D-Link: як поставити пароль на Wi-Fi мережу?

D-Link: як поставити пароль на Wi-Fi мережу?

Роутери компанії D-Link мають велику популярність серед користувачів. Тому, завжди актуальні інструкції по налаштуванню, установці пароля, рішенням якихось проблем і т. Д. У цій статті ми будемо ставити пароль на Wi-Fi, на роутері компанії D-Link. Весь процес я покажу на прикладі моделі роутера D-link DIR-615, яку ми налаштовували в цій статті. В інструкціях по налаштуванню певних моделей, я завжди намагаюся писати про встановлення пароля на бездротову мережу. Але, загальна стаття для всіх моделей D-Link не завадить.

З цієї інструкції ви зможете поставити пароль на D-link DIR-300, DIR-615, DIR-320 і інші моделі. Хіба що, там є різні версії прошивок, які відрізняються інтерфейсом. Тому, розглянемо кілька варіантів.

Що стосується питання про встановлення захисту на Wi-Fi мережу, то ставити пароль потрібно обов'язково . І бажано в процесі першої настройки. Повірте, які бажають підключитися багато. А це зайве навантаження на роутер, низька швидкість з'єднання, та й небезпечно це. Може бути навіть таке, що підключившись до вашої мережі, стороння людина отримає доступ до ваших файлів. Ось якщо у вас зараз немає пароля, можете глянути, скільки пристроїв підключено до вашої Wi-Fi мережі. Якщо мережа у вас відкрита довго, то впевнений, що ви там побачите не тільки свої пристрої.

Тому, я раджу придумати хороший пароль, обов'язково запам'ятати його (або записати), і захистити свою домашню мережу.

Інструкція по установці пароль на Wi-Fi мережу роутера D-Link

Насправді, нічого складно. Для початку, заходимо в налаштування роутера. Бажано, підключиться до роутера по кабелю. Але, якщо такої можливості немає, то можна і по Wi-Fi (якщо виникнуть якісь проблеми послу установки, то дивіться рішення в кінці цієї статті).

Для входу на сторінку з настройками, потрібно відкрити будь-який браузер (можна навіть з планшета, або смартфона), і в адресному рядку набрати адресу  192.168.0.1 . Переходимо по ньому натиснувши на клавішу Enter. Якщо з'явиться запит імені та пароля, то вкажіть admin і admin (якщо ви їх не змінювали) . Якщо щось не виходить, то дивіться докладну інструкцію: //help-wifi.com/d-link/kak-zajti-v-nastrojki-routera-d-link-zaxodim-na-adres-192-168-0- 1 /.

В налаштуваннях переходимо на вкладку Wi-Fi - Налаштування безпеки (якщо у вас англійська мова меню, то змініть його на російську). У випадаючому меню  Мережева аутентифікація  ставимо WPA2-PSK. В поле Ключ шифрування PSK вкажіть пароль, який буде використовуватися для підключення до вашої Wi-Fi мережі. Тільки придумайте більш складний, ніж мій "123456789" :) Пароль повинен бути мінімум з 8 символів.

У розділі "Налаштування шифрування WPA" нічого не змінюємо, просто натискаємо на кнопку Застосувати .

Установка пароля Wi-Fi мережі на D-Link

Далі, наведіть курсор на пункт меню Система (зверху). Спочатку натисніть на кнопку Зберегти , а потім - Перезавантажити .

Перезавантаження роутера після установки пароля

Роутер перезавантажиться, і ваша Wi-Fi мережу буде захищена паролем. Який бажано не забути :). Якщо що, дивіться цю статтю: Як дізнатися свій пароль від Wi-Fi, або що робити, якщо забули пароль?

Якщо у вас панель управління відрізняється від тієї, яка у мене на скріншоті вище, то ви можете спробувати оновити прошивку.

Якщо не хочете оновлювати ПО, то ось ще інструкція по установці захисту на D-link з більш старої прошивкою (світлий інтерфейс) :

В налаштуваннях перейдіть на вкладку Налаштувати вручну .

Установка захисту Wi-Fi на старій прошивці

Потім, відкрийте вкладку Wi-Fi і Налаштування безпеки .

Налаштування пароля на Д-лінк

Задайте пароль, збережіть налаштування, і перезавантажте роутер.

І ще інструкція для прошивки з темним інтерфейсом:

На головній сторінці, знизу натискаємо на посилання Розширені настройки .

Розширені настройки D-Link

Далі, на вкладці Wi-Fi вибираємо пункт Налаштування безпеки .

D-Link: захист Wi-Fi мережі паролем

Ну а далі, все як завжди. Навпаки Мережева аутентифікація потрібно вибрати WPA2-PSK . Вказуємо пароль (інші настройки не змінюємо) і натискаємо на кнопку Застосувати .

Як поставити ключ шифрування

Зберігаємо налаштування і перезавантажуємо маршрутизатор.

Що робити, якщо після установки пароля немає підключення до Wi-Fi?

Дуже популярна проблема, коли після того, як поставили пароль на Wi-Fi, комп'ютери, телефони, планшети, і інші пристрої не підключаються до бездротової мережі. На комп'ютері, це як правило вже всім відома помилка  "Параметри мережі, збережені на цьому комп'ютері, не відповідають вимогам цієї мережі" , або  "Windows не вдалося підключитися до ..." . Мобільні пристрої можуть просто не підключаться.

Що потрібно зробити. Потрібно просто видалити Wi-Fi мережу на комп'ютері, забути її, і наново підключиться з паролем, який задали в настройках роутера. Зробити це дуже просто. Детально про це я писав в цій статті: //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/udalyaem-wi-fi-set-na-windows-7/. Якщо у вас Windows 10, то дивіться цю інструкцію.

На мобільних пристроях потрібно просто натиснути на мережу, потримати трохи, і в меню вибрати Видалити.