192.168.3.1 або mediarouter.home - вхід в настройки роутера Huawei

192.168.3.1 або mediarouter.home - вхід в настройки роутера Huawei

За IP-адресою 192.168.3.1 можна виконати вхід в настройки роутера (особистий кабінет) більшості моделей маршрутизаторів від виробника Huawei. Так само на багатьох моделях адреса був призначений додатковий mediarouter.home. Як правило, виконати вхід в роутер Huawei можна по обидва адресами. Заведенням логін і пароль для виходу зазвичай admin / admin. У цій інструкції я детально покажу, як відкрити сторінку з настройками, і що робити в тому випадку, якщо ніяк не вдається зайти в налаштування роутера.

Використовуючи адресу mediarouter.home або  192.168.3.1можна зайти в роутер Huawei WS319, HG232f, WS550, WS329, WS325 і т. д. Для чого це потрібно? В першу чергу для настройки роутера. Після покупки вам доведеться його налаштувати, а для цього необхідно отримати доступ до налаштувань. Або, наприклад, ви хочете змінити пароль на Wi-Fi, або ще якісь параметри. У цьому випадку так само необхідно заходити в налаштування роутера. Якщо ви не знаєте, як це працює, то пояснюю в двох словах: включаємо роутер, підключаємо до нього комп'ютер (на Windows, Mac OS, Linux - не важливо) по кабелю, або по Wi-Fi. Замість ПК можна використовувати ноутбук, планшет, телефон (Android, iOS). Відкриваємо браузер і переходимо за адресою, яка вказана знизу роутера Huawei. Швидше за все там буде mediarouter.home. Або по заводському IP-адресою - 192.168.3.1. Вводимо заводські логін / пароль (admin / admin) і все готово.Зараз ми розглянемо всі ці дії більш докладно. Бувають різні нюанси, і не завжди з першого разу все виходить.

Важлива інформація!

Є багато "брендованих" роутерів Huawei. Їх встановлюють своїм абонентам певні інтернет-провайдери. Зазвичай на таких пристроях є логотип інтернет-провайдера. Так ось, там адреса для входу в настройки і логін / пароль за замовчуванням можуть бути іншими. Наприклад, на роутері Huawei WS319 від Київстар використовується IP-адреса 192.168.1.1 і логін / пароль - kyivstar. Заводський адреса для входу в настройки (WEB Address) і ім'я користувача / пароль ви завжди можете подивитися на наклейці знизу роутера.

192.168.3.1 - адреса роутера HuaweiНа деяких моделях IP-адреса 192.168.100.1. Наприклад, на HG8245 і HG8240. Писав про це в цій статті.

Перевіряємо, чи включений наш роутер. Так само потрібно переконається, що комп'ютер (або інший пристрій) підключений до роутера. Якщо підключення по Wi-Fi, то на роутері кабель потрібно підключити в LAN-порт, а на комп'ютері / ноутбуці в мережеву карту. Можливо, ви будете підключатися до Huawei по Wi-Fi. В такому випадку просто підключіться до своєї Wi-Fi мережі. Якщо роутер новий, ще не налаштований, то мережа буде з заводським ім'ям, а для підключення до неї потрібно використовувати заводський пароль. Ім'я мережі (SSID) і пароль (WLAN Key) так само вказані знизу роутера.Підключення роутера Huawei для входу на mediarouter.home

У WAN-порт (він синій) підключіть інтернет. Це не обов'язково, в настройки і так можна зайти, без підключення кабелю в WAN-порт. Але якщо ви збираєтеся налаштовувати роутер (перший раз), то інтернет потрібно обов'язково підключити. Так само перевірте, щоб ваш пристрій було підключено лише до роутера. Якщо ви все робите на ноутбуці, наприклад, і підключилися по кабелю, то переконаєтеся, що ваш ноутбук по Wi-Fi не підключений до іншої мережі. Бездротовий зв'язок в такому випадку краще вимкнути.

Якщо все підключили правильно, то можна відкрити настройки маршрутизатора Huawei. Зробити це зовсім не складно.

Вхід на 192.168.3.1 / mediarouter.home

Нам знадобиться будь-який браузер. Я завжди раджу використовувати стандартний. З тієї причини, що їм мало хто користується і в ньому немає різних доповнень і іншого сміття. Але ви можете відкрити Хром, Оперу і т. Д.

В адресному рядку (саме в адресному рядку, а не в рядку пошуку) введіть адресу  //mediarouter.home/ або  //192.168.3.1 і перейдіть по ньому.

Вхід на 192.168.3.1 (Huawei)

З'явиться вікно авторизації. Потрібно ввести "Ім'я користувача" та "Пароль". Заводські admin і admin. Або свої дані для входу, якщо ви їх міняли. Натискаємо на кнопку вхід.

Вхід в роутер Huawei по mediarouter.home через admin / admin

Якщо admin / admin підійде (вони не були змінені), то відкриється панель управління роутером. У нашому випадку це Huawei WS319.

Коли роутер новий - відкриється майстер швидкого налаштування. Де потрібно вибрати тип підключення до інтернету і задати параметри Wi-Fi мережі. Якщо ви новачок в цій справі, то за допомогою цього покрокового меню налаштувати роутер вам буде простіше, ніж розбиратися потім в окремих налаштуваннях в веб-інтерфейсі.

Вхід в налаштування роутера Huawei

Якщо роутер був налаштований, то відкриється карта мережі (Моя мережа). Там вказано статус підключення до інтернету і підключені пристрої по Wi-Fi і Ethernet.

Сторінка з настройками (особистий кабінет) роутера Huawei

Звідти можна перейти в налаштування "Інтернет", "Домашня мережа", або відкрити сторінку "Обслуговування" з параметрами маршрутизатора Huawei.

Якщо не відкриваються настройки роутера Huawei

Насамперед перевірте підключення пристрою до маршрутизатора. І ще:

  • Якщо не заходить на 192.168.3.1, то спробуйте відкрити mediarouter.home. І навпаки.
  • Подивіться, яку адресу для входу в настройки вказано знизу вашого роутера Huawei. Використовуйте ту адресу, яка вказана на корпусі.
  • Спробуйте виконати вхід через інший браузер. Якщо це не спрацює, то підключіть до роутера інший пристрій і спробуйте зайти через нього.
  • Зробіть скидання налаштувань роутера.
  • На комп'ютері потрібно перевірити, щоб були виставлені настройки автоматичного отримання адрес. Показую як це зробити.

Натискаємо клавіші Win + R, вводимо команду ncpa.cpl і тиснемо Ok. Або відкриваємо вікно "Мережеві підключення" іншим зручним для вас способом.

У цьому вікні правою кнопкою миші натискаємо на підключення, через яке ви підключені до роутера. Якщо по кабелю, то в Windows 10 це "Ethernet". Якщо по Wi-Fi - "Бездротова мережа". Вибираємо "Властивості".

Чи не заходить в налаштування роутера Huawei

Виділивши пункт "Протокол версії 4" натискаємо "Властивості". Дивимося, щоб було виставлено "Отримувати IP-адресу автоматично" і натискаємо "Ok".

Якщо не заходить на mediarouter.home

Після цих дій можна перезавантажити роутер і спробувати зайти в його особистий кабінет, як я показував вище в статті.

Якщо ви як і раніше не можете зайти в роутер Huawei, то дивіться рішення в цій статті: //help-wifi.com/oshibki-i-polomki/chto-delat-esli-ne-zaxodit-v-nastrojki-routera-na- 192-168-0-1-ili-192-168-1-1 /.

Якщо не заходить через admin / admin

Коли сторінка за адресою 192.168.3.1 / mediarouter.home все таки відкрилася, то тут можна зіткнуться з проблемою, коли не підходить ім'я користувача або пароль. Ми вводимо заводські dmin і admin, а роутер пише що пароль невірний і не пускає нас у настройки. Про цю проблему я вже розповідав тут.

Знову ж, в першу чергу дивимося, який Username і Password вказано на вашому роутере. Може бути, наприклад, ось так:

Не підходить admin / admin на роутері Huawei

Пробуємо ввести ті дані, які вказані на наклейці. Якщо вони не підходять, значить хтось змінив їх. В цьому випадку залишається тільки повне скидання налаштувань маршрутизатора до заводських. Для цього потрібно натиснути і мінімум 15 секунд утримувати кнопку Reset (WPS / Reset). Після скидання налаштувань і перезавантаження маршрутизатора знову відкриваємо особистий кабінет і пробуємо ввести заводські ім'я користувача і пароль.