Оптичне волокно і оптоволоконний інтернет. Що це і як підключити?

Оптичне волокно і оптоволоконний інтернет. Що це і як підключити?

Оптоволокно - найбільш швидка на сьогоднішній день технологія передачі інформації в мережі інтернет. Структура оптичного кабелю відрізняється певними особливостями: такий провід складається з маленьких дуже тонких дротів, огороджених спеціальним покриттям, яке відокремлює один проводок від іншого.

По кожному проводку передається світло, який передає дані. Оптичний кабель здатний передавати одночасно дані, крім інтернет-з'єднання, також телебачення і стаціонарного телефону.

Тому оптоволоконна мережа дозволяє користувачеві поєднувати все 3 послуги одного провайдера, підключаючи роутер, ПК, телевізор і телефон до єдиного кабелю.

Інша назва оптоволоконного підключення - фіброоптіческой зв'язок. Такий зв'язок дає можливість передавати дані за допомогою лазерних променів на відстані, що вимірюються сотнями кілометрів.

Оптичне волокно

Оптичний кабель складається з найдрібніших волокон, діаметр яких становить тисячні частки сантиметра. Ці волокна передають оптичні промені, які переносять дані, проходячи через сердечник кожного волокна, що складається з кремнію.

Оптичні волокна дають можливість встановити з'єднання не тільки між містами, а й між країнами і континентами. Зв'язок по інтернету між різними материками підтримується через оптоволоконні кабелі, прокладені по океанському дну.

оптоволоконний інтернет

Завдяки оптичному кабелю можна налаштовувати високошвидкісне підключення до Інтернету, яке відіграє величезну роль в сьогоднішньому світі. Оптоволоконний кабель є найбільш прогресивною технологією передачі даних по мережі.

Плюси оптичного кабелю:

 • Довговічність, висока пропускна здатність, що сприяє швидкій передачі даних.
 • Безпека передачі даних - оптоволокно дає можливість програмам моментально виявляти несанкціонований доступ до даних, тому доступ до них для зловмисників майже виключений.
 • Висока захищеність від перешкод, гарне приглушення шуму.
 • Особливості будови оптичного кабелю роблять швидкість передачі даних через нього в кілька разів вище, ніж швидкість передачі даних через коаксіальний кабель. Перш за все це відноситься до відеофайлів та аудіофайлів.
 • При підключенні оптоволокна можна організувати систему, що реалізовує деякі додаткові опції, наприклад, відеоспостереження.

Однак найголовнішою перевагою оптоволоконного кабелю є його здатність встановити з'єднання об'єктів, віддалених одна від одної на велику відстань. Це можливо завдяки тому, що у оптичного кабелю відсутні обмеження по довжині каналів.

Підключення інтернету за допомогою оптоволокна

Найпоширеніший в РФ інтернет, мережа якого функціонує на основі оптоволокна, надається провайдером Ростелеком. Як підключити оптоволоконний інтернет?

Спочатку слід просто переконатися в тому, що оптичний кабель підведений до будинку. Потім потрібно замовити підключення до інтернету у провайдера. Останній повинен повідомити дані, що забезпечують підключення. Потім потрібно виконати налаштування обладнання.

Вона здійснюється так:

 • Після проведення оптоволокна і підключення обладнання, що забезпечує роботу в оптичних пасивних мережах, співробітниками фірми-провайдера, вся подальша настройка виконується самостійно.
 • Перш за все встановлюються жовтий кабель і розетка так, як зображено на малюнку нижче.

  Схема підключення інтернету по оптоволокну

 • Можна мати власний Wi-Fi роутер, не обов'язково купувати маршрутизатор від Ростелекома. До Wi-Fi підключають оптоволоконний кабель, оптичний термінал і основний шнур, за допомогою якого відбувається підключення роутера до оптичної розетки.
 • Потрібно вибрати для установки всього устаткування якомога більше вентильований місце. Монтажнику з компанії-провайдера слід вказати, де саме потрібно встановити елементи мережі.

Термінал обладнаний спеціальним гніздом, що дозволяє з'єднуватися з комп'ютером і з'єднувати роутер з інтернетом.

Крім того, термінал має 2 додаткових гнізда, що дозволяють підключити до оптоволоконному з'єднанню аналоговий домашній телефон, а також ще кілька гнізд передбачені для підключення телебачення.