Google Cast на телевізорі з Android TV. Що це, як налаштувати і як користуватися?

Google Cast на телевізорі з Android TV. Що це, як налаштувати і як користуватися?

Вітання! Вирішив підготувати сьогодні цікаву, корисну та актуальну статтю за технологією Google Cast. Чому актуальну, а тому, що телевізори, які працюють на Android TV з'явилися відносно недавно, і тільки набирають популярності. А якщо у вас телевізор на Android TV (поки що це Philips, або Sony), то ви можете користуватися всіма фішками технології Google Cast без додаткових пристроїв. Не потрібно купувати спеціальний адаптер Google Chromecast, який коштує приблизно 40-50 доларів.

Забігаючи наперед, скажу, що Google Cast це одна з функцій мого телевізора Philips 43PUS7150 / 12, якою я дійсно користуюся, і користуюся часто. Зараз я розповім що це за технологія, які у неї можливості, і як я користуюся Google Cast на своєму телевізорі з Android TV.

Що таке Google Cast і Chromecast?

Google Cast - це технологія яка дозволяє передавати на телевізор зображення, відео, або музику, зі смартфона, планшета, або ноутбука. Все це без проводів. Все що потрібно, це пристрій з підтримкою Google Cast, з якого будемо передавати контент, телевізор з Android TV, або будь-який інший телевізор з підключеним Chromecast адаптером, і домашня Wi-Fi мережу, до якої повинні бути підключені ці пристрої.

Chromecast - це спеціальний адаптер, який підключається до телевізора в HDMI роз'єм, і дозволяє використовувати цей телевізор для відтворення відео, і іншого контенту з мобільних пристроїв, або комп'ютера (з браузера Chrome). Його можна купити практично в будь-якому магазині цифрової техніки. Ціна, як я вже писав вище, приблизно 40-50 доларів.

Можливості Google Cast:

  • Можна виводити відео з додатка YouTube на екран телевізора (цією можливістю я користуюся найчастіше), і управляти відтворенням.
  • Дивитися фото з ваші мобільних пристроїв на екрані телевізор.
  • Відтворювати музику зі смартфона, або планшета через динаміки телевізора, або через спеціальні динаміки, які підтримують функцію "Google Cast для аудіо".
  • Через додаток Chromecast можна виводити на телевізор все, що відбувається на екрані вашого Android, або iOS пристрою. І навіть, грати в ігри (правда, є невелика затримка у висновку картинки на великий екран).
  • А через браузер Chrome з розширенням Google Cast можна транслювати на телевізор відкриті в браузері вкладки.

Якщо у вас телевізор, який працює на системі Android TV, то підтримка Google Cast в ньому вже вбудована (як в моєму випадку з телевізором Philips 43PUS7150 / 12). І це значить, що вам не потрібно купувати додатковий адаптер Chromecast. Можна просто підключати свої устрйоства і користуватися всіма функціями цієї технології.

Як користуватися Google Cast на телевізорах з Android TV?

Насправді, все дуже просто і зрозуміло. У нас повинен бути телевізор з Android TV, на який ми будемо виводити зображення і звук. У нас має бути пристрій, з якого ми будемо транслювати фото, відео, музику. Підходять всі смартфони та планшети на Android, версії 2.3 і вище. Пристрої від Apple: iPhone, iPad і iPod Touch, які працюють на iOS версії 7.0 і вище. Ноутбук, або комп'ютер з встановленим браузером Chrome.

Головне, що б телевізор, і пристрій з якого ви хочете транслювати контент були підключені до однієї Wi-Fi мережі. До одного Wi-Fi роутера.

Я вже писав як підключити до Wi-Fi телевізор Philips. А ваші смартфони, планшети і ноутбуки, я думаю до Wi-Fi мережі вже підключені.

На телевізорі налаштовувати взагалі нічого не потрібно. Він повинен бути просто включений і підключений до вашої Wi-Fi мережі. Управляти ми будемо з нашого смартфона, планшета, або комп'ютера. Поїхали!

Трансляція відео з YouTube на телевізор по Google Cast

Це та можливість, якою я користуюся практично кожен день. Я транслюють відео зі свого iPad, на екран телевізора Philips. працює все дуже просто. Беремо наш смартфон, або планшет, який працює на Android, або iOS, і запускаємо на ньому додаток YouTube.

Включаємо будь ролик, і зверху натискаємо на кнопку  Google Cast . З'явиться ваш телевізор, вибираємо його.

Трансляція відео з YouTube на телевізор по Google Cast

Відтворення відео розпочнеться на телевізорі. Кнопка Google Cast стане синьою. Якщо натиснути на неї ще раз, то можна буде відключиться від телевізора.

Відтворення відео з iPad на телевізорі по Wi-Fi

З Android смартфона все так же працює.

Трансляція відео з Android смартфона на телевізор по Google Cast

Коли йде відтворення ролика на телевізорі, ви відео на самому смартфоні, або планшеті можете згорнути. Більш, того, можна повністю згорнути програму YouTube, при цьому відтворення триватиме. Можна регулювати гучність кнопками на мобільному пристрої. Не знаю як через адаптер Chromecast, але на телевізорі з Android TV, при регулюванні гучності на пристрої, гучність регулювався на телевізорі (правда, там великий крок).

Ще одна цікава фішка, можна створювати список відтворення. Коли пристрій підключений до телевізора, просто натисніть на будь-яке відео, і з'явиться вікно з вибором: або відтворити зараз, або додати в чергу на відтворення. Дуже зручно. Все просто і зрозуміло, розібратися зовсім не складно.

Виводимо на телевізор все, що відбувається на екрані смартфона, або планшета

Ми можемо вивести на телевізор абсолютно все, що відбувається на екрані мобільного пристрою. На телевізорі відображатиметься меню, програми, ігри і т. Д. Все, що ми бачимо на екрані смартфона. Приблизно так само працює технологія Miracast.

Нам знадобиться додаток, яке називається  Chromecast . Встановити його можна з Google Play, або з App Store (скористайтеся пошуком). Після установки запускаємо додаток, і запусків трансляцію екрана на наш телевізор.

Трансляція екрану на телевізор (Android TV) по Google Cast

Результат виглядає ось так:

Підключення смартфона (планшета) по Wi-Fi до телевізора

А ось так виглядають програми з Android смартфона на телевізорі:

Виводимо екран з Android смартфона на телевізор по Google Cast

І навіть гри можна виводити на телевізор по Google Cast.

Ігри по Google Cast на телевізорі

Ігри трохи глючить. Зображення з'являлося із затримкою. Можливо, якщо підключити більш потужний смартфон, то все працювало б краще. Але навіть мінімальна затримка все рівно буде.

На телефоні (Android) все працює як годинник. А ось вивести екран з iPad у мене чомусь не вийшло. Він просто не знаходив телевізор, і весь час просив підключиться до мережі, в якій є Chromecast пристрій. Хоча, все було підключено, і трансляція відео в YouTube працювала.

Транслюємо зображення (вкладки) з браузера Chrome на телевізор

Ще одна можливість - трансляція вкладок з браузера Chrome. Телевізор і комп'ютер (ноутбук), повинен бути підключений до однієї Wi-Fi мережі. До речі, комп'ютер може працювати як на Windows (від Windows 7 і вище), так і на Mac OS X (від версії 10.7 і вище), або Chrome OS.

Неактуально: Все що потрібно, це встановити браузер Google Chrome, і в браузері встановити розширення "Google Cast". Для установки відкрийте настройки браузера, перейдіть на вкладку Розширення, натисніть на посилання "Інші розширення", в пошуку введіть "Google Cast" і встановіть розширення. У браузері з'явиться кнопка, натиснувши на яку, можна запустити трансляцію вкладки на телевізор.

Оновлення:  як виявилося, розширення "Google Cast" більше немає. Функція трансляції тепер вбудована в браузер. Відкрийте меню і виберіть "Трансляція ..." Якщо такого пункту у вас немає, то поновіть свій браузер Google Chrome.

Трансляція вкладки з Google Chrome на телевізорДля початку трансляції просто вибираємо свій телевізор.

Трансляція з браузера Хром на телевізор

На телевізорі відразу з'явиться зображення з ноутбука. Все працює стабільно і швидко.

Трансляція вкладки з браузера Chrome по Google Cast

Ви можете прокручувати сторінку, і переходити за посиланнями. Все це буде відображатися на екрані телевізора. А якщо відкрити в цій вкладці відео на сайті YouTube, то почнеться трансляція НЕ через вкладу, а через додаток на телевізорі (як з мобільних пристроїв). Звук так само буде передаватися. Натиснувши на кнопку в браузері, можна припинити трансляцію, поставити на паузу, або відключити звук.

Якщо ви часто користуєтеся цією функцією, то можна закріпити цей значок на панелі браузера. Просто натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Завжди показувати значок".

Закріплюємо кнопку трансляції на панелі Google Chrome

Тепер ви зможете запускати трансляцію з браузера на телевізор ще швидше.

висновок

Я розповів вам про основні можливості Google Cast, якими користуюся сам. Можна так само відтворювати музику зі смартфона, через динаміки телевізора. Зробити це можна через додаток Google Play Музика. Або транслювати фото з галереї. Просо натискаємо на кнопку "Google Cast" і виводимо зображення на телевізор.

Якщо у вас телевізор на Android TV, або є адаптер Chromecast, то обов'язково скористайтеся всіма можливостями цієї технології. Напишіть в коментарях, як ви використовуєте Google Cast. Всього доброго!