Для чого потрібен Wi-Fi адаптер?

Для чого потрібен Wi-Fi адаптер? На прикладі різних пристроїв

Так як все більше різних пристроїв використовують підключення до інтернету, і практично завжди використовується саме бездротове підключення до мережі, то в процесі покупки і настройки різних пристроїв ми все частіше стикаємося з Wi-Fi адаптерами. У цій статті я постараюся максимально просто і докладно розповісти про те, навіщо взагалі потрібен Wi-Fi адаптер. Навіщо його купувати і підключати до того ж комп'ютера, ТВ-приставці, ноутбука і т. Д. Коли це потрібно робити, а коли можна обійтися без бездротового адаптера.

Дуже просто - Wi-Fi адаптер дає можливість пристрою підключатися до Wi-Fi мережі (роутера). Грубо кажучи, це плата (вбудована в пристрій, або підключена по USB, PCI Express), яка відповідає за прийом і передачу даних по бездротовій Wi-Fi мережі. Можна ще зустріти таке поняття, як Wi-Fi модуль. Хтось скаже, що це і є Wi-Fi адаптер, а хтось скаже, що це різні речі. Так ось, я вважаю, що Wi-Fi модулем більш правильно називати саме сам чіп (плату), яка відповідає за роботу Wi-Fi. Яка в багатьох пристроях (в основному, в мобільних пристроях) вбудована в основну плату, і яка є основою Wi-Fi адаптера. Думаю, що Wi-Fi адаптером можна назвати пристрій, який підключається до іншого пристрою через певний порт (в основному це USB, PCI Express) і дає пристрою можливість підключатися до Wi-Fi мереж.Ось так, наприклад, виглядають самі звичайні USB Wi-Fi адаптери:Wi-Fi адаптери

Практично у кожного виробника, який займається виробництвом мережного обладнання, є кілька моделей таких адаптерів. Всі вони, звичайно, відрізняються своїми технічними характеристиками, формою корпусу, розміром, наявністю або відсутністю зовнішньої антени і т. Д.

У більшості сучасних пристроїв Wi-Fi модуль вже вбудований. Тобто, підтримка Wi-Fi є вже з заводу. В першу чергу це стосується мобільних пристроїв (смартфони, планшети). Та ж історія з ноутбуками. Там, як правило, Wi-Fi адаптер підключений до материнської плати, або інтегрований в саму плату. Що стосується сучасних Smart телевізорів, то вже дуже складно знайти сучасний телевізор з підтримкою Smart TV, але без вбудованого Wi-Fi модуля. На старіших моделях, для підключення до інтернету використовується LAN (кабель), або ж зовнішній USB Wi-Fi приймач. З персональними комп'ютерами історія трохи інша. Там зазвичай немає вбудованого Wi-Fi. Хоча, останнім часом у продажу з'являється багато материнських плат з інтегрованим Wi-Fi / Bluetooth модулем. Так само, при складанні в системний блок може бути встановлений PCI Express Wi-Fi адаптер.Якщо і його немає, то можна підключити звичайний адаптер через USB.

У DVB-T2 приставках і супутникових ресіверах

Для прийому ефірних цифрових каналів, або супутникового телебачення нерідко купуються окремі пристрої. Найчастіше їх називають цифровими приставками, ресиверами, тюнерами. Так ось, ці пристрої теж розвиваються, і в багатьох є підтримка різних Smart-функцій. Простіше кажучи, можливість виходити в інтернет, дивитися Ютуб через додаток і т. Д. Для цього, зрозуміло, необхідно підключення до інтернету. Як правило, всі приставки в яких є можливість підключення до інтернету обладнані LAN-входом (для підключення по кабелю). Але в той же час підтримують USB Wi-Fi адаптери. Адаптер підключається в USB-порт на приставці і в настройках приставки з'являється функція підключення до Wi-Fi.

Кілька важливих моментів:

  • Обов'язково переконайтеся, чи підтримує ваша DVB-T2 приставка, або приймач супутникового телебачення підключення до інтернету. Так як USB-порт може використовуватися тільки для підключення USB-накопичувачів. Подивіться характеристики, почитайте відгуки в інтернеті, вивчіть меню приставки. Якщо в меню, наприклад, є YouTube, браузер, "Інтернет" - значить підтримує.
  • Як правило, всі ТВ-приставки працюють з певними Wi-Fi адаптерами. Тобто, є ризик, що після покупки адаптера приставка його просто не побачить. Завжди потрібно дуже уважно підходити до вибору Wi-Fi приймача. Зазвичай, певна модель приставки підтримує адаптери, які побудовані на певному чіпсеті. Це можуть бути адаптери різних виробників, але модуль (чіпсет) в них встановлений один. Краще за все шукати цю інформацію в інтернеті по моделі своєї DVB-T2 приставки або ресивера. Залишити відгук тих, хто вже купив адаптер.
  • Якщо приставка коштує далеко від роутера і біля неї не дуже сильний сигнал Wi-Fi, то краще взяти адаптер з зовнішньою антеною.

Ось для прикладу, найпростіший і дешевий цифровий приймач DVB-T2 Strong SRT 8203 можна підключити до Wi-Fi мережі через USB адаптер і дивитися через нього YouTube, або налаштувати IPTV.

Або ось з особистого досвіду: супутниковий ресивер Amiko Mini Combo HD. Він підтримує Wi-Fi адаптери на чіпі Ralink RT5370. Десь з шести адаптерів (в основному TP-Link), в ньому заробив тільки один.

В телевізорах

У випадку з телевізорами є кілька варіантів:

  1. Телевізор із вбудованим Wi-Fi модулем - Wi-Fi вбудований, додатковий адаптер не потрібний. Це практично всі сучасні Смарт телевізори. Як визначити, телевізор з Smart TV, чи ні, я вже писав.
  2. Телевізор без вбудованого Wi-Fi, є LAN, але так само є можливість підключення USB адаптера.
  3. Телевізор тільки з LAN-входом. Wi-Fi адаптери не підтримуються. Як правило, це найстаріші моделі розумних ТВ.

Навіть якщо є підтримка USB Wi-Fi адаптерів, то телевізори працюють тільки з оригінальними, фірмовими адаптерами, які дуже складно знайти, і які, як правило, дорогі. Десь я зустрічав інформацію, що до телевізора можна підібрати якийсь звичайний адаптер, дешевший, але я думаю, що він з ним працювати не буде. Можете погуглити на цю тему, якщо цікаво.

Я думаю, краще вже використовувати ще один роутер, або ретрансляція. Я писав про це в статті як телевізор без Wi-Fi підключити до інтернету через Wi-Fi.

У персональних комп'ютерах (ПК)?

Якщо ви хочете підключити комп'ютер до Wi-Fi мережі, то без Wi-Fi адаптера не обійтися. Комп'ютери, в порівнянні з приставками, ресиверами і телевізорами більш всеїдні. Тому, працюватимуть практично з будь-яким адаптером. Головне тільки знайти і встановити відповідні драйвера, якщо система сама їх не встановить.

Підключаємо Wi-Fi адаптер в USB-порт (або в порт PCI Express всередині системного блоку), встановлюємо драйвери і підключаємо наш ПК до бездротової мережі.

для чого потрібен Wi-Fi адаптер в комп'ютері

Не бачу сенсу зупинятися на цій темі більш докладно, так як я вже писав про це в статті як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера). Там все детально описано, можете почитати.

Так само в окремій статті я розповідав про Wi-Fi адаптери з Китаю. Як їх вибирати і чи варто купувати.

І ще один цікавий момент: на ПК і ноутбуках, за допомогою бездротових адаптерів можна не тільки приймати Wi-Fi, але і роздавати його. Наприклад, по цій інструкції: як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК з Windows 10.

У ноутбуках

Навіть в старих ноутбуках Wi-Fi адаптер вбудований. Але з різних причин (вбудований адаптер зламався, застарів) може виникнути необхідність замінити вбудований адаптер.

Роль Wi-Fi адаптера в ноутбуці

Можна замінити як саму плату (адаптер, який всередині ноутбука підключений до материнської плати), або просто підключити USB приймач. На цю тему у мене є дві статті:

  • Wi-Fi адаптер для ноутбука. Чим замінити вбудований Wi-Fi модуль?
  • Як замінити Wi-Fi модуль в ноутбуці?

Без різниці, вбудований, або зовнішній адаптер, він виконує одну і ту ж задачу - підключення ноутбука до Wi-Fi.

Післямова

Wi-Fi адаптери однозначно потрібні, і вони ще довго будуть використовуватися в різних пристроях. Але з часом, я думаю, в кожен пристрій (де це необхідно) буде інтегрований Wi-Fi модуль і нам не доведеться шукати ці адаптери, як окремі пристрої, підбирати їх, налаштовувати і т. Д. Адже вартість самого бездротового модуля не дуже велика , і його вже зараз можна вмонтувати практично в будь-який пристрій. Але чомусь виробники не поспішають це робити.

Залишайте питання в коментарях і діліться корисною інформацією!