Як підключити роутер до ноутбука?

Як підключити роутер до ноутбука?

В процесі настройки роутера, або після настройки, коли вже все працює, часто виникає необхідність підключити роутер до ноутбука. Щоб на ноутбуці був доступ до інтернету, і була можливість зайти в налаштування маршрутизатора, якщо це необхідно.

Це стаття для новачків. Покажу, як з'єднати роутер з ноутбуком без кабелю (по Wi-Fi) і через мережевий кабель. Виходить, що є як мінімум два способи, за допомогою яких можна з'єднати ці два пристрої.

Є один момент. Ми підключати не роутер до ноутбука, а ноутбук до роутера. Так, різниці як би немає, але так буде правильніше. Справа в тому, що маршрутизатор, це самостійний пристрій. А всі пристрої, які до нього підключаються, є клієнтами. Що таке роутер, я вже розповідав.

І так, два варіанти:

  1. Без дроти, по Wi-Fi.  Так як практично в кожному ноутбуці є вбудований Wi-Fi модуль, а роутер роздає Wi-Fi мережу, то більшість підключаються до інтернету саме "по повітрю". Так набагато зручніше.
  2. Через кабель.  Бувають різні ситуації. Може Wi-Fi на ноутбуці не працює, на роутері відключена бездротова мережа, якісь неполадки, низька швидкість і т. Д. У такому випадку, можна з'єднати роутер з ноутбуком за допомогою мережевого кабелю. Але на нових моделях ноутбуків (в основному ультрабуків) вже немає вбудованого LAN порту. Зазвичай, він йде як перехідник в комплекті.

Відразу даю відповідь, щоб в подальшому не виникли запитання на кшталт "ви показали на прикладі TP-Link, а з моїм роутером ASUS як все зробити?" - без різниці якого виробника у вас маршрутизатор (TP-Link, Netis, ASUS, D-Link, ZyXEL, Tenda і т. Д.). Він може роздавати інтернет по кабелю і по Wi-Fi. Тільки якщо це звичайний маршрутизатор, а не якийсь мобільний, або модем без Wi-Fi.

Підключаємо ноутбук до роутера без проводу

Нічого складного в цьому немає. Просто не рідко виявляється, що Wi-Fi на ноутбуці не налаштований. Найчастіше не встановлено драйвер, який потрібен для роботи Wi-Fi модуля, або сам адаптер відключений.

Спочатку я покажу, як встановити підключення по бездротовій мережі, а після цього розглянемо можливі проблеми. Залишу посилання на інструкції до рішень.

На прикладі Windows 10. Натисніть на іконку підключення, яка знаходиться на панелі повідомлень. Виберіть свою мережу і натисніть "Підключитися".

Підключення ноутбука до Wi-Fi мережі

Якщо є захищена, то потрібно ввести пароль. Якщо ви пароль ще не міняли, налаштовуєте новий роутер, то пароль швидше за все вказано на наклейці знизу самого роутера. Може бути підписаний як PIN, або Password. Вводимо пароль і підключаємося.

Підключення до захищеної мережі

Якщо пароль ввели правильно, і все добре, то ноутбук буде підключений до роутера по Wi-Fi мережі.

Спосіб підключення роутера до ноутбука без проводу

Все, можна користуватися.

Як підключитися до Wi-Fi в Windows 7, і вирішити деякі проблеми з підключенням, я писав тут.

Найпопулярніші проблеми і помилки:

  • Найчастіше, на ноутбуці взагалі немає бездротової мережі. Ні налаштувань, адаптера, кнопок і т. Д. Про рішення цієї проблеми в Windows 7 я писав у статті на ноутбуці немає бездротового з'єднання з мережею Wi-Fi (там же є посилання на інструкцію з встановлення драйвера), а якщо у вас Windows 10, то зморив статтю як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi.
  • Якщо Wi-Fi мережу є, але комп'ютер не бачить мережі, і червоний значок біля іконки бездротової мережі, то дивіться статтю Windows 10 не бачить Wi-Fi мережі. Як правило, в інших версіях Windows рішення таке ж - потрібно запустити службу автонастройки WLAN.
  • Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці. Що робити?
  • У деяких випадках, після підключення до мережі статус "Без доступу до інтернету" (обмежена). Про рішення проблеми в Windows 10 я писав тут.
  • DNS-сервер не відповідає в Windows - виправляємо проблему з DNS.
  • І рішення, коли не відчиняються сайти в браузері. При цьому, інтернет ніби як працює (нормальний статус підключення).

Як підключитися без кабелів ми розібралися. Якщо якісь моменти щодо підключення до маршрутизатора по бездротовій мережі залишилися незрозумілі, то задавайте питання в коментарях.

Як з'єднати роутер з ноутбуком за допомогою кабелю?

Цей спосіб підключення ще набагато простіше, ніж у випадку з Wi-Fi.

В ідеалі, інтернет на ноутбуці має запрацювати відразу і автоматично після підключення мережевого кабелю. Тільки роутер у вас повинен бути налаштований і роздавати інтернет. Якщо ви тільки встановлюєте його, і хочете підключитися до нього для настройки, то доступу до інтернету може не бути. Але це нормально, тому що роутер ще не налаштований, а для доступу до налаштувань (веб-інтерфейсу) інтернет не потрібен. Досить просто підключитися.

Кабель потрібної довжини можна купити, виготовити мережевий кабель своїми руками, або використовувати той, який як правило кладуть в коробку з маршрутизатором. Просто підключаємо один кінець кабелю в LAN порт роутера (може бути підписаний "Домашня мережа"), а другий кінець в LAN порт на ноутбуці. Якщо його немає, то використовуємо USB-LAN перехідник. А якщо такого перехідника теж немає, то доведеться купити. Наприклад, TP-LINK UE300.

Підключення роутера до ноутбук через кабель

Відразу після підключення інтернет на ноутбуці повинен працювати.

Інтернет на ноутбуці з мережевого кабелю (LAN)

Більше інформації на цю тему можна знайти в статті як підключити інтернет від роутера до комп'ютера (ноутбуку) з мережевого кабелю.

Рішення деяких проблем з підключенням я зібрав в статті не працює інтернет на комп'ютері по кабелю від Wi-Fi роутера.