вашого ноутбука. Для прикладу, на ноутбуці ASUS:

Перемикання бездротового зв'язку комбінацією клавіш на ноутбуці

Буває, що на ноутбуці встановлена ​​спеціальна утиліта для управління бездротовими мережами, або електроживленням. Це фірмові утиліти, які розроблені виробниками ноутбуків. Так ось, Bluetooth може бути відключений в цю утиліту, і ви його ніде не зможете знайти в системі. Приблизно так виглядає ця утиліта на ноутбуках Lenovo:

Утиліта управління Блютуз на ноутбуці Lenovo, ASUS, Acer, Dell, HP

На ноутбуках Acer, ASUS, Dell, HP, Toshiba, MSI та т. Д., Такі утиліти так само можуть бути встановлені. Зазвичай вони відображаються в треї (там є іконка утиліти).

Ось так просто можна перевірити і з'ясувати, чи є можливість Bluetooth підключення на ноутбуках і комп'ютерах зі встановленою Windows. Сподіваюся, у вас вийшло знайти Bluetooth на своєму комп'ютері. Питання можете залишати в коментарях під цією статтею.