Індикатори (лампочки) на роутері TP-Link. Які повинні горіти, блимати і що означають?

Індикатори (лампочки) на роутері TP-Link. Які повинні горіти, блимати і що означають?

Практично на всіх роутерах, або модемах є індикатори. Найчастіше їх називають просто лампочки. Їх завдання інформувати нас про стан роутера, підключення пристроїв і роботі певних функцій. Станом індикаторів, ми можемо відразу визначити, роздає чи роутер Wi-Fi, чи підключений він до інтернету, активно чи підключення по LAN і т. Д. Так само за індикаторами можна визначити несправність роутера. У цій статті ми розберемося з індикаторами на роутерах TP-Link.

Практично на всіх роутерах TP-Link індикатори працюють однаково. Але на нових моделях є невеликі зміни. Вони можуть горіти іншим кольором (за певних помилках), немає індикатора у вигляді шестерінки (система, SYS), і може бути два індикатори Wi-Fi (окремо для діапазону 2.4 ГГц і 5 ГГц).

Багатьох цікавить питання, як же повинні горіти, або блимати лампочки на маршрутизаторах TP-Link при нормальній роботі пристрою. Що означає кожен індикатор і що робити, якщо, наприклад, горить тільки індикатор живлення (Power), горять всі лампочки, або неактивний значок Wi-Fi.

Для початку потрібно розібратися, що до чого.

Що означають індикатори на роутері TP-Link?

Думаю, буде правильно розглянути два маршрутизатора TP-Link. Вище я вже писав, що в нових моделях є деякі зміни.

І так, для початку розглянемо індикатори на прикладі популярної моделі TP-Link TL-WR740N.

Індикатори (лампочки) на роутерах TP-Link

За що вони відповідають і як повинні працювати:

  1. Індикатор живлення (Power). Коли харчування маршрутизатора включено - він горить. Відключено - не горить.
  2. Це системний індикатор (SYS). У нього три режими: не горить - системна помилка, горить - роутер завантажується, або системна помилка, блимає - все нормально, так і має бути.
  3. Індикатор роботи бездротової мережі WLAN. І якщо він не горить, то це означає, що Wi-Fi мережу відключена кнопкою на маршрутизаторі, або в налаштуваннях.
  4. LAN порти. Не горить - значить до порту нічого не підключено, горить - підключено пристрій, але не активно, блимає - йде передача даних.
  5. Індикатор підключення до інтернету (WAN). За індикації все так же, як у випадку з LAN. На деяких моделях він може горіти помаранчевим, коли немає (або не налаштоване) підключення до інтернету.
  6. WPS. Повільно блимає - йде процес підключення пристрою по WPS. Швидко блимає - пристрій не змогло підключиться, час очікування минув. Не горить - функція неактивна. Горить - при завантаженні маршрутизатора і 5 хвилин після успішного підключення пристрою.

І на прикладі новішого роутера, TL-WR942N.

Як повинні горіти і мигати індикатори на TP-Link

Я не буду заново описувати всі індикатори. Розглянемо лише деякі зміни.

  • Якщо у вас на маршрутизаторі TP-Link два індикатори Wi-Fi, то вони відповідають за індикацію роботи бездротової мережі в різних діапазонах: 2.4 GHz і 5 GHz.
  • Може бути один значок LAN. Він активний, якщо по кабелю підключено хоча б один пристрій.
  • На роутерах з USB-портом є відповідний індикатор (під номером 6 на зображенні вище). Не горить - коли по USB нічого не підключено, блимає - коли йде визначення пристрою, горить - коли пристрій визначено.
  • Індикатор WAN (Інтернет, у вигляді земної кулі) горить помаранчевим (червоним) коли кабель до маршрутизатора підключений в WAN порт, але немає з'єднання з інтернетом. Роутер не може підключиться до провайдера. Як показує практика, найчастіше через налаштувань. Це дуже популярна проблема, розповім про неї нижче в статті.

Давайте розглянемо три основні проблеми , з якими найчастіше стикаються користувачі цих маршрутизаторів, і визначають їх по лампочкам на корпусі пристрою.

Помаранчевий, або червоний індикатор WAN (Інтернет)

Це не поломка маршрутизатора, або ще щось. Помаранчевий індикатор інтернету на маршрутизаторі TP-Link означає, що кабель в WAN порт підключений, але немає підключення до інтернету. Тобто, маршрутизатор не може встановити з'єднання з провайдером.

TP-Link: значок (лампочка) WAN Інтернет горить червоним або помаранчевим

І якщо при прямому підключенні кабелю до комп'ютера інтернет працює, то в більшості випадків необхідно правильно налаштувати роутер. Вказати тип підключення і задати всі параметри, які вам повинен видати інтернет-провайдер. Так само, можливо, потрібно клонувати MAC-адресу.

На цю тему я писав окрему статтю: чому на роутері TP-Link індикатор інтернету (WAN) горить помаранчевим.

Чому на роутері TP-Link не горить значок (лампочка) Wi-Fi?

Бувають і такі випадки. При нормальній роботі (коли підключено хоча б один пристрій і йде обмін даними), індикатор бездротової мережі повинен блимати. Якщо він не горить взагалі, то це означає, що маршрутизатор не транслюються бездротову мережу.

На TP-Link не горить значок Wi-Fi

Спробуйте спочатку перезавантажити роутер. Якщо не допоможе, то перевірте копку Wi-Fi (Wireless) On / Off, яка є на багатьох моделях. Її потрібно натиснути і потримати секунди 3.

Кнопка Wireless On / Off на TP-Link

Якщо індикатор Wi-Fi не загориться, то зайдіть в настройки, і в розділі "Бездротовий режим", перевірте, чи включено мовлення бездротової мережі. Якщо це не допоможе, або в налаштуваннях буде повідомлення, що для включення використовуйте перемикач на корпусі пристрою (а він точно включений), то доведеться робити скидання налаштувань. А якщо і скидання не допоможе, то доведеться віднести роутер в ремонт, або по гарантії.

Докладніше в статті: TP-Link: не працює Wi-Fi. Роутер не роздає Wi-Fi мережу.

Горить лише індикатор живлення, або горять / блимають всі лампочки

Буває, що індикатори поводяться дивно, наприклад, горить тільки лампочка харчування (Power) навіть через деякий час після включення.

На роутере TP-Link горить тільки лампочка харчування

Або після включення маршрутизатора TP-Link горять всі індикатори і не гаснуть. А ще буває, що все лампочки одночасно блимають (це режим відновлення).

На TP-Link блимають всі лампочки, або горять і не гаснуть

Швидше за все, це програмний збій, або апаратна поломка маршрутизатора.

Насамперед зробіть скидання налаштувань до заводських.

Можете спробувати відновити прошивку. Особливо, якщо ця проблема з'явилася в процесі оновлення прошивки. Можливо, щось пішло не так, або ви "залили" в роутер не ту прошивку.

Якщо проблема залишилася, роутер не включається, не завантажується, то нічого не залишається, як звернутися в сервісний центр. Можна по гарантії. А якщо роутер не дорогий, та ще й старий, то краще купити новий.