Як зайти в налаштування роутера ZyXEL?

Як зайти в налаштування роутера ZyXEL? Вхід в веб-конфігуратор my.keenetic.net

Нещодавно я опублікував статтю, в якій детально розписав процес входу в настройки маршрутизатора. Загальна стаття для всіх роутерів. У цій статті, ми вже докладно розглянемо вхід в настройки роутера ZyXEL на прикладі ZyXEL Keenetic Start. Але, ця стаття підійде для всіх маршрутизаторів від компанії Zyxel. Таких як: Keenetic II, Keenetic Giga II, Keenetic 4G II, Ultra, Extra, Keenetic Omni та інших.

Я сам добре знаю, що налаштовувати краще за інструкцією, яка написана для твоєї моделі, або хоча б виробника. Коли не плутати в настройках, а картинки в статті не відрізняються від того, що бачиш на екрані свого монітора. У планах у мене написання різних інструкцій для маршрутизаторів Zyxel, тому, ця стаття буде найголовнішою. Адже що б щось налаштувати в роутері, потрібно обов'язково зайти в веб-кофігуратор. Так звану панель управління.

Як і в статті, посилання на яку я давав вище, ми розглянемо вхід в настройки з мережевого кабелю, і по Wi-Fi. Не завжди під рукою є комп'ютер, а по Wi-Fi в настройки можна зайти з будь-якого мобільного пристрою, або планшета. Але, якщо є можливість підключитися через кабель, то виберіть його.

Підключаємося до роутера ZyXEL

Для початку, нам потрібно підключити наш комп'ютер, ноутбук, телефон, або інший пристрій з якого ми будемо заходити в панель управління, до нашого роутера. Як я вже писав вище, у мене Zyxel Keenetic Start. Показувати буду на прикладі цього пристрою.

Підключення по кабелю

Беремо мережевий кабель, який йде в комплекті з роутером, і підключаємо його в один з LAN роз'ємів на роутері. Вони підписані як "Домашня мережа" і пофарбовані в жовтий колір.

Підключаємо мережевий кабель до Zyxel

Другий кінець кабелю підключаємо до ноутбука (як в моєму випадку), або до стаціонарного комп'ютера. Підключаємо в роз'єм мережевої карти.

З'єднуємо маршрутизатор з ноутбуком

Не забудьте підключити живлення до роутера. Якщо індикатори на роутері щоб не засвітитися, то можливо, що живлення вимкнено кнопкою. Перевірте.

Статус з'єднання на комп'ютері швидше за все буде виглядати ось так:

Статус з'єднання по кабелю

Це нормально.

Підключаємося до ZyXEL по Wi-Fi (натисніть, що б подивитися інструкцію)

Якщо ваш пристрій вже підключено до маршрутизатора, то ви можете відразу переходити до наступного пункту, де ми будемо отримувати доступ до панелі управління. Якщо у вас новий роутер, ви тільки що купили свій ZyXEL і хочете його налаштувати по Wi-Fi, або робите настройку після скидання налаштувань, то потрібно спочатку підключиться до бездротової мережі.

Увімкніть свій роутер в розетку. Відкрийте на пристрої (з якого будете підключатися) список доступних мереж. Виберіть свою мережу зі стандартним ім'ям. Як дізнатися свою мережу, якщо їх багато? Дуже просто: знизу роутера, на наклейці, є інформація з назвою мережі. Знайдіть там пункт "Ім'я мережі" . У мене це "Keenetic-7534" . Вибираємо свою мережу і натискаємо підключиться.

На ноутбуці це виглядає ось так:

Заходимо в настройки ZyXEL по Wi-Fi

З'явиться вікно, в якому потрібно вказати або ключ мережі, або натиснути кнопку WPS на самому роутері. Значить, або дивимося ключ мережі знизу роутера на наклейці, вказуємо його і натискаємо Ok .

Стандартний ключ мережі

Або, просто натискаємо кнопку WPS . Виглядає вона приблизно ось так:

Кнопка WPS на ZyXEL

Пристрій отримає параметри мережі і підключиться до маршрутизатора. Статус з'єднання може бути "без доступу до інтернету" (з жовтим трикутником), це нормально. Інтернет просто ще не підключений, або не налаштований.

Без доступ до інтернету

Вхід в налаштування маршрутизатора ZyXEL (192.168.1.1, або my.keenetic.net)

Після того, як всі з'єднали, відкриваємо будь-який браузер. Можна навіть Internet Explorer, нехай хоч раз попрацює :)

Знизу, на самому роутері написана адреса:  my.keenetic.net

Веб-адреса для настройки роутера ZyXEL

Але, в настройки можна зайти і за стандартним адресою 192.168.1.1 (на наклейці це чомусь не вказано). Запускаємо браузер, і в адресному будівництв пишемо адресу для входу в настройки роутера ZyXEL. Або  my.keenetic.net :

Адреса my.keenetic.net

Або 192.168.1.1 :

ZyXEL - 192.168.1.1

Натискаємо Ентер і переходимо за адресою.

Якщо настройки не відкриваються, то потрібно перевірити настройки мережевого, або бездротового (якщо підключення по Wi-Fi) підключення на комп'ютері. Як це зробити, я писав в цій статті. Можливо, на комп'ютері задані якісь настройки від провайдера, або модему. Так само в статті, посилання на яку я давав на початку цієї статті, я писав про можливі проблеми та їх вирішення з отриманням доступу до панелі управління за адресою 192.168.1.1 (і іншим).

Можливо, маршрутизатор у вас вже налаштований, і ви міняли пароль для входу в настройки, то в формі, що з'явилася вказуємо логін і пароль. Логін швидше за все admin, а пароль той, який ви встановлювали. Якщо пароль встановлювали не ви, або просто забули його, то доведеться робити скидання налаштувань до заводських.

Якщо ви ще нічого не налаштовували, то з'явиться вікно з двома кнопками: Веб-конфігуратор і швидке настроювання .

Панель управління пристроєм ZyXEL

Якщо ви оберете Швидка настройка, то зможете покроково налаштувати свій ZyXEL. Якщо ж виберете Веб-конфігуратор, то потрапляєте в налаштування роутера. Якщо ви заходите в них перший раз, то відразу з'явитися вікно, в якому потрібно два рази вказати пароль, який надалі буде використовуватися для входу в настройки (не плутайте з паролем на Wi-Fi). Цей пароль потрібен для того, що б ніхто не зміг налаштувати ваш маршрутизатор.

Вкажіть якийсь пароль, і запам'ятайте його, або запишіть. Якщо забудете, то доведеться видаляти всі налаштування на налаштовувати все заново.

Пароль для захисту панелі управління

Відразу з'явиться вікно, в якому потрібно вказати логи - admin і пароль - який ви тільки що поставили.

Логін і пароль для ZyXEL

Ось і все, відкриються настройки нашого маршрутизатора ZyXEL.

Налаштування роутера ZyXEL

Можна налаштовувати роутер, міняти пароль і ім'я Wi-Fi мережі, дивитися статистику по підключеним пристроям і т. Д.

Питання по статті можете задавати в коментарях. Всього доброго!