Пропадає інтернет, після перезавантаження роутера з'являється. Що робити?

Пропадає інтернет, після перезавантаження роутера з'являється. Що робити?

Розберемося в цій статті з черговою проблемою, яка нерідко з'являється при підключенні до інтернету через Wi-Fi роутер. Проблема в тому, що пропадає підключення до інтернету. Підключення до Wi-Fi є, але інтернет не працює. На комп'ютерах статус підключення "без доступу до інтернету", або "обмежено" з жовтим знаком оклику значком.

Пропадає інтернет, з'являється після перезавантаження роутера

Насправді, причин може бути дуже багато. Але, в нашому випадку інтернет з'являється після перезавантаження роутера, і знову працює деякий час. Потім знову пропадає.

Всі хто зіткнувся з такою проблемою, добре знають як це перезавантажувати роутер по кілька разів на день, або навіть по кілька десятків разів. Весь час інтернет пропадає в невідповідний час. Коли дивимося фільм, щось викачуємо, або граємо в ігри. Незрозуміла, і неприємна проблема, при появі якої інтернетом просто нереально користуватися.

Як я вже писав вище, причин може бути дуже багато. Що б знайти рішення, для початку нам потрібно визначити винуватця в цій ситуації. Це може бути:

  • Роутер. Якщо інтернет пропадає на всіх пристроях одночасно, то швидше за все він і винен.
  • Пристрій яке підключаєте : телефон, планшет, ноутбук і т. Д.
  • Інтернет-провайдер . Да да, не виключено що проблема в ньому.

Давайте спробуємо з'ясувати в чому ж причина, ну і розглянемо рішення.

Найправильніший спосіб, це виключити проблеми на стороні інтернет-провайдера, і клієнт (пристрою, який ви підключаєте).

Що б переконається, що інтернет пропадає не через інтернет-провайдера, досить підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера, і трохи попрацювати. Це найкращий спосіб. Якщо навіть без роутера, інтернет буде періодично "відвалюватися", то цю проблему потрібно вирішувати з провайдером. Якщо ж все буде відмінно працювати, то шукаємо винуватця далі. Можу сказати, що подібні ситуації рідко бувають з вини провайдера.

Далі нам потрібно виключити проблеми на стороні пристрою, з якого ми підключаємося до роутера. Тут все дуже просто. Якщо інтернет пропадає одночасно на всіх пристроях, то ясна річ, що проблема в роутері. Якщо ж інтернет пропадає тільки на одному пристрої, то рішення потрібно шукати вже в ньому. Якщо це ноутбук, то дивіться статтю: Відключається Wi-Fi на ноутбуці. Чому пропадає інтернет по Wi-Fi?

Швидше за все, з'ясується що інтернет пропадає на роутері, і з його вини. Давайте розглянемо цей момент більш докладно.

Чому пропадає інтернет на роутері?

Як показує практика, найчастіше інтернет "обривається" на бюджетних роутерах, і саме в ті моменти, коли підключені пристрої починають створювати якусь навантаження: дивитися онлайн відео, завантажувати файли (особливо через торрент), грати в онлайн ігри і т. Д . Або, при підключенні до Wi-Fi нових пристроїв. Наприклад, все добре працює, підключаємо смартфон, або ноутбук, і інтернет пропадає. Перезавантажуємо роутер, і все знову працює.

Якщо у вас саме так, є помітна зв'язок між навантаженням і обривами з'єднання, то проблема в тому, що роутер просто не витримує навантаження. Таке биваті на всіх недорогих маршрутизаторах (та й на дорогих) все залежить від кількості підключених пристроїв і того як вони використовують підключення до інтернету.

Таку проблему я описував на прикладі Tp-Link TL-WR741ND. Роутер хороший, але дуже часто скаржаться, що підключення переходить в статус "без доступу до інтернету", і рятує тільки перезавантаження. Та й то не на довго. У мого друга така ж проблема з Tp-Link TL-WR741ND (який від Київстар).

Що можна зробити?

Заміна маршрутизатора на більш потужний звичайно ж вирішить проблему. Але не всі готові купити новий пристрій. Тому, можна спробувати відключити торрент клієнти, якщо такі встановлені на ваших комп'ютерах. Ну і максимально знизити навантаження: не запускати перегляд відео на одному пристрої одночасно і т. П.

Ще раджу оновити прошивку на вашому роутере. У нас на сайті є інструкції для всіх популярних виробників. Ось наприклад інструкція по оновленню ПЗ на Tp-Link. Можна ще спробувати зробити скидання налаштувань на роутері, і налаштувати його заново. Можливо, ці поради допоможуть, або хоча б інтернет не буде пропадати так часто.

Так само не виключено, в роутері є якісь технічні поломки, або проблеми в блоці живлення.

Опишіть свій випадок в коментарях, або поділіться рішенням. Будемо вдячні!