Як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера)

Як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера)

Якщо у вас є звичайний стаціонарний комп'ютер, а інтернет підключений через Wi-Fi роутер, тобто як мінімум два способи, якими можна з'єднати ПК з маршрутизатором.

Давайте розглянемо обидва варіанти:

  1. За допомогою мережевого кабелю. В цьому випадку є один великий мінус, і один великий плюс. Мінус в тому, що від роутера до комп'ютера потрібно прокласти мережевий кабель. І якщо роутер встановлений біля ПК, то це не проблема. Але не завжди є можливість протягнути кабель. Це не завжди зручно і красиво. Ну а плюс в тому, що з'єднання по кабелю більш стабільне, і швидкість інтернету буде вище.
  2. За Wi-Fi мережі, за допомогою спеціального адаптера. У стаціонарних комп'ютерах, як правило немає вбудованих Wi-Fi адаптерів, і щоб підключити ПК до бездротової мережі, цей адаптер потрібно купити, встановити і налаштувати. Це не проблема, але додаткові витрати. Зате ніяких проводів. Про це я писав у статті: як підключити звичайний комп'ютер (ПК) до Wi-Fi мережі.

У цій статті ми детально розберемося які бувають Wi-Fi адаптери для ПК, на що звернути увагу при виборі, і як вибрати відповідний адаптер для стаціонарного комп'ютера. Потрібно зауважити, що USB адаптери, про які піде мова в цій статті, так само без проблем можна використовувати на ноутбуках. Якщо вбудований модуль зламався, або не працює з якоїсь іншої причини.

А поки ви вибираєте Wi-Fi адаптер, замість нього можете використовувати мобільний пристрій на Android. Як це все налаштувати, я писав у статті телефон на Android як Wi-Fi адаптер для комп'ютера.

Можливо, у вас є ще один роутер, тоді можна спробувати налаштувати його в якості приймача по цій інструкції.

Які бувають Wi-Fi адаптери? Визначаємося з інтерфейсом підключення

Насамперед я раджу визначиться з інтерфейсом, за яким адаптер буде підключаться до стаціонарного комп'ютера. Найпопулярніші, це USB і PCI Express. Є ще PCMCIA (в основному для ноутбуків), але вони вже не дуже актуальні, тому, розглядати їх ми не будемо. Давайте докладніше розберемося з приймачами, які підключаються по USB і PCI.

  • Інтерфейс: USB . Їх ще називають зовнішніми. Найпопулярніші Wi-Fi адаптери, які схожі на звичайну флешку. Вони бувають різні. Дуже маленькі (як приймач у бездротової мишки, або клавіатури), розміром приблизно з флешку, або більш серйозні варіанти, які підключаються через USB-подовжувач. Такі приймачі можуть бути як з антенами, так і без. Виглядаючи вони приблизно ось так:

    USB Wi-Fi адаптери для ПКЦі приймачі підключаються в USB роз'єм вашого комп'ютера. Для кращого прийому (щоб підняти адаптер вище) можна підключити його через USB-подовжувач. З деякими моделями подовжувачі йдуть в комплекті. Їх можна використовувати на різних комп'ютерах і ноутбуках. Швидко відключати і підключати назад. Якщо ви вибираєте приймач саме для звичайного комп'ютера, а не ноутбука, то краще беріть модель з антеною, або ту, яка підключається через подовжувач. Для краще прийому Wi-Fi мережі. Мініатюрна модель (перша на зображенні вище) підходить найкраще для ноутбуків.

  • Інтерфейс: PCI Express . Це внутрішні приймачі. Вони схожі на звичайну мережеву карту, і підключаються до порту PCI Express на материнській платі вашого комп'ютера.

    Wi-Fi приймачі з інтерфейсом PCI ExpressЩоб встановити такий адаптер, в вашому комп'ютері повинен бути вільний роз'єм PCI Express (PCI Express x1). Так само знадобиться приховувати системний блок. Ну і як ви розумієте, швидко відключити і підключити такий приймач до іншого ПК не вийде. Точно так же, як підняти його на подовжувачі для кращого прийому. Хоча, з прийомом у них проблем бути не повинно, на всіх моделях є хороші антени для його посилення. З плюсів: не займає USB-порт і не стирчить з системного блоку (тільки антени). Які, до речі, можна замінити на більш потужні, або виносні.

Думаю, з інтерфейсом підключення ви визначилися. Що стосується інших характеристик, то якихось відмінностей між USB і PCI немає. Інформація, яку ви знайдете нижче, підходить до Wi-Fi адаптерів з різними інтерфейсами.

Вибір Wi-Fi приймача за технічними характеристиками

Після того, як ви визначилися з інтерфейсом підключення, потрібно глянути на інші технічні характеристики. В основному, це один показник: швидкість передачі даних по бездротовому Wi-Fi мережі. Від цього залежить швидкість підключення до інтернету, яку ви отримаєте на комп'ютері при підключенні через Wi-Fi приймач.

Так само зверніть увагу на коефіцієнт посилення Wi-Fi мережі. Я подивився різні адаптери, в характеристиках як правило не вказують потужність антен. Якщо у вас комп'ютер встановлений далеко від маршрутизатора, де сигнал не надто стабільний, то для хорошого прийому Wi-Fi сигналу беріть приймач із зовнішніми антенами. Системний блок, як правило встановлений на підлозі. Тому, для кращого прийому адаптер можна підключити через USB-подовжувач (якщо у вас зовнішня модель) і поставити його на стіл.

Стандарт Wi-Fi, підтримка 802.11ac (5 GHz)

На момент написання цієї статті (кінець березня 2017 рік), в продажу найбільше адаптерів з підтримкою стандарту 802.11n. Швидкість бездротової мережі до 300 Мбіт / с (може бути вище). Найдешевші Wi-Fi адаптери забезпечують швидкість до 150 Мбіт / с. Я б радив купувати такі адаптери тільки в тому випадку, коли вам потрібно дуже сильно заощадити. Краще, звичайно, купити приймач зі швидкістю до 300 Мбіт / с, а ще краще з підтримкою сучасного стандарту 802.11ac.

Якщо у вас встановлений двохдіапазонний роутер, або ви плануєте покупку такого роутера для переходу на новий стандарт 802.11ac, то звичайно ж відразу купуйте адаптер з підтримкою 802.11ac, і можливістю підключаться до Wi-Fi мереж на частоті 5 GHz. У 2017 році це дуже актуально. Щоб після заміни маршрутизатора на більш сучасний, вам не довелося купувати новий приймач з підтримкою 802.11ac.

Зараз поясню. Якщо у вас буде (або вже є) сучасний роутер з підтримкою нового стандарту 802.11ac, а адаптер з підтримкою 802.11n, то ви зможете підключаються до Wi-Fi мережі, вони сумісні. Але швидкість буде обмежена більш повільним стандартом 802.11n. І весь потенціал маршрутизатора з підтримкою стандарту 802.11ac ви не побачите, так як приймач буде обмежувати швидкість.

Сумісність адаптера, ПК і роутера

Мене вже кілька разів запитували, чи потрібно підбирати Wi-Fi адаптер під конкретний маршрутизатор і комп'ютер. Відповідаю: не потрібно. Все буде працювати. Бувають звичайно виключення, як правило пов'язані з дуже старим обладнанням. Але думаю, що ви з цим не зіштовхнетеся.

Якщо на вашому комп'ютері є робочий USB порт, значить ви зможете підключити до нього адаптер. Точно так же з PCI Express. Що стосується сумісності з встановленою операційною системою, то практично всі адаптери підтримують операційні системи від Windows XP, до Windows 10. Це значить, що виробник випустив драйвера для цих систем. Це завжди зазначено в характеристиках до конкретної моделі. Так само практично всі моделі підтримують Mac OS.

Що стосується сумісності адаптера і роутера, то там так само складно промахнуться. Практично неможливо. Так як стандарти Wi-Fi сумісні між собою. І я дуже сумніватися, що ви десь знайдете настільки древній маршрутизатор, щоб новий приймач був з ним несумісний. Сам адаптер не обов'язково повинен бути про того ж виробника, що і роутер.

Виробник, ціна, яку модель вибрати?

Практично кожен виробник, який робить мережеве обладнання, так само займається виробництвом Wi-Fi адаптерів. TP-Link, ASUS, D-Link, Netis, Tenda, Edimax, Belkin, Linksys і т. Д. Вибір дуже великий. Якого виробника вибрати - вирішувати вам. Я б радив більше орієнтуватися не на фірму, а на технічні характеристики (які вам підходять) і ціну.

Що стосується ціни, то вона починається приблизно від 6 доларів. За цю суму ми отримаємо найпростіший, маленький приймач з підтримкою швидкості до 150 Мбіт / с. Я зараз маю введу саме моделі від популярних виробників. Без китайських пристроїв. Знову ж, орієнтуйтеся на свій бюджет. Якщо є можливість, звичайно ж краще взяти дорожчу, сучасну і продуктивну модель.

Серед популярних адаптерів: TP-LINK TL-WN725N, D-Link DWA-131, Tenda W311MA, Asus PCE-N15, Asus USB-N14, TP-LINK TL-WN727N, TP-LINK TL-WN722N, Tenda W311M і інші. Дивіться в інтернет-магазинах. Читайте відгуки. Вибір насправді дуже великий. Коли підберете відповідну для себе модель, зможете піти і купити її в звичайному магазині. Або замовити через інтернет.

Якщо ви читали мою статтю з порадами щодо вибору Wi-Fi роутера, то напевно помітили, що я не дуже люблю радити конкретні моделі. Та й в цьому немає сенсу. Так як у всіх різні вимоги і фінансові можливості.

Як підключити та налаштувати?

Процес настройки я показував на прикладі адаптера TP-Link Archer T4UH. Залежно від виробника і моделі, якісь моменти можуть відрізняться. Але як правило, всі дії дуже схожі.

Спочатку потрібно підключити адаптер до комп'ютера. У USB порт, або встановити його в PCI Express.

Wi-Fi адаптер для комп'ютера: критерії вибору

Далі потрібно встановити драйвер і утиліту. Утиліту для управління самим адаптером можна не встановлювати. Іноді вона автоматично встановлюється разом з драйвером. Якщо в комплекті не було диска з драйверами, або у вас немає можливості встановити з диска, то його можна завантажити з інтернету. Тільки завантажуйте з офіційного сайту виробника і строго для вашої моделі адаптера. На сайті кожного виробника є така можливість.

Після установки драйверів ви зможете підключити свій комп'ютер до Wi-Fi мережі через стандартне меню Windows, або за допомогою фірмової утиліти. Сам процес нічим не відрізняється від того, що я описував в статті: як підключити ноутбук (комп'ютер) до інтернету по Wi-Fi.

Так само підключивши інтернет до комп'ютера з мережевого кабелю, і встановивши Wi-Fi адаптер, можна не брати, а роздавати Wi-Fi. Як це зробити, я писав в статті: як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК.

Якщо ваш ПК раніше був підключений до інтернету по кабелю, то після підключення по Wi-Fi, швидкість з'єднання може значно впасти. У цьому немає нічого страшного, і це не означає, що ви зробили щось не так, або щось неправильно налаштували. Правда, все залежить від того, наскільки сильно впала швидкість. Поради щодо збільшення швидкості Wi-Fi з'єднання ви можете знайти в цій статті.

У коментарях ви можете залишити своє питання, чи поділиться корисною інформацією на цю тему!