Бездротова мережа - Відключено в Windows 10. Не включається Wi-Fi

Бездротова мережа - Відключено в Windows 10. Не включається Wi-Fi

Скільки статей я вже написав про рішення різних проблем з Wi-Fi мережею в Windows 10, і ось кілька днів тому сам зіткнувся з такою проблемою. Зараз все детально розповім. Можливо, комусь стане в нагоді моя інформація. А може нам вдасться зібрати в коментарях нові і робочі рішення.

У мене була проблема, коли просто не вдається включити Wi-Fi мережу. Драйвер встановлений, все начебто працює, а бездротова мережа відключена. Як її включити - незрозуміло. Але проблему я вирішив. Як конкретно, я сама не зрозумів. У будь-якому випадку, у мене є що вам розповісти.

Купив я недорогий ноутбук Lenovo для роботи. Встановив на нього Windows 10. Як зазвичай, зайшов в диспетчер пристроїв, і побачив, що дуже багато невідомих пристроїв. Драйвер не встановилися автоматично, в тому числі на Wi-Fi модуль. Це як би нормально.

Зайшов на офіційний сайт, знайшов сторінку з драйверами для своєї моделі ноутбука. Скачав основні драйвера і почав встановлювати. Встановив драйвер на WLAN (Wireless LAN, він же Wi-Fi). Все встановилося без проблем. У диспетчері пристроїв з'явився адаптер Intel® Dual Band Wireless-AC 3165. Відмінно. Перезавантажив ноутбук, і зрозумів, що Wi-Fi не працює.

Проблема наступна: іконка на панелі повідомлень у вигляді бездротової мережі з червоним хрестиком. Натискаю на неї, там напис "Бездротова мережа - Відключено". Кнопка "Wi-Fi" активна. Натискаю на неї - нічого не відбувається.

Windows 10: Бездротова мережа - Відключено

Натискаю ще кілька разів - кнопка стає неактивною.

неактивний перемикач Wi-Fi в Windows 10

Добре. Зайшов в параметри, в розділ "Мережа та Інтернет". Вкладка Wi-Fi є. Там мережу відключена. Натискаю на перемикач - він повертається назад! Натискаю ще пару раз - зависає (як ніби включається). Але так і нічого не відбувається.

Не включається Wi-Fi в Windows 10

Відкриваю папку "Мережеві підключення", там біля адаптера "Бездротова мережа" статус "Немає підключення".

Бездротова мережа - Ні підключення

Заходжу в диспетчер пристроїв, але там все в порядку. Бездротовий адаптер є, і у властивостях написано, що він працює нормально.

Intel Dual Band Wireless-AC 3165 в диспетчері пристроїв

Запускаю діагностику мереж Windows (натиснувши правою кнопкою миші на іконку підключення на панелі повідомлень) і бачу повідомлення: "Увімкніть бездротовий зв'язок". З описом:

Для включення бездротового зв'язку на комп'ютері використовуйте перемикач на передній або бічній панелі комп'ютера або функціональні клавіші.

Windows 10: Увімкніть бездротовий зв'язок

Натискаю "Перевірити, чи вирішено проблему" і отримую такий результат: Бездротовий зв'язок відключена - Чи не виправлено (див. Докладніше в цій статті).

Бездротова мережа відключена - Чи не виправлено

Ну і власне все. Wi-Fi не включається, ноутбук не бачить доступні мережі і нічого не працює.

Чому я не можу включити Wi-Fi на ноутбуці і як вирішити проблему?

Виходить, проблема в тому, що Windows 10 чомусь "думає", що Wi-Fi модуль відключений. Про це повідомляється після завершення діагностики неполадок. Але він включений і нормально працює.

Як зважилася проблема у мене:  потикав кнопку F7. На ноутбуці Lenovo вона відповідає за включення режиму "У літаку". Але це не дало результату. Заново запустив установку драйвера Wi-Fi адаптера, замінив драйвер зі списку вже встановлених. У мене виявилося три відповідні драйвера. Потім скачав і встановив якусь додаткову утиліту для своєї моделі ноутбука. Так само встановив драйвер управління електроживленням. Все з офіційного сайту виробника ноутбука.

Але Wi-Fi так і не запрацював. Я вирішив перезавантажити ноутбук, і після перезавантаження все запрацювало. Ноутбук побачив доступні Wi-Fi мережі і без проблем підключився до моєї домашньої мережі. Тому, мені складно сказати, що саме вирішило проблему. Я думаю, що допомогла установка утиліти, яка начебто відповідає за функціональні клавіші. Але можливо, я помиляюся.

Декілька порад:

 • Перезавантажте ноутбук.
 • Перевірте, чи запущена служба автонастройки WLAN по цій інструкції.
 • Спробуйте заново запустити установку драйвер Wi-Fi адаптера і після установки виконайте перезавантаження.
 • Подивіться, чи є на вашому ноутбуці окремий перемикач Wi-Fi. На нових моделях для цього завдання використовуються функціональні клавіші. Наприклад, FN + F2, F7 і т. Д. Все залежить від ноутбука. На функціональної клавіші повинно бути зображення бездротової мережі, або літака (режим "У літаку").
 • Встановіть всі драйвера для своєї моделі ноутбука з офіційного сайту. Так само подивіться утиліти. Особливо утиліту, яка відповідає за роботу функціональних клавіш. Щось типу Utility for Windows 10, System Interface Foundation for Windows 10, Energy Management, Hotkey Features Integration, ATKPackage.
 • Спробуйте виконати заміну драйвера по цій інструкції.
 • Видаліть Wi-Fi адаптер з диспетчера пристроїв і перезавантажте ноутбук.

Статті з рішеннями схожих проблем:

 • Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли взагалі немає кнопки Wi-Fi
 • Що робити, якщо Windows 10 не бачить Wi-Fi мережі. При цьому, немає проблем з включенням бездротової мережі.
 • Проблеми з інтернетом по Wi-Fi в Windows 10
 • Установка драйвера Wi-Fi адаптера в Windows 10

Рішення через центр мобільності Windows 10

Оновлення:  в коментарях підказали ще одне рішення. Я коли писав про рішення схожою проблеми в Windows 7, то описував там спосіб, за яким можна було запустити бездротовий зв'язок через Центр мобільності Windows. Чесно кажучи, я думав, що в Windows 10 цей центр мобільності прибрали. Але немає. Як виявилося, його можна знайти і запустити через пошук.

Центр мобільності в Windows 10

Запускаємо. Там повинна бути настройка "Бездротовий зв'язок". І повідомлення: "Бездротовий зв'язок відключена". Просто натискаємо на кнопку "Включити ...".

Бездротовий зв'язок відключена в Windows 10

Все повинно запрацювати. Перевірив все у себе на комп'ютері. Центр мобільності у мене є, але немає настройки Wi-Fi. Не знаю, можливо, це залежить від оновлення. У будь-якому випадку, ця інформація не буде зайвою. Може комусь стане в нагоді.

Запускаємо всі служби

Оновлення: в коментарях підказали, що причина може бути в відключених службах. Зазвичай таке буває через відключеною служби WLAN. Я писав про це вище і давав посилання на докладну інструкцію. Але в Windows є можливість запустити всі служби. Думаю, можна спробувати.

Натискаємо клавіші Win + R, вводимо команду msconfig і натискаємо Ok. Ставимо "Звичайний запуск", натискаємо на кнопку "Чи застосує" - "Ok" і перезавантажуємо комп'ютер.

Відключена бездротова мережа через служб Windows

Оновлення BIOS

Оновлення: є відгуки, що цю проблему вдалося вирішити тільки оновленням BIOS. Подивіться на сайті виробника, суворо для своєї моделі. Можливо, там є нова версія BIOS. Оновлення її. Тільки робіть все строго по інструкції. Вона так само повинна бути на сайті виробника.

Обов'язково пишіть в коментарях, чи вийшло у вас включити Wi-Fi. Що допомогло і як вирішили цю проблему. Так само можете описати свій випадок, якщо він чимось відрізняється від того, що було у мене.