Як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi

Як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi

Вирішив підготувати статтю з порадами щодо посилення сигналу Wi-Fi мережі. В інтернеті, є багато різних статей на цю тему, але практично в кожній статті, дуже багато непотрібної інформації. Точніше, безліч рекомендацій з якихось налаштувань, які не мають ніякого відноси до збільшення радіусу сигналу Wi-Fi і ніяк не можуть впливати на радіус дії самої мережі.

Якщо ми говоримо про посилення сигналу Wi-Fi, то звичайно ж маємо введу саме радіус покриття самої мережі, тобто дальність дії Wi-Fi. Для прикладу: купили ми роутер, встановили, налаштували, а в найдальших кімнатах Wi-Fi взагалі не ловить, або рівень сигналу занадто слабкий. Або ж, роутер встановлений на першому поверсі (де сигнал є), а на другому поверсі сигнал уже дуже слабкий, або взагалі відсутня. Звичайна ситуація, з якою стикаються багато, та я з сам з цим стикався.

Від чого залежить радіус дії Wi-Fi мережі?Дуже багато різних факторів: від самого роутера (кількості і сили антен), від стін у вашому домі, від кількості сусідніх Wi-Fi мереж, від розташування роутера, якихось інших перешкод і т. Д. Багато хто просить порадити роутер, який наприклад забезпечить стабільний сигнал Wi-Fi для трикімнатної квартири, приватного будинку, і т. д. У таких випадках, неможливо порадити нічого конкретного. У всіх різні умови, різні стіни і т. Д. Єдине, що я можу порадити, це приблизно орієнтуватися на площу вашого будинку. Якщо у вас наприклад однокімнатна квартира, то навіть недорогий роутер, з одного антеною потужністю в 3 dBi без проблем впорається зі своїм завданням. Ну а якщо у вас будинок, або квартира побільше, то беріть пристрій дорожче. Хоча, і ціна не завжди аргумент. Є у мене роутер Asus RT-N18U - дорогий, три антени,якась там фірмова функція Asus, яка збільшує радіус покриття мережі. Так ось, при однакових умовах, на однаковій відстані, він показує результат не набагато краще, ніж у того ж D-link DIR-615 / A. У якого антени внутрішні, так і дешевше він в кілька разів.

Як в настройках роутера посилити сигнал Wi-Fi?

Якщо ви вже купили, і встановили у себе вдома, або в офісі роутер, і Wi-Fi ловить не скрізь, де вам потрібно, то можна спробувати посилити бездротову мережу. Як це зробити, ми зараз розглянемо. Посилити сигнал можна як за допомогою налаштувань в роутері, так і за допомогою окремих пристроїв, і пристосувань.

1 Пошук і зміна каналу на роутері. Якщо у вас пристрої бачать багато доступних для підключення мереж ваших сусідів, то всі ці мережі, можуть завантажувати канал, на якому працює ваша мережа, і тим самим зменшить радіус дії мережі.

Можна спробувати, в настройках роутера задати якийсь статичний канал, або ж поставити Auto. Тут потрібно експериментувати. Якщо вам не лінь, то за допомогою програми inSSIDer ви можете знайти більш вільний канал, і задати його в налаштуваннях вашого роутера.

Зміна каналу при поганому покритті Wi-Fi

Я не буду детально розписувати, просто даю вам посилання на статтю Як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері? У ній я докладно розповідав про каналах, і про те як знайти не завантажений канал. Так само, там є інструкція по зміні каналу на роутерах різних виробників.

2 Переводимо свою мережу в режим роботи 802.11N . Як правило, за замовчуванням на всіх роутерах бездротова мережа працює в змішаному режимі b / g / n (11bgn mixed). Якщо примусово змусити роутер транслювати Wi-Fi в режимі роботи 802.11N, то це може збільшити не тільки швидкість, але і радіус покриття Wi-Fi (якщо на вашому роутере більше однієї антени).

Єдина проблема в тому, що якщо у вас є старі пристрої, які не підтримують режим 802.11N, то вони просто не будуть бачити вашу мережу. Якщо у вас немає старих пристроїв, то без сумнівів переведіть свою мережу в режим n. Зробити це дуже просто. Заходимо в настройки роутера, зазвичай за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1 (докладну інструкцію по входу в настройки дивіться тут).

В налаштуваннях відкрийте вкладку, де налаштовується бездротова мережа. Називаються вони зазвичай так: Wi-Fi, Бездротовий режим, Бездротова мережа, Wireless і т. Д. Знайдіть там пункт  Режим бездротової мережі (Mode) і встановіть в ньому N only . Тобто, робота мережі тільки в режимі N.

Для прикладу: зміна режиму бездротової мережі на роутері Asus

Зміна режиму роботи мережі для посилення сигналу Wi-Fi

Збережіть налаштування і перезавантажте роутер. Якщо з'являтися проблеми з підключенням пристроїв, то поверніть назад змішаний режим.

3 Перевіряємо потужність передачі в налаштуваннях маршрутизатора. На деяких роутерах, є можливість виставити рівень потужності бездротової Wi-Fi мережі. Наскільки я знаю, за замовчуванням стоїть максимальна потужність. Але, можна перевірити.

У роутерах Asus, ці настройки міняються на вкладці Бездротова мережаПрофесійно . У самому низу, є пункт " Управління потужністю передачі Tx power" . Там є шкала, яку можна регулювати в процентах. Виглядає це ось так:

asus: Управління потужністю передачі Tx power

На роутерах Tp-Link відкриваємо вкладку  Wireless - Wireless Advanced . Пункт  Transmit Power дозволяє налаштувати силу сигналу. Значення High - означає максимальна потужність.

Налаштування потужності сигналу на Tp-Link

Ці настройки більше знадобляться в тому випадку, якщо ви захочете навпаки, зменшити потужність сигналу вашого Wi-Fi роутера.

Як збільшити радіус дії Wi-Fi мережі за допомогою додаткових пристроїв?

1 Установка репитера, або настройка другого роутера в режимі підсилювача.  З усіх рекомендацій, які ви тут побачите, чи взагалі знайдете в інтернеті, цей спосіб найефективніший і надійний. Правда, доведеться витратиться на ретрансляція.

Репитер (повторювач), це невеликий пристрій, який потрібно встановити в тому місці, де сигнал вашого Wi-Fi ще є, але він вже не дуже сильний. А ретрансляція просто буде розширювати вашу головну мережу, т. Е. «Передавати» її далі. Про ці пристрої я докладно писав у статті: що таке Wi-Fi репетир (повторювач), як він працює, і що значить роутер в режимі репитера?

Як репитера можуть виступати звичайні роутери. Ось інструкції по налаштуванню роутерів ZyXEL і Asus в режимі повторювача:

  • Налаштування Zyxel Keenetic в режимі репитера (підсилювач). Використовуємо роутер Zyxel для розширення Wi-Fi мережі
  • Налаштування роутера Asus в якості репитера (режим повторювача Wi-Fi мережі)

Якщо у вас Wi-Fi не "добиває" в якісь кімнати, то установка повторювача вирішить цю проблему. А якщо у вас будинок в кілька поверхів, то на першому поверсі можна встановити роутер, а на другому ретрансляція. Відмінна і робоча схема.

2 Зміна антен роутера на більш потужні.  Якщо на вашому роутере знімні антени, то можна купити більш потужні, і тим самим трохи збільшити покриття вашої мережі. Чому трохи? Та тому, що заміна антен як правило дає не дуже хороший результат. Він є, але не такий що б збільшити радіус на кілька кімнат. У будь-якому випадку, доведеться витрачається на антени. І мені здається, що набагато краще витратити ці гроші на ретрансляція. Так, він буде коштувати дорожче, але користі від нього набагато більше.

Поганий сигнал Wi-Fi: зміна антен роутера

Якщо вирішите міняти антени, то беріть потужні, з посиленням в 8 dBi. Але, коштують вони дорого, і кілька таких антен будуть коштувати як повторювач.

Я вже писав статтю по установці, і тестування антен TP-LINK TL-ANT2408CL, можете подивитися результати.

3 Купівля нового роутера, перехід на 5 GHz. Можна купити більш потужний, дорогий роутер. А краще, роутер з підтримкою діапазону 5 GHz. У чому плюс діапазону 5 GHz? Він практично вільний, зараз більшість всіх мереж та інших пристроїв працюють в діапазоні 2.4 GHz. Менше перешкод - більше швидкості і більш стабільна робота мережі.

Є такі місця, де Wi-Fi мережу на 2.4 GHz практично не працює. Весь час глючить, пропадає з'єднання, низька швидкість і т. Д. А все через те, що там дуже багато різних мереж. Ось в таких випадках, перехід на 5 GHz вирішує всі проблеми.

Але покриття мережі в діапазоні 5 GHz буде менше в порівнянні з діапазоном 2.4 GHz. Така особливість частоти 5 GHz.

Ще кілька порад щодо збільшення дальності Wi-Fi

1 Виберіть правильне розташування вашого роутера. Насправді, це дуже хороший і ефективний рада. Як правило, всі встановлюють маршрутизатори при вході, або в якихось далеких кімнатах. Правильне розташування роутера дозволить правильно розподілити сигнал, тим самим збільшити дальність Wi-Fi.

Простіше кажучи, потрібно встановлювати роутер якомога ближче до центру будинку. Так, це не завжди виходить, так як до роутера потрібно прокладати кабель, а тягнути його на середину будинку не дуже зручно. Але, навіть незначні пересування роутера, зможуть збільшити рівень мережі в потрібних вам кімнатах. А ще, потрібно пам'ятати про те, що стіни це ворог Wi-Fi мереж.

2 Саморобні підсилювачі для Wi-Fi антен.  Можна знайти багато інструкцій, в яких показано виготовлення підсилювачів для роутера. Як правило, це звичайна фольга, і бляшані банки. Виходить, що якщо з одного боку антени поставити лист фольги, то сигнал буде від неї відбиватися і направлятися в потрібному нам напрямку.

Саморобний підсилювач антени Wi-Fi роутера

Я вважаю, що це все дурниця. По-перше, розрізана банку з пива, або шматок фольги ззаду роутера виглядає не дуже красиво, а по-друге, від цього немає практично ніякого ефекту. Можете перевірити.

Ось такі поради. Думаю, ви знайшли для себе відповідний спосіб збільшити дальність Wi-Fi мережі. Діліться своїми порадами в коментарях!