Роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт

Роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт

Ми вже розглядали рішення безлічі проблем, з якими можна зіткнутися в процесі настройки роутера. У цій статті спробуємо з'ясувати через що роутер не бачить інтернет кабель, який підключається в WAN роз'єм. Розглянемо різні випадки, і можливі рішення. Потрібно зауважити, що роутер може просто перестати бачити WAN кабель, навіть якщо до цього все працювало. Розглядати будемо на прикладі маршрутизаторів різних виробників: TP-LINK, ASUS, D-Link, ZyXEL і т. Д. Принцип їх роботи нічим не відрізняється, а значить причини і проблеми практично завжди одні й ті ж.

Давайте по порядку. Є значить роутер, він роздає інтернет по Wi-Fi і кабелю. Що б він цей інтернет міг роздавати, до нього потрібно підключити інтернет. Для підключення інтернету, на роутері є спеціальний WAN роз'єм (він може бути ще підписаний як Інтернет, або Ethernet). У нього ми підключаємо кабель за яким отримуємо інтернет: мережевий кабель від провайдера, або від модему. Виглядає це ось так (фото на прикладі роутера TP-LINK TL-WR741ND):

Рішення проблеми: роутер не бачить WAN кабель

Тут все просто і зрозуміло. А проблема полягає в тому, що іноді роутер просто відмовляється бачити кабель, який підключений до до WAN порту. Причин може бути декілька, про них ми поговоримо далі. Зрозуміло, що якщо роутер не бачить інтернет-кабель, значить він не може до нього підключитися. А якщо він не може підключиться до інтернету, то він не може його роздавати. І виходить у нас Wi-Fi мережу без доступу до інтернету. Коли на комп'ютері підключення "Обмежено", або "Без доступу до інтернету", а на мобільних пристроях просто нічого не відкривається.

Зверніть увагу, що дуже часто неправильно ставлять настройки для підключення до провайдера. Вказують неправильний тип підключення і параметри. І найчастіше, саме тому роутер просто не може підключиться до інтернету. Про цю проблему, і її вирішенні я писав в статті: Під час налаштування роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено» і немає з'єднання з інтернетом. Обов'язково переконайтеся в тому, що ви правильно задаєте параметри підключення в настройках роутера. Але спочатку подивіться можливі неполадки.

Причини, за якими роутер не реагує на підключення інтернет кабелю

Давайте пройдемося по порядку по всіх нюансів підключення, що б зрозуміти в чому проблема.

1 Виключаємо проблеми на стороні провайдера. Насамперед потрібно переконається в тому, що інтернет працює без роутера. Самий просто спосіб, це підключити кабель від провайдера безпосередньо в мережеву карту комп'ютера (можливо, знадобиться настройка інтернету на комп'ютері). Якщо безпосередньо все запрацює, а через роутер немає, значить дивіться інструкцію далі.

Якщо ж на комп'ютері інтернет так само не буде працювати, то швидше за все проблеми на стороні інтернет-провайдера. Телефонуйте на підтримку і уточнюйте. Можливо, у них якісь проблеми в обладнанні, або у вас просто гроші на рахунку закінчилися.

2 Перевіряємо підключення WAN кабелю. Увімкніть живлення роутера. Перевірте, чи правильно підключений кабель в WAN роз'єм. Вимкніть і знову підключіть його. Можливо, він просто відійшов, або ви його не до кінця защипнули.

Роутер TP-LINK не бачить інтернет кабель

3 Дивимося на роботу індикатора WAN роз'єму . Практично на всіх роутерах, є індикатор, який світиться (блимає) при підключенні кабелю в WAN порт. Обов'язково зверніть на нього увагу. Як правило, біля нього іконка "Інтернет", або напис WAN.

На роутере не світить індикатор інтернету

Якщо цей індикатор у вас світитися, значить роутер бачить інтернет кабель. І справа в налаштуванні. На початку статті я давав посилання на статтю з вирішенням цієї проблеми. Або просто відкрийте у нас на сайті інструкцію з налаштування вашого маршрутизатора, і налаштуйте його.

Ну а якщо харчування включено, кабель підключений, а індикатор (лапочка) WAN взагалі не горить , значить проблема швидше за все в самому роутері (наприклад, згорів WAN порт, читайте нижче про це), або в кабелі. У самих настройках не вийде щось зробити.

4 Перевіряємо роботу інтернет кабелю. Що стосується самого кабелю від інтернет провайдера, то там можуть просто відійти контакти. І його просто потрібно заново обжати. Але, якщо в комп'ютері інтернет працює, значить проблему в кабелі можна виключити.

Можете спробувати посувати сам кабель, і в цей момент дивитися на індикатор підключення, на панелі маршрутизатора. Якщо там щось відійшло, то швидше за все ви це зрозумієте, так як індикатор буде світитися.

А якщо визначте що проблема саме в мережевому кабелі, то його потрібно заново обжати. Зробити це можна самостійно, але знадобитися спеціальний інструмент. Найпростіше викликати фахівця від вашого провайдера.

Роутер не бачить WAN кабель. Як вирішити проблему?

Якщо все ж ви з'ясували, що проблема в роутері (і індикатор інтернет не горить), то варіантів небагато. У разі, якщо згорів WAN порт, а це найчастіша проблема (з тих, які можуть бути на стороні маршрутизатора), то можна спробувати прошити його альтернативної прошивкою, і замінити WAN порт LAN портом. Про це я напишу нижче більш докладно.

Що стосується налаштувань, то там навряд чи вийде щось зробити.

Обов'язково зробіть скидання налаштувань маршрутизатора. На 10 секунд затисніть кнопку RESET (Скидання) при включеному пристрої. Ось інструкція на прикладі маршрутизатора ASUS.

На роутерах TP-LINK, при спробі налаштувати інтернет (на вкладці WAN в панелі управління), ви побачите напис  WAN port is unplugged! (В порт WAN не вставлено кабель!).

TP-LINK: В порт WAN не вставлено кабель!

Все залежить від моделі вашого роутера. У будь-якому випадку, налаштувати інтернет не вийде, так як маршрутизатор не може визначити WAN кабель.

Якщо згорів WAN порт роутера

Не рідко перегорає сам WAN порт. Ну і ясна річ, що ніякого кабелю роутер вже бачити не буде. Як правило, таке буває після грози, або проблем з електроживленням. Хоча, не обов'язково, можуть бути й інші причини. Але в сильну грозу краще відключати мережевий кабель з WAN порту роутера. На всякий випадок.

Що робити в такій ситуації? Можна поставитися роутер в ремонт, або купити новий. Але є ще один варіант. Якщо дійсно згорів WAN порт, а Wi-Fi мережу і сам роутер працює нормально, і ви можете зайти в його налаштування, то можна спробувати прошити роутер альтернативної прошивкою, в якій є можливість призначати один з LAN портів в ролі WAN порту. Більш докладно про цей спосіб я постараюся написати в окремій статті. Ну а поки ви можете пошукати таку прошивку для вашого роутера в інтернеті. Задайте приблизно такий запит: "альтернативна прошивка для TP-LINK TL-WR841N". Там свою модель маршрутизатора просто підставите.

Не факт що все вийде, але спробувати можна. Тим більше, якщо врахувати той факт, що в іншому випадку вам швидше за все доведеться купувати новий роутер.

висновки

Якщо ви з'ясували, що проблема не в кабелі, і не в провайдера, а в даному маршрутизаторі (і при цьому не горить індикатор WAN), то швидше за все це технічна поломка. Як ми вже з'ясували вище, зазвичай перегорає WAN порт. Далі або ремонт / заміна роутера, або пробуємо прошити його альтернативної прошивкою і використовувати LAN порт замість WAN. Можна ще перевірити роутер у друзів, наприклад. Підключивши його до їх інтернету.