Який Wi-Fi роутер купити для дому, або квартири? вибираємо маршрутизатор

Який Wi-Fi роутер краще купити для дому, або квартири? вибираємо маршрутизатор

Не знаю як у вас, але для мене вибір якоїсь техніки, в тому числі роутера, це купа витраченого часу на пошук потрібної моделі, сотні прочитаних відгуків, і постійні сумніви: "взяти цей, або той". Я ось вже більше місяця, користуюся якоїсь старої, провідний мишкою, тільки тому, що не можу підібрати собі нову. І це при тому, що я в принципі знаю, що мені потрібно, якісь технічні моменти і т. Д.

Роутер і маршрутизатор, це одне й те саме. Писав про це тут. У статті я буду використовувати обидві назви.

Оновлення: деяка інформація в цій статті вже трохи застаріла. Я підготував нову, актуальну статтю на цю тему: вибір роутера для квартири або будинку в 2020 році.

У цій статті ми постараємося розібратися з вибором Wi-Fi роутера для будинку, або квартири. Це та категорія пристроїв, в якій я можу дати якісь поради, розповісти про всі нюанси, і навіть порадити конкретні моделі. Що стосується порад щодо купівлі конкретних моделей, то я дуже не люблю давати такі поради. Хоча б тому, що я не був у вас вдома, не знаю з якою метою ви вибираєте роутер, який у вас інтернет, скільки і яких пристроїв будете підключати до інтернету, чи є у вашому домі перешкоди, і найголовніше, яку суму ви плануєте витратити на покупку роутера. Цей момент стосується не тільки роутерів, а й іншої техніки.

Вибір роутера для будинку, або квартири

Але, якщо ви хочете прям конкретних рекомендацій, то в кінці цієї статті, я приведу для прикладу кілька моделей роутерів, які б радив до покупки. Але, якщо що, я не винен 🙂 Розглянемо ми вибір маршрутизатора для приватного будинку, або квартири. Хоча, сюди напевно можна ще віднести маленькі офіси.

І відразу важлива порада. Якщо у вас необмежений бюджет, і не шкода витратити пристойну суму, то купуйте один з найдорожчих роутерів, який знайдете в якомусь популярному інтернет-магазині. Беріть той, який сподобається зовні. Він буде коштувати приблизно 300 доларів (якщо не брати до уваги роутери Apple). Але, він точно буде стабільно працювати, і в ньому буде все, що вам потрібно.

І ще одна порада. Якщо ви хочете максимально заощадити, і придбати максимально бюджетний роутер, то вам стане в нагоді ця стаття.

Спочатку ми розберемося в технічних моментах, на що варто звернути увагу при виборі маршрутизатора. Для яких цілей підійде та, чи інша модель, і чи не буде проблем в процесі використання. Потім, я напишу своєму думка про те, який Wi-Fi роутер краще купити в 2016 і 2017 році, що б ваша покупка швидко не застаріла, і вам не довелося через рік купувати нову модель. Ну і як обіцяв, пораджу пару конкретних маршрутизаторів, які повинні підійти для квартири (приватного будинку).

Вибір роутера для будинку: технічні моменти

Насамперед, потрібно розібратися, який взагалі роутер нам потрібен. У плані технічних характеристик: тип WAN порту, кількість LAN-портів і їх швидкість, частота роботи Wi-Fi мережі і її швидкість, наявність USB-роз'ємів, і різних додаткових функцій.

Ви вже повинні приблизно розуміти, для яких цілей будете використовувати маршрутизатор. Зрозуміло, що купуєте ви його швидше за все для роздачі інтернету на ваші пристрої по Wi-Fi мережі, і можливо, з мережевого кабелю.

Порада.  Якщо у вас є стаціонарні комп'ютери (без Wi-Fi), то щоб після установки роутера Не прокладати до них кабелю, а підключати по бездротовій мережі, можна купити відразу спеціальні Wi-Fi адаптери.

Основне, на що потрібно орієнтувати при виборі роутера для будинку, так це на площу, яка повинна бути покрита сигналом Wi-Fi мережі, кількість пристроїв, які будуть підключатися до роутера, і завдання, які ви будете виконувати на цих пристрої (перегляд сайтів, завантаження файлів, онлайн відео, онлайн ігри і т. д.).

Тут все просто: роутер може просто не покрити сигналом всі кімнати вашого будинку. Наприклад, через слабке передавача, або антен (і їх кількості). А якщо ви купите дешевий роутер, то він просто не зможе стабільно працювати при підключенні великої кількості пристроїв. Або, при перегляді онлайн відео у високій якості, в онлайн іграх і т. Д. Чи будуть постійні зависання, перезавантаження тощо. Як ви вже розумієте, все дуже індивідуально. Як правило, чим дорожче роутер, тим більше навантаження він може витримати, буде більш стабільно працювати, і далі зможе "пробивати" сигнал Wi-Fi.

Підбираємо роутер для провайдера (тип WAN-порту)

Перше, на що варто звернути увагу, так це на тип WAN роз'єму. Це спосіб підключення роутера до інтернет-провайдера. У характеристиках завжди вказана ця інформація. Тут все залежить від того, який у вас інтернет.

  • Ethernet - найпопулярніший тип підключення. Це звичайний мережевий роз'єм RJ-45. Практично всі Wi-Fi роутери, які є на ранці, мають Ethernet WAN-порт. А провайдер в ваш будинок прокладає звичайний мережевий кабель, який ми безпосередньо підключаємо до маршрутизатора.
  • ADSL модеми з Wi-Fi - по суті, це звичайні роутери, тільки в якості WAN-порту, у них роз'єм RJ-11, для підключення телефонного кабелю. А якщо у вас вже стоїть звичайний ADSL модем, то купувати потрібно простий маршрутизатор, зі звичайним Ethernet портом (і підключити його до модему).
  • 3G / 4G Wi-Fi роутери - якщо у вас інтернет через USB-модем, і ви хочете налаштувати роздачу інтернету по Wi-Fi, то вам знадобиться спеціальний роутер з підтримкою 3G / 4G модемів. Про вибір роутера для роботи з USB-модемом, я писав в цій статті. Зазвичай, в характеристиках таких роутерів написано: WAN-порт - USB 3G. Оновлення:  нова стаття з порадами щодо вибору роутера для роботи з USB модемами: //help-wifi.com/poleznoe-i-interesnoe/wi-fi-router-dlya-usb-3g4g-modema-kak-pravilno-vybrat/

Є роутери, які можна назвати універсальними. Тому що, у них для підключення інтернету може бути наприклад звичайний Ethernet порт, і USB-порт для роботи з 3G модемами. Але, наявність USB-порту не означає, що є підтримка модемів. Потрібно дивитися характеристики.

Підтримка протоколів:  ще один момент, на який, я вважаю можна не звертати увагу. Є введу протоколи підключення до інтернет-провайдеру: L2TP, PPPoE, PPTP. На сучасних роутерах, з цим проблем виникнути не повинно. Хіба що, у вас якийсь особливий провайдер.

Wi-Fi мережу: частота, швидкість, радіус дії

Частота роботи Wi-Fi мережі (5 GHz і 2.4 GHz) - на момент написання цієї статті (травень 2016- го року), більшість роутерів (в основному не дорогих), які є в продажу, роздають Wi-Fi мережу на звичній частоті 2.4 GHz, яка вже сильно завантажена. Але, активно з'являються на ринку моделі, які підтримують роботу Wi-Fi на частоті 5 GHz. Це нова технологія, і саме роутер з підтримкою частоти 5 GHz, я б радив купувати в 2016 - 2017 році. Детальніше про дводіапазонних маршрутизаторах (двохдіапазонний, тому що підтримує частоту 5 GHz і 2.4 GHz), плюси і сумісності, я вже писав в статті: що таке двохдіапазонний Wi-Fi роутер (Dual-Band Wi-Fi)? Як він працює і чи варто купувати. Уже можна знайти дводіапазонні моделі за дуже хорошою ціною.

Швидкість по Wi-Fi  - найдешевші моделі маршрутизаторів, роздають Wi-Fi на швидкості до 150 Мбіт / с. Я б радив не купувати такі моделі. Хіба що, ви берете роутер для підключення одного-трьох пристроїв і для серфінгу в інтернеті, або перегляду відео в невисокому якості. Краще доповісти 5-10 доларів, і купити модель, яка роздає бездротову мережу на швидкості до 300 Мбіт / с.

Стаття по темі: роутер який не ріже швидкість по Wi-Fi і дає 100 Мбіт / с і більше

Що стосується стандартів бездротової мережі, то обов'язково повинна бути підтримка 802.11n. А якщо ви вибираєте роутер з середньої цінової категорії і вище, то бажано вже брати модель з підтримкою нового, швидкісного стандарту 802.11ac.

Швидкість залежить від безлічі факторів: кількості підключених пристроїв, потужності роутера, провайдера, перешкод і т. Д. Читайте відгуки, як правило, там відразу пишуть, сильно роутер ріже швидкість по Wi-Fi, чи ні. З приводу швидкості підключення по бездротовій мережі, можете почитати ще цю статтю.

Радіус дії Wi-Fi мережі  - багато хто питає: "як вибрати маршрутизатор з максимальним радіусом дії бездротової мережі". Питання хороший, і зрозумілий, але дати конкретну відповідь на нього дуже складно. Тому що, на радіус дії дуже сильно впливають стіни (їх кількість і матеріали), перешкоди (в основному, від сусідніх Wi-Fi мереж), розташування роутера в будинку, ну і потужність самого роутера. Сигнал дуже погано проходить через бетонні стани, в яких є метал.

Якщо у вас велика квартира, скажімо понад 100-та квадратів, або будинок в кілька поверхів, то швидше за все одного роутера буде мало, навіть найпотужнішого. В такому випадку, найправильніший варіант, це установка репитера.

А якщо ви вибираєте роутер для однокімнатної квартири, то у вашому випадку вистачить навіть найдешевшої моделі, в плані радіусу дії мережі. Для середніх за розміром будинків, я радив би купувати роутери ціною від 50 доларів. Ну і бажано купувати моделі з мінімум двома антенами (потужністю по 5dBi). Але, є хороші моделі з внутрішніми антенами, які практично нічим не поступаються зовнішнім. Як правило, наявність наприклад трьох і більше антен, впливають не на радіус дії Wi-Fi мережі, а на швидкість з'єднання. Так само, варто звернути увагу, знімні антени, чи ні. На випадок, якщо ви захочете їх замінити, встановити більш потужні.

За моїми спостереженнями, радіус дії не сильно залежить від ціни самого маршрутизатора. Швидше за все тому, що максимальна потужність роутера просто обмежується виробником (відповідно до законів дивні, в яку вони поставляються).

Наявність портів: LAN і USB

Як мінімум, 1 LAN-порт точно буде. Зазвичай, на роутерах 4 LAN-порту. Буває і більше. LAN-порт потрібен для підключення до інтернету пристроїв з мережевого кабелю (ПК, телевізори, ігрові приставки і т. Д.).

Що стосується USB-портів, то зараз на дешевих моделях їх немає. Але, мені здається, що скоро не буде роутерів без USB. Тому, я раджу вибирати роутер, з наявністю хоча б одного USB-порту. Він потрібен для підключення USB накопичувачів, принтерів, або USB 3G модемів (якщо є підтримка модемів). Підключивши флешку, або зовнішній HDD до роутера, можна організувати загальний доступ до файлів, або запустити DLNA-сервер. А підключивши принтер, можна налаштувати принт-сервер.

USB і LAN порти при виборі маршрутизатора

Тут уже все залежить від конкретної моделі і виробника. Наприклад, моделі від ASUS, вміють ще самостійно завантажувати файли на накопичувач. Я вже писав, для чого потрібен USB-роз'єм на роутерах ASUS. Можете подивитися, для прикладу.

Потужність Wi-Fi роутера і його продуктивність

Начинка роутера так само дуже важлива. Чим могутніше процесор, і більше оперативної пам'яті, тим стабільніше буде працювати роутер. Він буде тримати більше підключених пристроїв, без проблем витримувати завантаження торрентів, онлайн ігри, роботу DLNA сервера, і т. Д. І при цьому, що найголовніше, не буде падіння швидкості, пинга, втрати пакетів.

Я не думаю, що потрібно прям вивчати всі нюанси пов'язані з залізом на якому працює той, чи інший роутер, хіба що вам це цікаво. Тут все дуже просто, чим дорожче модель, тим вона потужніша. Якщо купити роутер за 15-20 доларів, підключити до нього кілька пристроїв, запустити завантаження торрента, онлайн гру, і відкрити ще онлайн відео, то швидше за все він просто зависне. Або, дуже сильно впаде швидкість. І він почне працювати тільки після перезавантаження. Це цілком нормально для його цінової категорії.

Ось саме тому, я не раджу економити на маршрутизаторі. Тому що, ви підключите до нього всі свої комп'ютери, планшети, телефони, телевізори, і всі вони будуть страждати від слабкого роутера, який весь час буде різати швидкість, і просто "падати" від навантаження. Це приносить дуже багато незручностей, і швидше за все, ви найближчим часом задумаєтеся про покупку нового роутера, більш потужного і відповідно дорогого.

Ціна і фірма-виробник

На даний момент, найдешевший роутер можна купити приблизно за 15 доларів. Я вже писав вище, що такі роутери купуйте тільки в тому випадку, якщо вам не потрібно багато продуктивності і швидкості.

Краще звичайно ж брати роутери, які коштують від 30 доларів і вище. Це виключно моя думка. Ці пристрої підійдуть для домашнього використання, але без фанатизму. Тут потрібно розуміти, що ми отримуємо рівно стільки, скільки платимо. Ну і все залежить від тих завдань, які з якими повинен справляти маршрутизатор конкретно у вашому випадку.

Що стосується виробника, то найпопулярніші звичайно ж TP-LINK, ASUS, D-LINK, ZyXEL, Linksys, Tenda, Netis. Якщо вам цікаво, то у мене зараз ASUS. Люблю роутери від TP-LINK, якими так само часто користуюся і раджу іншим. У родичів, недорогий TP-LINK TL-WR841N вже більше п'яти років працює без будь-яких проблем. Не так давно познайомився з роутерами від ZyXEL. Теж дуже сподобалися. Tenda робить недорогі моделі.

Я думаю, що не потрібно зациклюватися на виробника. Дивіться за моделями, за характеристиками, ціною, за зовнішнім виглядом нарешті. Знаком з роутерами всіх виробників, які перераховував вище, і не можу сказати, що якийсь поганий, а якийсь хороший. У кожного виробника, є певні моменти, які особисто мені сподобалися, або не сподобалися (панель управління, комплектація, інструкція, упаковка, процес настройки, надійність і т. Д.). Але, це практично ніяк не впливає на роботу роутера.

Часто бачу питання, типу: "який роутер краще, ASUS, або TP-LINK". Можна нескінченно сперечатися який бренд краще, а який гірше. Вважаю, що в цьому випадку, більш правильно було б розглядати конкретні моделі, які близькі за ціною.

З ціною і брендом розібралися: чим дорожче тим краще, а бренд на любителя.

Який роутер вибрати в 2016 - 2017 році

На мою думку, в 2017 році потрібно купувати двохдіапазонний маршрутизатор (який підтримує Wi-Fi 5 GHz, і 802.11ac). І щоб був хоча б один USB-порт. Навіть, якщо він вам зараз не потрібен.

Ці два пункти: підтримка Wi-Fi на частоті 5 GHz, і наявність USB порту, роблять роутер сучасним, і він не застаріє через пів року. Швидше за все, і в 2017 році він буде актуальним, і вам не доведеться його міняти.

Розповідаю приклад з власного досвіду. Цієї зими (приблизно в грудні 2015 року), я купив новий роутер в будинок батьків. Він там працює з 3G USB модемом. Придбав не дешевий Asus RT-N18U. Хороший, потужний роутер, з двома USB-портами (в один підключений модем, а в другій накопичувач). Але, він не підтримує роботу бездротової мережі на частоті 5 GHz. І через деякий час після покупки, я зрозумів, що помилився з вибором. Купивши дорогий роутер без підтримки нового стандарту.

Рано чи пізно, ви захочете підключати свої пристрої до Wi-Fi мережі на частоті 5 GHz (більше швидкості, і менше перешкод, особливо актуально для квартир). Або, захочете організувати загальний доступ до файлів, на підключеному до маршрутизатора накопичувачі. Тому, краще відразу витратити більшу суму, ніж через рік купувати новий роутер. До того ж, зараз вже можна знайти цілком доступний двохдіапазонний маршрутизатор з USB портом, приблизно за 30 доларів.

Це виключно моя думка, і ви звичайно ж, можете з ним не погодиться.

Все дуже складно, який конкретно купити роутер для дому?

Я на початку статті писав, що маршрутизатор потрібно підбирати саме під ваші завдання. І потрібно орієнтувати по самому приміщенню, де він буде працювати, ну і по фінансам. І ще, я писав, що дуже не люблю давати поради з певною моделлю. До того ж, я нічого не знаю про вас, про ваш будинок і завданнях, які повинен виконувати роутер. Але, якщо ви вже так просите :), то пораджу кілька моделей маршрутизаторів, які повинні підійти для невеликого будинку, або квартири. І для підключення невеликої кількості пристроїв. Буду радити тільки ті моделі, з якими працював. Розділимо їх на три категорії.

Недорогий, сучасний роутер

Насамперед, пораджу звичайно ж маршрутизатор TP-LINK Archer C20i, або TP-LINK Archer C20. Це не найдешевша модель для будинку, але він двохдіапазонний (Wi-Fi 5 GHz), є 1 USB-порт, і дуже симпатично виглядає.

TP-LINK Archer C20i: оптимальний варіант роутера в 2016 році

Легко підійде для будинку, і без проблем буде справлятися з переглядом онлайн відео, завантаженням торрентів, і онлайн іграми. Якщо дивитися по іншим виробникам, то схожі моделі є не у багатьох. За характеристиками і ціною, схожі тільки: Asus RT-AC51U і Xiaomi WiFi MiRouter 3. Можливо, вже з'явилися ще якісь варіанти.

Самий бюджетний варіант для маленької квартири

Не забуваємо, що про вибір дешевого роутера у нас є окрема стаття: //help-wifi.com/poleznoe-i-interesnoe/samyj-deshevyj-wi-fi-router-vybiraem-byudzhetnyj-marshrutizator-dlya-doma/

Якщо ви хочете добре заощадити, у вас невеликий будинок, і трохи пристроїв, то можна розглянути наступні варіанти:

Tenda N3 - самий звичайний, не дорогий, і не поганий маршрутизатор, якого цілком вистачить для підключення до інтернету декількох пристроїв, але не для складних завдань. Дійсно бюджетний варіант.

Tenda N3: самий бюджетний роутер для дому

Netis WF2411 - ще одна бюджетна модель. Він особисто мені сподобався навіть більше, ніж Tenda N3.

Netis WF2411: дешевий роутер для квартири

Ну і трохи дорожче буде модель TP-Link TL-WR740N (ND). Це дуже популярний роутер серед бюджетних. І якщо у вас мета заощадити, то краще за все брати саме цю модель. Можна глянути ще модель TP-LINK TL-WR720N, вона дешевша.

TP-Link TL-WR740N кращий роутер для дому з бюджетних

Ось такі бюджетні варіанти. Зараз розглянемо ще дорожчі.

Оптимальний варіант маршрутизатора для домашнього використання

Знову ж, за умови, що у вас обмежений бюджет.

Asus RT-N10, Asus RT-N11, або Asus RT-N12 - рекомендую до покупки. Думаю, що для будинку цих моделей буде цілком достатньо. Якщо ви не плануєте активно завантажувати великі файли, запускати онлайн ігри на декількох комп'ютерах одночасно, або запускати перегляд відео у високій якості. Все це стосується не тільки Asus, але і моделей, про які я напишу нижче. Можливо, все буде працювати, але питання в тому, наскільки стабільно.

Який роутер ASUS купити

TP-LINK TL-WR841N (ND) і TP-LINK TL-WR842ND - можу з упевненістю сказати, що цих моделей вистачить для двох-трьох кімнатної квартири, і для підключення декількох комп'ютерів і мобільних пристроїв до інтернету по Wi-Fi і по кабелю . Модель перевірена особисто мною. До того ж, дуже популярний роутер.

Фото TP-LINK TL-WR841N

ZyXEL Keenetic Start - чергова модель недорого роутера, яка мені теж дуже сподобалася. Працює стабільно, є багато різних режимів роботи, і зрозуміла панель управління. Можна подивитися ще модель Zyxel Keenetic Lite III, вона трохи дорожче і краще.

Популярна модель домашнього роутера ZyXEL Keenetic Start

D-link DIR-615 - хороший варіант маршрутизатора для невеликого будинку. Зараз він вже є в новому, дуже цікавому корпусі. Рекомендую подивитися цей варіант.

Підключення D-link DIR-615

І остання модель, яку я можу порекомендувати, це Linksys E1200.

Кращий роутер для дому - Linksys E1200

Дуже часто з'являються нові моделі, та й я не знайомий з усіма варіантами, які можна розглядати до покупки. Тому, дивіться відповідні маршрутизатори, читайте відгуки, орієнтуйтеся за ціною і беріть ту модель, яка вам більше подобається. Зараз з цим проблем немає, заходимо в будь-який інтернет-магазин, і вибираємо поки не набридне.

Ми не розглядали дорогі моделі. Вважаю, що в цьому не сенсу. Якщо є можливість, купуйте. Вони точно впораються з поставленими завданнями. Особливо, якщо у вас є телевізор з Smart TV, для якого потрібно стабільне підключення на хорошій швидкості.

Післямова

Сподіваюся, що мої поради хоч якось допомогли вам визначиться з вибором маршрутизатора, і ви змогли придбати оптимальний варіант, який буде радувати вас стабільною роботою.

Важливо розуміти, що ніхто не зможе підібрати для вас підходящий варіант роутера. Принаймні до тієї порти, поки не отримає необхідну інформацію про будинок, в якому він буде встановлений (площа, стіни), про пристрої, для яких потрібно надати доступ до інтернету, і про завдання, які будуть виконуватися на цих пристроях.

Підводячи підсумки, повторюся, що на маршрутизаторі краще не економити. Купуйте максимально дорогою, наскільки це можливо в вашому випадку. А якщо вже будете розглядати більш дешеві варіанти, то можете орієнтуватися на ті моделям, про які я писав вище. Ну і бажано купити двохдіапазонний роутер, з наявністю хоча б одного USB-порту.

Всього доброго!