Мобільний телефон не підключається до Wi-Fi. Не працює інтернет. Чому і що робити?

Мобільний телефон не підключається до Wi-Fi. Не працює інтернет. Чому і що робити?

На сучасних телефонах можливість дзвонити по мобільному зв'язку, це всього лише одна з функцій. І у багатьох ця функція не сама затребувана. Що ми в основному робимо на смартфоні? Дивимося відео, сидимо в соціальних мережах, спілкуємося в месенджерах, переглядаємо сайти, граємо і т. Д., А для цього нам необхідно підключення до інтернету. І ось коли телефон не вдалося підключитися до Wi-Fi, а мобільний інтернет дуже повільний, дорогий, або взагалі не доступний - то це ціла трагедія. Телефон без інтернету, як і комп'ютер - незрозуміло навіщо потрібен 🙂

Можливо я трохи перебільшую, але в основному це так. Всі телефони, які працюють на Android (Samsung, Lenovo, Huawei, Xiaomi, Sony, Asus, Meizu і інші) і iOS (Apple iPhone) вимагають підключення до інтернету. Хоча б для настройки, поновлення програм і системи, синхронізації і т. Д. Зараз з цим проблем немає. Практично в кожному будинку є Wi-Fi роутер, який роздає бездротову мережу. Є відкриті Wi-Fi мережі сусідів, і повно відкритих мереж від торгових центрів, кафе, магазинів і інших закладів. Навіть в метро, ​​поїздах, автобусах і літаках є Wi-Fi. Можна навіть без мобільного інтернету залишатися завжди в мережі.

Чи не підключається Wi-Fi на телефоні Android

Але дуже часто телефон просто не хоче підключаться до Wi-Fi. Такі проблеми бувають не тільки з відкритими, громадськими мережами (де, як правило, проблема на стороні самої мережі), а й з домашнім Wi-Fi. Зазвичай возникаю проблеми з підключенням до якоїсь однієї конкретної мережі. А іноді смартфон просто працює з роутером, потім відключається від нього і більше не підключається. Або відмовляється підключатися після заміни роутера, якихось налаштувань, установки програм і т. Д.

Ми будемо розглядати рішення для телефонів на Android. Якщо у вас iPhone, то дивіться статтю iPhone або iPad не вдалося підключитися до Wi-Fi і що робити, якщо iPhone (iPad) не бачить Wi-Fi.

Чому немає підключення до Wi-Fi на телефоні і що робити в першу чергу?

Насамперед дуже важливо визначити, яка саме проблема в вашому випадку:

 1. Телефон взагалі не підключається до Wi-Fi мережі. Пише "Збережено", постійне отримання IP-адреси, помилка аутентифікації, помилка перевірки автентичності, невірний пароль, помилка підключення до Wi-Fi мережі і т. Д.
 2. Телефон до Wi-Fi роутера підключений, але інтернет не працює. Біля самої мережі може бути повідомлення "Інтернет може бути недоступний", знак оклику, або просто не буде доступу до інтернету через браузер смартфона, або в програмах. Помилка "Відсутня інтернет-з'єднання", або "Перевірте підключення до мережі". При цьому, телефон підключений до Вай-Фай.
 3. Є ще один варіант, коли телефон не бачить потрібну Wi-Fi мережу . Про рішення цієї проблеми я розповідав в статті чому телефон не бачить Wi-Fi мережу роутера. Її ми сьогодні розглядати не будемо.

Не залежно від того, яка у вас проблема. Підключаєтеся ви до своєї домашньої мережі, або до громадської, спробуйте виконати ці дії:

 • Вимкніть і знову ввімкніть Wi-Fi на своєму смартфоні. А ще краще перезавантажте його.
 • Перезавантажте маршрутизатор, якщо у вас є до нього доступ. Просто вимкніть живлення на кілька хвилин і знову ввімкніть.
 • Перевірте, підключаються інші пристрої і працює на них інтернет. Це особливо актуально в тому випадку, коли виникає якась проблема з підключенням до домашнього Вай-Фай роутера.
 • Якщо не вдається підключити телефон до громадської Wi-Fi мережі в метро, ​​кафе, магазині, то швидше за все причина в самій точці доступу. Можливо, вона просто заглючила, тимчасово не працює, або не може витримати величезну кількість клієнтів. Просто підключіться до іншої мережі, або спробуйте підключиться пізніше.
 • Згадайте, після чого почалися проблеми з підключенням. Можливо ви міняли якісь настройки роутера або телефону, підключали нові пристрої, встановлювали якісь програми, або щось типу цього. Це допоможе вам знайти причину і швидко усунути її.

Щоб вам було простіше знайти і застосувати рішення, далі я розділю статтю на дві частини: в першій частині розповім що робити, якщо смартфон не підключається до Wi-Fi (з'являються різні помилки, пише збережено і т. Д.), А в другій частині - як вирішити проблему, коли мобільний пристрій підключено до бездротової мережі, але інтернет не працює.

Смартфон не вдалося підключитися до домашнього / громадському Wi-Fi (з'являється помилка)

Уточню: в цьому розділі ми будемо розглядати випадки, коли при спробі підключитися до якоїсь бездротової мережі наше Android-пристрій не вдалося підключитися зовсім (буває, що підключення є але не працює інтернет, про це читайте у другому розділі цієї статті).

Основні помилки:

 • Помилка "Збережено" (WPA2 або WPA).
 • Пише "Сталася помилка перевірки автентичності", або "Помилка аутентифікації".
 • Довго підключається, або постійно пише "отримання IP адреси".

Основні рішення на телефоні

Ці рішення часто допомагають в тому випадку, коли пристрій раніше вже підключався до цієї бездротової мережі, але раптово перестало підключатися.

Не забудьте спочатку перезавантажити мобільний пристрій і роутер!

1 Видаліть Wi-Fi мережу на телефоні. Просто зайдіть в настройки Wi-Fi, виберіть потрібну мережу, натисніть на неї і потримайте (або просто натисніть) і виберіть "Видалити мережу", або "Забути мережу".

Мобільний телефон не підключається до домашнього Wi-Fi

Потім знову виберіть мережу зі списку, введіть пароль і спробуйте підключиться.

2 Рекомендую зробити повне скидання налаштувань мережі. На Андроїд це можна зробити в розділі "Скидання". Пункт "Скидання параметрів мережі". Залежно від виробника телефону і версії Android, ці настройки можуть трохи відрізняться.

Скидання мережі, якщо смартфон на Андроїд не вдається підключити до Вай-Фай

Після чого знадобиться заново підключиться до бездротової мережі. Можливо, все підключиться і почне працювати.

Помилка "Збережено", "Перевірки достовірності", "Помилка аутентифікації"

Такі повідомлення дуже часто з'являються через те, що ми неправильно вводимо пароль від Wi-Fi .

Сталася помилка перевірки справжності на телефоні Android

Тому, перш за все переконайтеся в тому, що пароль ви вводите правильно. Можна також спробувати скористатись з цим паролем інший пристрій. Подивіться (згадайте) пароль в налаштуваннях роутера, або комп'ютера, який вже підключений до цієї мережі. Детальніше читайте в статті: як дізнатися свій пароль від Wi-Fi.

Видаліть мережу, або зробіть скидання мережі (писав про це вище).

За моїми спостереженнями, при підключенні телефону пише збережено, або помилка аутентифікації через те, що телефону »не подобаються" деякі параметри Wi-Fi мережі, які встановлені на маршрутизаторі. Я маю введу режим роботи мережі (b / g / n / ac), тип безпеки, канал і ширину каналу, регіон і т. Д. Навіть був випадок, коли смартфон не підключався, поки не змінили ім'я Wi-Fi мережі (SSID) .

В такому випадку можна спробувати змінити деякі настройки на своєму маршрутизаторі. Зрозуміло, тільки в тому випадку, якщо проблеми з домашніми пристроями. Налаштування мережі в тому ж метро ми міняти не можемо.

Про цю проблему я так само писав у статті: помилка аутентифікації Wi-Fi на Android телефоні, планшеті.

Про рішеннях, які можна застосувати на маршрутизаторі я напишу нижче в статті.

Отримання IP адреси ... і телефоні не вдалося підключитися до Wi-Fi

Вводимо пароль на телефоні і підключення до Вай-Фай зависає зі статусом "Отримання IP адреси ...". Знайома ситуація? Найчастіше це відбувається з трьох причин:

 1. На телефоні відключені автоматичні настройки IP (можливо, задані статичні адреси).
 2. На маршрутизаторі відключений, або заглючить DHCP-сервер. Але за умовчанням DHCP-сервер завжди включений, і його дуже рідко відключають.
 3. Інші обмеження з боку точки доступу. Наприклад, ваш пристрій заблокували в налаштуваннях маршрутизатора . Можливо, це зробив хтось із ваших родичів. Або власник тієї мережі, до якої ви підключали свій телефон.

рішення:

На смартфоні відкрийте властивості конкретної бездротової мережі і перевірте, щоб в настройках "Параметри IP" стояло "DHCP". Якщо там "Статичний", то змініть на "DHCP".

Смартфон не вдалося підключитися до Wi-Fi і пише

Перевірте, чи працює DHCP-сервер на роутері. Але швидше за все він працює, навряд чи в цьому причина. Тим більше, якщо інші пристрої підключаються без введення статичних IP-адрес.

Ну і не забувайте, що вас (ваше пристрій) могли просто відключити (заблокувати) в настройках роутера, який транслює бездротову мережу, до якої ви не можете підключити свій телефон.

Налаштування роутера для вирішення проблеми з підключенням Android-смартфона?

Ці рішення ви зможете застосувати тільки в тому випадку, коли у вас є доступ до налаштувань роутера. Вам знадобитися зайти в веб-інтерфейс маршрутизатора. Якщо виникнуть труднощі, дивіться статтю як зайти в налаштування роутера.

Там знайдіть розділ з настройками Wi-Fi мережі (Wireless) і спробуйте змінити такі параметри:

 • Режим роботи бездротової мережі (Mode) . Якщо там стоїть якийсь конкретний режим, наприклад, n (Onlу n, або Onlу g), то поставте "Авто". І навпаки, якщо стоїть "Авто", то спробуйте поставити режим n, наприклад. Збережіть налаштування і перезавантажте маршрутизатор.

  Налаштування режиму роботи Wi-Fi мережі для Андроїд телефонуБільше інформації в статті: режим роботи Wi-Fi мережі b / g / n / ac. Що це і як змінити в настройках роутера.

 • В налаштуваннях безпеки (пароля) поставте захист WPA2-PSK і тип шифрування AES. Пароль мінімум 8 символів. Як змінити тип безпеки я писав в статті: Тип безпеки і шифрування бездротової мережі. Який вибрати?
 • Регіон встановіть свій, де ви знаходитесь. Канал Wi-Fi (Channel) найкраще залишити на "Авто", ширину 20/40 MHz. Можна спробувати поставити ширину 40 MHz. В якості експерименту.
 • В імені Wi-Fi мережі (SSID) не повинно бути російських букв.

Не забувайте кожного разу зберігати налаштування і перезавантажувати свій маршрутизатор! Запам'ятовуйте, які параметри і де ви міняєте.

Телефон підключений до Wi-Fi але не працює інтернет

Мені здається, що проблема з відсутністю підключення до інтернету при активному підключенні до Wi-Fi зустрічається набагато частіше, ніж ті помилки при підключенні, про які я писав вище.

На телефоні відсутня підключення до інтернету по Wi-Fi

З власного досвіду можу сказати, що це дуже часто відбувається через налаштувань Android (часу і дати, наприклад), проблем з DNS-адресами і через якихось програм (наприклад, додаток Freedom). Іноді на телефоні не працює тільки YouTube і Google Play (магазин додатків). Пише, що немає підключення до інтернету. Але Wi-Fi підключений.

Не знаю як на інших Android-пристроях, але на телефонах від Samsung біля Wi-Fi мережі з'являється напис «Інтернет може бути недоступний».

Що необхідно з'ясувати:

 1. Чи працює інтернет на інших пристроях, при підключенні до цієї "проблемної" мережі. Якщо працює, значить іщм причину в телефоні. Якщо не працює, то проблема на стороні роутера (або провайдера) і потрібно вирішувати її. Тут вам може знадобиться моя стаття що робити, якщо роутер не роздає інтернет по Wi-Fi.
 2. Так само можна свій телефон, який підключається до Wi-Fi але на якому не працює інтернет спробувати підключити до інших мереж. Так ми теж зможемо зрозуміти на чиєму боці проблема.

Начебто з'ясували. Якщо винен роутер - то шукаємо і вирішуємо проблему на його стороні. Якщо це не Wi-Fi мережу в метро, ​​або в іншому транспорті / закладі (до налаштувань якої у нас немає доступу). Якщо ж причина в нашому смартфоні, то дивимося рішення і посилання на інші статті, які я надам нижче.

Час і дата

Хто б міг подумати, що телефон може не підключаться до Wi-Fi через невірні налаштувань дати і часу. Але таке буває!

Зайдіть в налаштування Android і перевірте, чи правильно налаштовано час і дата.

Чи не працює WiFi на телефоні через невірну дати

Можна спробувати відключити автоматичні настройки і виставити всі вручну.

Проблема з DNS

Не можу точно сказати з якої причини це відбувається, але іноді інтернет на телефоні починає працювати тільки після того, як у властивостях Wi-Fi мережі прописуються DNS адреси від Google.

Для цього необхідно відкрити властивості Wi-Fi мережі до якої підключений смартфон (але доступу до інтернету немає) і в додаткових параметрах прописати DNS:

8.8.8.8

8.8.4.4

Ось так це виглядає на телефоні Samsung:

Зміна DNS Wi-Fi мережі на телефоні Android

Після цього інтернет має запрацювати. Можна відключити / включити Вай-Фай, або перезавантажити телефон.

Проксі-сервер на Android

В параметрах бездротової мережі на телефоні є налаштування проксі-сервера. Так ось, якщо проксі-сервер включений, то підключення до інтернету швидше за все працювати не буде. Потрібно відкрити властивості певної Wi-Fi мережі і перевірити / відключити проксі-сервер.

Відключення проксі-сервера на телефоні з Android

Перевірте, щоб в настройках було виставлено "Проксі" - "Ні" (або відключено).

Чи не працює Wi-Fi через програм

Не раз уже чув про програму Freedom, яка якось відключає доступ до інтернет через Wi-Fi мережі. Спеціально, або випадково - не зрозуміло. Але в тозі телефон до домашньої Wi-Fi мережі, або десь в метро підключений, а нічого не вантажить. Упевнений, що таких програм не мало.

Якщо ви зіткнулися з Freedom, то потрібно зайти в налаштування цієї програми, натиснути там на "Стоп" і тільки після цього видаляти додаток. Можна так само встановити на телефон антивірус Dr.Web і запустити перевірку системи.

А можливо у вас ці проблеми з інтернетом з'явилися відразу після встановлення якогось іншого застосування. Старіший згадати, що ви встановлювали останнім часом.

Скидання мережі, або повне скидання налаштувань телефону (Android)

Якщо нічого не допомагає, то скидання параметрів мережі потрібно робити в будь-якому випадку. Як його зробити, я писав вище в цій статті. Очищення мережевих параметрів ніяк не торкнеться ваші настройки, програми, або особисті дані. Тільки доведеться вводити заново паролі від усіх бездротових мереж, до яких ви раніше вже підключалися.

Ну а якщо взагалі нічого не допомогло, в тому числі скидання мережі, то швидше за все доведеться робити повний скидання налаштувань телефону.

Очищення мережевих налаштувань Android і повне скидання телефону

Тільки якщо ви вже переконалися, що причина відсутності підключення до інтернету саме в вашому смартфоні і ніякі рішення не принесли позитивних результатів.

Якщо що, я на зв'язку в коментарях. Можете там задати питання, розповісти про свою проблему, або доповнити статтю корисною інформацією.