TP-Link TL-WN727N - огляд, драйвера, налаштування і інша інформація

TP-Link TL-WN727N - огляд, драйвера, налаштування і інша інформація

У компанії TP-Link є багато хороших і недорогих Wi-Fi адаптерів. У цій статті мова піде про один з таких. Модель TP-Link TL-WN727N. За допомогою цього адаптера можна підключити до Wi-Fi мережі практично будь-який стаціонарний комп'ютер, або ноутбук. Для ПК ця тема більш актуальна, так як вбудованих Wi-Fi модулів в них як правило немає. А багато хто навіть використовують адаптер TL-WN727N для підключення до Wi-Fi супутникових ресиверів. Просто він працює на чіпсеті (не всі апаратні версії), який підтримується великою кількістю різних ресиверів і приставок. Думаю, в кінці статті ми до цього питання ще повернемося.

Може стати в нагоді: Як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК

Пристрій дуже простий. Підключили в USB-порт комп'ютера, встановили драйвер (якщо необхідно) і підключаємося до Wi-Fi мереж. Швидкість бездротової мережі до 150 Мбіт / с. Якщо вас цікавлять інші характеристики, то їх можна подивитися на сайті виробника.

Поставляється TP-Link TL-WN727N ось в такий коробочці:

Упаковка TP-Link TL-WN727N

В комплекті сам адаптер, диск з драйверами, інструкції і USB-подовжувач. З його допомогою набагато зручніше підключати адаптер. Особливо, якщо у вас системний блок знаходиться десь під столом. Так само завдяки USB-подовжувача можна підняти адаптер вище і буде кращий прийом.

Фото комплектації TP-Link TL-WN727N

Сам адаптер виконаний в стилі TP-Link. Якісний, білий глянсовий і чорний матовий пластик. На корпусі є кнопка WPS для швидкого підключення до Wi-Fi мереж. Я вже розповідав як користуватися функцією WPS.

Фото Wi-Fi адаптера TL-WN727N

До речі, зовні цей адаптер дуже схожий на TP-Link TL-WN722N. Але тільки без зовнішньої антени.

Підключення і драйвер для TP-Link TL-WN727N

З підключенням, думаю, проблем ні у кого не виникне. Потрібно просто вставити адаптер в USB-порт комп'ютера.

Підключення адаптера TL-WN727N

У мене на комп'ютері Windows 10. Адаптер 4-тій апаратної версії (V4). Система відразу визначила його. У диспетчері пристроїв він з'явився як 802.11n Wireless LAN Card.

802.11n Wireless LAN Card

Комп'ютер побачив доступні для підключення Wi-Fi мережі.

TL-WN727N в Windows 10

Якщо у вас так само все встановилося автоматично, немає проблем зі швидкістю і стабільністю роботи, то немає необхідності оновлювати драйвер. Але як показує практика, в більшості випадків доводиться викачувати і встановлювати необхідний драйвер.

Драйвер краще відразу завантажити з сайту TP-Link. Там завжди нові версії. Якщо такої можливості немає, то можна встановити драйвер (і при необхідності ще й утиліту) з диска, який йде в комплекті. Тільки якщо у вас не Windows 10. На диску для неї драйверів немає. Тільки на сайті.

Завантажити драйвера можна за посиланням: //www.tp-link.com/ru/download/TL-WN727N.html#Driver

Виберіть свою апаратну версію адаптера.

Щоб дізнатися апаратну версію, досить подивитися на наклейку, яка є на коробці.

Апаратна версія TP-Link TL-WN727N

У мене TP-Link TL-WN727N V4.0.

Завантажте драйвер для встановленої на вашому комп'ютері операційної системи.

Драйвер для TP-Link TL-WN727N

Після завантаження просто запустіть файл Setup.exe і виконуйте вказівки по установці.

Несправності і інша інформація

Не рідко, після настройки комп'ютер не бачить Wi-Fi мережі . Найчастіше проблема в відключеною службі WLAN. Як вирішити цю проблему, я писав в статті: адаптер TP-Link не бачить мережу, не вдається з'єднатися з Wi-Fi, неактивно вікно утиліти. І з цієї причини всі елементи у вікні утиліти (якщо ви її так само встановили) можуть бути неактивні.

Багато хто цікавиться, чи можна роздавати Wi-Fi за допомогою TP-Link TL-WN727N . Так, можна налаштувати точку доступу в Windows і роздавати інтернет на інші пристрої по Wi-Fi. Ви можете налаштувати точку доступу в Windows 10 по цій інструкції, а в Windows 7 по цій. Або ж налаштувати SoftAP через утиліту від TP-Link.

Сумісність TL-WN727N з ТВ приставками і супутниковими ресиверами. Тут все дуже неоднозначно. Ресивери підтримують адаптери, які працюють на певних чіпсетах. А адаптер TL-WN727N може працювати на різних чіпсетах. І як я зрозумів не тільки в залежності від апаратної версії адаптера, але навіть від партії.

У коментарі можна знайти відгуки, що адаптери версії 3.0 і 4.0 вдалося подружити з різними ресиверами. Але так само є відгуки, що пристрої виявилися несумісними. Наприклад, у кого-то адаптер працює з приставкою MAG 250, а у кого-то немає. Швидше за все це через різні чіпсетів.

З супутниковими ресиверами Openbox четверта апаратна версія начебто працює. Вся проблема в тому, що ні в характеристиках, ні на упаковці не вказано на якому чіпсеті конкретний адаптер TL-WN727N. Як дізнатися чіпсет? Думаю, можна по ВД обладнання, або просто розібрати адаптер і подивитися маркування на чіпі. Найпопулярніші: MediaTek 7601UN (V4.0), RT5370.