Як підключити 3G / 4G USB модем до Wi-Fi роутера TP-LINK. На прикладі настройки TP-LINK TL-MR3220

Як підключити 3G / 4G USB модем до Wi-Fi роутера TP-LINK. На прикладі настройки TP-LINK TL-MR3220

Практично всі хто підключається до інтернету в селах, роблять це через 3G USB модеми. Як в Україні, так і в Росії. Все тому, що немає можливості підключити звичайний кабельний інтернет, та й ADSL не скрізь можна підключити (до того ж не у всіх є телефонна лінія). Тому доводиться користуватися бездротовим 3G / 4G інтернетом. В Україні найпопулярніший провайдер швидше за все Інтертелеком. Сам ним користуюся час від часу. У Росії дуже популярні Мегафон, МТС, Білайн. Але сьогодні не про це.

Не важливо де ви живете і який у вас інтернет, рано чи пізно ви швидше за все захочете встановити вдома Wi-Fi роутер. Що б роздавати інтернет на всі свої пристрої: смартфони, планшети, ноутбуки і т. Д. Адже коли ми користуємося Інтернетом через USB модем, то інтернет може бути тільки на одному комп'ютері. А що ж робити з іншими пристроями, як роздати 3G інтернет з модему на інші пристрої по Wi-Fi мережі. В цьому ми зараз і розберемося, на прикладі роутерів TP-LINK.

Як вибрати роутер TP-LINK для 3G модему?

Нам знадобиться спеціальний Wi-Fi роутер, який підтримує 3G / 4G USB модеми. Саме спеціальний роутер, в нашому випадку ми розглядаємо пристрої компанії TP-LINK. Так як не кожен маршрутизатор вміє роздавати інтернет від 3G модемів. І навіть якщо у вас вже є роутер TP-LINK, то не факт що він підтримує роботу з модемами, навіть якщо на ньому є USB роз'єм.

Часто запитують як підключити 3G модем до роутера TP-LINK TL-WR741ND, TL-WR841ND і т. Д. Та ніяк, він їх просто не підтримує. У TP-LINK є кілька моделей, які підходять для роботи з модемами від Інтертелеком, МТС, Мегафон, і інших операторів. Це два звичайних роутера:  TL-MR3420 і TL-MR3220 . І два портативних:  TL-MR3020 , і TL-MR3040 . Можливо, на даний момент є вже інші моделі. Це означає, що до цих маршрутизаторів можна підключити наш модем в USB роз'єм, і ми отримаємо інтернет по Wi-Fi мережі, і з мережевого кабелю, наприклад, для стаціонарного комп'ютера. У мене TP-LINK TL-MR3220, працював раніше з модемом Novatel U720.

Дуже важливий момент. Якщо ви вже купили роутер, і тільки що зрозуміли що вона вам не підходить, то ще не пізно повернути його назад в магазин.

А якщо збираєтеся купувати, то обов'язково переконайтеся в тому, що обрана вами модель роутера підтримує конкретно ваш 3G модем. Так, роутери працюють не з усіма модемами. І може вийти так, що маршрутизатор просто не побачить ваш USB-модем.

Що б перевірити сумісність , перейдіть на офіційний сайт. Для України - //www.tp-link.ua/ru/comp-list.html, для Росії - //www.tp-linkru.com/comp-list.html в розділі "Список сумісних 3G / 3.75G USB модемів "натисніть на потрібну вам модель маршрутизатора (яку ви хочете купити), і збережіть .xlsx файл на комп'ютер. Відкрийте його, і подивіться які він підтримує модеми.

Ще у нас є корисна стаття на цю тему: як роздати інтернет по Wi-Fi c 3G USB модему? Роутери з підтримкою USB модемів.

Думаю, з вибором роутера все зрозуміло. Давайте тепер розглянемо процес підключення 3G модему до TP-LINK. Так само налаштуємо роутер на роботу з модемом і налаштуємо Wi-Fi мережу. Покажу на прикладі свого TP-LINK TL-MR3220.

Підключення і настройка 3G USB-модема на роутері TP-LINK

Нічого складного. Підключаємо харчування до роутера, і включаємо його. У USB роз'єм на роутері підключаємо наш 3G модем (можна через подовжувач, якщо є антена, то підключаємо її так само).

Фото: підключення 3G USB-модема (Інтертелеком) до роутера TP-LINK

Нам потрібно підключитися до роутера з комп'ютера, що б зайти в його налаштування. Можна підключиться по кабелю (як показано нижче), або по Wi-Fi мережі.

Підключення роутера TP-LINK TL-MR3220

Далі нам потрібно зайти в налаштування роутера, і все це налаштувати. Що б зайти в настоянки, перейдіть за адресою, яка вказана знизу роутера. Це 192.168.0.1 , або 192.168.1.1 . І вкажіть ім'я користувача та пароль. Заводські: admin і admin (так само вказані знизу роутера на наклейці). У нас є ще докладна інструкція по входу в настройки на TP-LINK.

В панелі управління насамперед відкрийте вкладку  Network - Internet Access , виділіть пункт  3G / 4G Only (Recommended) , і натисніть Save .

Включаємо на TP-LINK режим роботи з 3G / 4G модемом

Далі відкриваємо вкладку  Network3G / 4G . Навпаки  3G / 4G USB Modem має бути написано  Identified (або назва модему). Це означає, що модем визначено і готовий до роботи. Якщо роутер не бачить USB-модем, то спробуйте оновити прошивку роутера по цій інструкції. Є шанс, що після оновлення ПЗ все запрацює.

В меню  Location вибираємо наш регіон (в моєму випадку Україна), і в меню  Mobile ISP вибираємо провайдера (у мене Інтертелеком). Далі,  Connection Mode залишаємо  Connect Automatically , і  Authentication Type виставляємо Auto .

Натискаємо на кнопку  Connect . Роутер повинен підключиться до інтернету через наш модем. Статус повинен стати  Connected . Якщо у вас так, то все відмінно. Натискаємо кнопку Save для збереження налаштувань.

Є там ще кнопка  Advanced Settings , якщо натиснути на неї, то відкриються настройки, де можна вручну задати всі необхідні для підключення параметри (номер дозвону, ім'я користувача, пароль). Але вам ці настройки навряд чи стануть в нагоді.

TP-LINK TL-MR3220: настройка 3G модема (Інтертелеком)

Ми вже практично все налаштували. Якщо роутер "подружився" з модемом і підключився до інтернету, то він його вже роздає як по кабелю, так і по Wi-Fi мережі. Залишилося тільки встановити бездротову мережу. Змінити назву самої бездротової мережі, і поставити пароль на Wi-Fi.

Відкриваємо вкладку  Wireless , задаємо ім'я для Wi-Fi мережі, і встановлюємо наш регіон. Збережіть налаштування натиснувши на Save .

Налаштування Wi-Fi на TP-LINK TL-MR3220

Далі відкриваємо вкладку WirelessWireless Security , і захищаємо нашу Wi-Fi мережу паролем, як показано нижче. Пароль вкажіть мінімум з 8 символів, і запам'ятайте його. А краще запишіть.

TL-MR3220: установка пароля на Wi-Fi

Не забудьте зберегти настройки натиснувши на кнопку Save . Я б ще радив змінити стандартний пароль admin, який використовується для входу в настройки маршрутизатора. Зробити це можна на вкладці  System Tools - Password .

Після цього перезавантажте роутер. Це можна зробити так само з панелі управління. Вкладка  System ToolsReboot , і натискаємо на кнопку Reboot.

Роутер буде перезавантажений. Він уже має автоматично підключиться до інтернету через 3G модем, і роздавати інтернет по Wi-Fi і з мережевого кабелю. Підключіться до Wi-Fi мережі використовуючи пароль, який ми встановили в процесі настройки.

Тепер через один USB-модем ми можемо підключати до інтернету кілька комп'ютерів, і інші пристрої. При цьому, оплата залишається така ж як раніше. Але, якщо у вас тариф з лімітним трафіком, то потрібно розуміти, що кілька пристроїв будуть швидше використовувати лімітний трафік. А дуже часто, трафік який понад ліміт коштує не дешево.

Можливі проблеми і рішення

Нестабільна робота, інтернет дуже часто пропадає

Бездротовий 3G інтернет звичайно ж не такий стабільний як провідний, і тому, модем може періодично втрачати з'єднання з базовою станцією. Інтернет може пропадати на тих пристроях, які підключені до роутера. На комп'ютері буде "Без доступу до інтернету" (обмежено в Windows 10).

Якщо інтернет пропав і не з'являється, то просто перезавантажте роутер (відключіть, і увімкніть живлення). Всі звичайно ж залежить від вашого провайдера, і від базової станції до якої ви підключаєтеся. У Інтеретелком таке буває. Іноді доводиться перезавантажувати роутер. А іноді і це не допомагає, доводиться сидіти і чекати поки запрацює інтернет.

Після підключення 3G модему до роутера, він не підключається до інтернету

Якщо у вас вдома поганий сигнал, і немає антени, то можливо, що в тому місці де стоїть роутер, модем просто не може підключиться до інтернету через відсутність (або дуже поганого) сигналу. Що можна зробити: підключіть модем через подовжувач і підійміть його вище. Якщо необхідно, перенесіть маршрутизатор разом з модемом в інше місце. Або встановіть антену. У нас на цю тему є окрема стаття: встановлення та налаштування 3G CDMA антени на прикладі провайдера Інтертелеком.

У будь-якому випадку, я раджу відключити модем від роутера, підключити до комп'ютера, і за допомогою програми AxesstelPst EvDO BSNL 1.67 перевірити рівень сигналу, і налаштувати модем на більш хороший прийом. Детально про це я писав в інструкції Як збільшити швидкість інтернету від Інтертелеком? Налаштовуємо 3G модем, або антену програмою AxesstelPst EvDO BSNL 1.67.

Дуже низька швидкість інтернету

Швидше за все, це через поганий сигналу. В цьому випадку застосовуємо точно такі ж поради, як я давав вище: піднімаємо модем, встановлюємо антену, і налаштовуємо все це справа програмою AxesstelPst EvDO BSNL 1.67.

Післямова

Я намагався в цій статті дати всю необхідну інформацію, яка допоможе вам підібрати і встановити роутер TP-LINK, який буде підключатися до інтернету через 3G модем, і роздавати його на всі ваші пристрої.

Це дуже актуальна тема, тому що все більше провайдерів надають повністю безлімітні тарифи, і все більше людей хочуть користуватися інтернетом по Wi-Fi на мобільних пристроях, планшетах, і т. Д. А без роутера тут не обійтися. Хоча, є один спосіб, можна спробувати роздати інтернет з ноутбука, ось посилання на інструкцію: //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/kak-razdat-wi-fi-esli-internet-cherez- usb-modem-3g4g /.

Якщо у вас залишилися якісь питання по цій темі, може я щось упустив, або у вас щось не виходить, то пишіть в коментарях. З радістю відповім і допоможу.