Як обмежити швидкість інтернету на Wi-Fi роутер TP-LINK

Як обмежити швидкість інтернету на Wi-Fi роутер TP-LINK

Найчастіше користувачі Wi-Fi роутерів задаються питанням, як збільшити швидкість інтернету за допомогою бездротової мережі. І по цій темі, я вже писав окрему статтю, яку можна подивитися тут. Але, нерідко бувають ситуації, коли потрібно обмежити швидкість інтернету на роутері. І в цій статті я детально покажу, як обмежити швидкість підключення до інтернету на роутерах компанії TP-LINK. Ми розглянемо два випадки: обмеження швидкості підключення абсолютно для всіх пристроїв, і обмеження швидкості для деяких пристроїв. Наприклад, для декількох комп'ютерів, телефону, планшета і т. Д.

Важливий момент: якщо у вас якась громадська мережа, можливо навіть не захищена паролем, для якої потрібно встановити обмеження максимальної швидкості, то найкраще використовувати функцію гостьової мережі. Якщо на вашому роутере TP-LINK є можливість запустити гостьову Wi-Fi мережу. Справа в тому, що крім основної мережі, ми запусків гостьову мережу, яка буде повністю ізольована від основної мережі, і для гостьової мережі задаємо обмеження по швидкості. І це обмеження буде діяти для всіх пристроїв, які будуть підключені до гостьового Wi-Fi. Як все це налаштувати, я докладно писав у статті: настройка гостьовий Wi-Fi мережі на роутері Tp-Link.

Це дуже зручно, якщо потрібно організувати доступ до інтернету по Wi-Fi для клієнтів в якомусь кафе, офісі, магазині, автосервісі, і т. Д. Просто запускаємо гостьову мережу, і виставляємо обмеження по швидкості в настройках роутера TP-LINK.

Ну а якщо у вас домашня Wi-Fi мережу, і ви хочете якомусь клієнту примусово знизити швидкість підключення до інтернету (неслухняним дітям, сусідові, якому довелося дати доступ до Wi-Fi :)), то дотримуйтесь інструкцій нижче, і у вас все вийде.

Включаємо функцію контролю пропускної здатності на TP-LINK

Перш ніж перейти до налаштування, нам потрібно включити функцію контролю пропускної здатності, і задати вихідну і вхідну швидкість, яку надає наш інтернет-провайдер.

Заходимо в настройки роутера. У браузері переходимо за адресою 192.168.1.1 , або 192.168.0.1 . Або, дивіться докладну інструкцію по входу в настройки роутерів TP-LINK. Залежно від моделі та версії прошивки, настройки можуть відрізняться. Так само, у багатьох настройки англійською, а у інших російською мовою. Я скріншоти буду робити на англійській версії, але назви пунктів меню буду ще писати російською. Перевіряти я все буду на роутері Tp-Link Archer C20i.

В налаштуваннях маршрутизатора потрібно відкрити вкладку "Bandwidth Control" (Контроль пропускної здатності), поставити галочку біля пункту "Enable Bandwidth Control" (Включити контроль смуги пропускання).

Можливо, у вас потрібно буде ще вибрати "Line Type" (Тип лінії). Ставимо "Other" (Інше).

Задаємо максимальну швидкість: вихідну (з пристрою в інтернет), і входить (коли щось викачуємо з інтернету на комп'ютер). Це та швидкість, яку вам дає інтернет-провайдер. Наприклад, якщо провайдер дає 20 Мбіт / с на завантаження і на вивантаження, то нам потрібно ці 20 Мбіт / с перевести в Кбіт / с, і вказати у відповідних полях. Перекласти дуже просто: 20 Мбіт / с * на 1024 Кбіт / с = 20480 Кбіт / с.

функція

Інший скріншот, якщо у вас все виглядає інакше, і російською мовою

Налаштування обмеження швидкості на роутері TP-LINK

Тепер залишилося тільки визначити установки обмеження швидкості, які нам необхідні. Як я вже писав вище, ми розглянемо настройки обмеження для всіх пристроїв, які підключені до роутера, і тільки для певних пристроїв по IP-адресою.

Обмеження швидкості інтернету для деяких пристроїв на роутері TP-LINK

В налаштуваннях роутера можна встановити максимальну швидкість для кожного пристрою. Прив'язуються ці настройки по IP-адресою. Тому, спочатку нам потрібно прив'язати IP-адреса до MAC-адресу пристрою, для якого ми хочемо огранувати швидкість. Це потрібно для того, що б певний пристрій завжди отримувало один і той же IP-адресу, для якого будуть задані настройки пропускної здатності.

Прив'язка IP-адреси до MAC-адресу

Що б прив'язати IP-адреса до MAC-адресу пристрою, потрібно перейти на вкладку "DHCP" - "DHCP Clients List" (Список клієнтів DHCP). Там ви побачите список пристроїв, які зараз підключені до роутера. Нам потрібно подивитися і скопіювати MAC-адресу потрібного пристрою. Так само, можете звернути увагу на IP-адресу, який в даний момент присвоєно пристрою.

Обмеження швидкості інтернету по IP-адресою

Якщо пристрій, для якого потрібно задати налаштування пропускної спроможності на даний момент не підключено до роутера, то MAC-адресу можна подивитися в настройках, десь в розділі "Інформація про пристрій" (якщо це мобільний пристрій). А якщо у вас комп'ютер, то дивіться цю статтю.

MAC-адресу потрібно устрйоства ми вже знаємо. Переходимо на вкладку "DHCP" - "Address Reservation" (Резервування адрес). Вводимо MAC-адресу нашого пристрою. Потім, вказуємо IP-адреса, який буде закріплений за цим пристроєм (можна використовувати адресу зі сторінки "DHCP Clients List"), або, наприклад, вказати 192.168.0.120 (якщо у вас IP-адреса роутера 192.168.1.1, то адреса буде 192.168 .1.120). Ставимо статус "Enabled" (Включено), і зберігаємо налаштування.

Прив'язка IP-адреси до MAC-адресу

Таким способом можна прив'язати необхідну кількість пристроїв. Або видалити / відредагувати створене правило. Головне, запам'ятайте IP-адреса, який ми задали. По ньому ми будемо ставити максимальну швидкість для цього пристрою.

Задаємо настройки пропускної спроможності для Wi-Fi клієнта по IP-адресою

Перейдіть на вкладку "Bandwidth Control" (Контроль пропускної здатності). І для того, що б створити нове правило, натисніть на кнопку "Add New".

Bandwidth Control на TP-LINK

На деяких роутерах (версіях прошивки) потрібно відкрити вкладку "Контроль пропускної здатності" - "Список правил", і натиснути на кнопку "Додати ...".

Налаштування пропускної спроможності на TP-LINK для Wi-Fi клієнта

З'явиться вікно, в якому потрібно задати деякі параметри:

  • Ставимо галочку біля Enable (Включити).
  • В поле  IP Range прописуємо IP-адреса, який ми зарезервували для пристрою.
  • Поле  Port Range залишаємо порожнім.
  • Protocol - вибираємо "ALL".
  • Priority (цього пункту може і не бути). За замовчуванням коштує 5, думаю, можна так і залишити.
  • Egress Bandwidth (швидкість вихідного трафіку) - ставимо мінімальне значення (я поставив 1, зі значенням 0 не створюється правило), ну і вказуємо максимальну вихідну швидкість для цього пристрою. Я поставив для прикладу 1 Мбіт / с (це тисячі двадцять чотири Кбіт / с).
  • Ingress Bandwidth (вхідна швидкість) так само виставляємо мінімальну швидкість, і максимальну для конкретного пристрою. Це та швидкість, з якою пристрій буде отримувати інформацію з інтернету. Я поставив 5 Мбіт / с.

Зберігаємо створене правило, натиснувши на кнопку "Save" (Зберегти).

Обмеження швидкості інтернету через роутер TP-LINK

Якщо у вас роутер з російської прошивкою (натисніть, що б подивитися)

Обмеження входить швидкості через роутер

Ви побачите створене правило. Його можна змінити, виділити і видалити, або створити ще одне правило. Наприклад, для обмеження швидкості підключення інших пристроїв.

Управління правилами функції Bandwidth Control

Ось і все, за такою схемою можна задати максимальну швидкість практично для кожного пристрою, який підключається до вашого маршрутизатора. Що б перевірити результат, досить перевірити швидкість інтернету на тому пристрої, для якого ви створили правило. Я вже писав про те, як перевірити швидкість підключення до інтернету.

Як обмежити швидкість по Wi-Fi мережі для всіх пристроїв?

Можливо, вам знадобиться встановити обмеження не для певних пристроїв, а для всіх клієнтів, які підключені до маршрутизатора TP-LINK. Зробити це дуже просто. Спочатку, зайдіть на вкладку "DHCP", і подивіться, який діапазон IP адрес там заданий. Можете їх запам'ятати, або скопіювати.

TP-LINK: обмеження швидкості по Wi-Fi для всіх пристроїв

Далі, нам потрібно створити нове правило, як я показував вище. На вкладці "Bandwidth Control" (або "Контроль пропускної здатності" - "Список правил") натискаємо на кнопку "Add New", або "Додати".

Вказуємо діапазон IP-адрес, які ми подивилися на вкладці "DHCP", і вказуємо максимальну вихідну і вхідну швидкість. Зберігаємо правило.

Обмеження швидкості для діапазону IP-адрес

Тепер, при підключенні пристрою будуть отримувати IP-адресу з діапазону який заданий в настройках DHCP сервера, і до них буде застосовано правило, яке ми створили в настройках управління пропускною спроможністю.

Пріоритезація даних на роутерах TP-LINK з новою прошивкою (блакитна)

Якщо у вас маршрутизатор TP-LINK, на якому встановлена нова версія прошивки (яка в блакитних тонах), наприклад, TP-LINK Archer C8, то там настройки пропускної спроможності називаються "Пріоритезація даних" . Знаходяться вони на вкладці "Додаткові налаштування".

Там так само досить включити функцію "Пріоритезація даних", задати швидкість, яку вам дає провайдер, відкрити вкладку "Додаткові налаштування", і в процентному співвідношенні від заданої швидкості виставити три блоки з різною пропускною здатністю. Все просто і логічно.

Пріоритезація даних на роутерах TP-LINK

Знизу ви побачите три блоки з різним пріоритетом в швидкості, від тієї, яку ми поставили в налаштуваннях. У кожен з цих трьох блоків, можна додати необхідні пристрої, і до них буде застосовано обмеження по швидкості. Досить натиснути на кнопку "Додати", вибрати свій пристрій зі списку підключених (або задати ім'я і MAC-адресу ручну), і натиснути Ok.

Пріоритезація даних: обмеження швидкості на новій прошивці TP-LINK

У новій версії прошивки, цю функцію звичайно ж добре допрацювали. Я б навіть сказав переробили. Налаштовувати все дуже просто і зрозуміло. Але, наскільки я зрозумів, немає можливості поставити строго певну швидкість. Тільки в процентному співвідношенні від заданої в налаштуваннях.

У будь-якому випадку, все можна без проблем налаштувати, і все буде працювати. Якщо залишилися якісь питання, то питайте в коментарях. Всього доброго!