Як роздати Wi-Fi через командний рядок Windows? Команди для роздачі Wi-Fi з ноутбука і комп'ютера

Як роздати Wi-Fi через командний рядок Windows? Команди для роздачі Wi-Fi з ноутбука і комп'ютера

Всі статті, в яких я розповідав як налаштувати роздачу інтернету по Wi-Fi з ноутбука або ПК, збирають багато переглядів і коментарів. А це значить, то народ користується цією функцією в Windows. Багато хто використовує свій комп'ютер замість маршрутизатора. Так, це працює. Досить запустити командний рядок, виконати кілька команд, налаштувати загальний доступ до інтернету і ноутбук почне роздавати Wi-Fi, до якого можна підключати свої мобільні пристрої, інші комп'ютери та т. Д. Не у всіх виходить виконати запуск віртуальної мережі через командний рядок. А якщо вдається все налаштувати, то не завжди ця мережа працює стабільно. Потрібно розуміти, що це Windows, і це всього лише одна з функцій, робота якої залежить від заліза, драйверів, якихось мережевих налаштувань, служб і т. Д.

Я завжди раджу виконувати настройку віртуальної Wi-Fi мережі через командний рядок. За допомогою спеціальних команд, про які я розповім в цій статті. Єдиний виняток - вбудована функція "Мобільний хот-спот", яка є тільки в Windows 10, і яку теж не завжди вдається налаштувати. Якщо у вас встановлена ​​Windows 10, то спробуйте спочатку роздавати Wi-Fi через "Мобільний хот-спот". Якщо не вийде - повертайтеся до цієї інструкції та виконуйте налаштування через командую рядок. Або дивіться докладну інструкцію, в якій я показував як налаштує роздачу Wi-Fi в Windows 10.

Командний рядок - це універсальне рішення для всіх версій Windows. За допомогою командного рядка можна виконати запуск віртуальної Wi-Fi мережі в Windows 10, Windows 8 і Windows 7 (крім версії Початкова (Starter)). Є багато програм, які дозволяють запускати мережу і керувати нею через графічний інтерфейс. Про цих програмах я писав тут. Але ці програми є простий оболонкою, і виконують ті ж команди, які ми можемо виконати вручну. І якщо в процесі настройки з'явиться якась помилка, то ми хоча б її побачимо і зможемо знайти рішення.

Команди для роздачі Wi-Fi і управління віртуальною мережею в Windows

У цій статті я обов'язково покажу, як правильно використовувати командую рядок для запуску віртуального Wi-Fi. Але для початку хочу розповісти про командах, які ми будемо використовувати для настройки, запуску, зупинки та управління бездротовою мережею, яку буде транслювати наш ноутбук, або стаціонарний комп'ютер.

 • netsh wlan set hostednetwork disallow - відключає режим розміщеної мережі.

  netsh wlan set hostednetwork disallowПісля виконання цієї команди ми не зможемо запустить віртуальну мережу через командний рядок.

 • netsh wlan set hostednetwork allow - включає режим розміщеної мережі.

  netsh wlan set hostednetwork allow

 • netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "help-wifi.com" key = "88888888" keyUsage = persistent - встановлює налаштування Wi-Fi мережі.

  netsh wlan set hostednetwork mode = allow keyUsage = persistentЦією командою ми задаємо ім'я мережі (ssid) і пароль (key). Її потрібно виконувати один раз, щоб встановити необхідні параметри. Ну і кожен раз, коли ми захочемо змінити ім'я мережі і / або пароль. У моєму прикладі ім'я мережі help-wifi.com, а пароль 88888888.

 • netsh wlan start hostednetwork - запускає роздачу Wi-Fi.

  netsh wlan start hostednetwork

 • netsh wlan stop hostednetwork - зупиняє роздачу Wi-Fi.

  netsh wlan stop hostednetwork

 • netsh wlan show settings - виводить інформацію про мережі і відображає її стан.

  netsh wlan show settings

 • netsh wlan show hostednetwork setting = security - виводить параметри безпеки мережі.

  netsh wlan show hostednetwork setting = securityВиконавши цю команду, можна подивитися пароль (key) бездротової віртуальної мережі.

Ці команди потрібно виконувати в командному рядку, запущеної від імені адміністратора. Або в оболонці PowerShell.

Вводити ці команди вручну дуже складно і довго. Тому, ви можете копіювати їх прямо з цієї статті і вставляти в командний рядок (Ctrl + V, або просто клікнувши правою кнопкою миші).

Запускаємо віртуальну Wi-Fi мережу в Windows через командний рядок

Спочатку потрібно запустити командний рядок. Можна використовувати універсальне рішення, яке працює в Windows 7, Windows 8 і Windows 10: натискаємо поєднання клавіш Win + R і виконуємо команду cmd.exe .

Якщо будете запускати через меню "Пуск", або через писк в Windows 10, то натисніть на іконку правою кнопкою миші і виберіть "Запуск від імені адміністратора".

Запуск командного рядка для роздачі Wi-Fi

Нагадаю, що можна використовувати PowerShell. Запускати цю оболонку потрібно так само від імені адміністратора. Щоб запустити її в Windows 10, потрібно натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" і вибрати "Windows PowerShell (адміністратор)".

1 Спочатку нам потрібно встановити параметри мережі. Задати ім'я Wi-Fi мережі і пароль, який буде захищати цю мережу. Windows не вміє роздавати відкриту Wi-Fi мережу, без пароля. Це потрібно зробити тільки один раз. Або при зміні імені мережі і / або пароля.

Копіюємо команду, вставляємо її в командний рядок і натискаємо Enter.

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "help-wifi.com" key = "88888888" keyUsage = persistent

help-wifi.com - це ім'я мережі (SSID). 88888888 - пароль (key). Якщо хочете, можете змінити ім'я і / або пароль перед виконанням команди. Пароль повинен складатися мінімум з восьми символів.

Роздача інтернету в Windows по Wi-Fi через командний рядок

Бачимо повідомлення, що режим розміщеної мережі дозволений в службі бездротової мережі. Ідентифікатор SSID (ім'я мережі) і парольний фраза успішно змінені. Якщо, наприклад, ви хочете змінити ім'я мережі, або пароль, то просто міняємо їх в команді і виконуємо її заново. Будуть встановлені нові параметри.

2 Наступною командою ми включаємо роздачу Wi-Fi мережі. Цю команду потрібно виконувати кожен раз, після перезавантаження комп'ютера. Якщо необхідно, то можна налаштувати виконання команди з файлу, або зробити автоматичний запуск при включенні комп'ютера.

netsh wlan start hostednetwork

Якщо все ok, то повинно з'явиться повідомлення "Розміщена мережу запущена".

Команда для запуску розміщеної мережі в Windows

Після виконання цієї команди часто з'являється помилка "Не вдається запустити розміщену мережу" і відповідно нічого не працює. Про рішення я розповідав в окремій статті: не вдалося запустити розміщену мережу в Windows.

Наш ноутбук, або стаціонарний комп'ютер вже роздає Wi-Fi мережу. Але, так як ми не задали налаштування загального доступу до підключення до інтернету, то це мережа без доступу до інтернету. Це означає, що після підключення до неї на пристроях не буде доступу до інтернету. Про цю проблему я писав тут. Зараз ми це виправимо.

3 У властивостях підключення до інтернету (через яке наш комп'ютер підключений до інтернету) потрібно надати спільний доступ до інтернету для підключення, яке з'явилося після запуску віртуальної Wi-Fi мережі через командний рядок.

Відкриваємо вікно "Мережеві підключення". Бачимо, що у нас з'явилося нове підключення з цифрою в кінці назви. І з ім'ям нашої Wi-Fi мережі, яку роздає комп'ютер.

Підключення віртуальної Wi-Fi мережі запущеної через командний рядок

Нам потрібно відкрити для нього загальний доступ. Робимо так (див. Скріншот нижче):

 1. Натискаємо правою кнопкою на адаптер, через який підключений інтернет. Це може бути підключення по локальній мережі, Ethernet, підключення з ім'ям провайдера (високошвидкісне), підключення через мобільний модем - не важливо.
 2.  Відкриваємо "Властивості".
 3. Переходимо на вкладку "Доступ". Якщо у вас немає вкладки доступ - дивіться статтю не вдається надати загальний доступ до інтернету по Wi-Fi в Windows 10.
 4. Ставимо галочку біля "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера".
 5. Зі списку підключень домашньої мережі вибираємо то підключення, яке з'явилося після запуску роздачі інтернету через командний рядок. Зазвичай, це підключення з якоюсь цифрою в кінці. У мене це "Підключення по локальній мережі * 59".
 6. Натискаємо "Ok".

Загальний доступ до інтернету при роздачі з комп'ютера

Після цього, на пристроях, які ви підключите (або вже підключили до Wi-Fi мережі яку роздає комп'ютер) повинен з'явиться доступ до інтернету.

Біля підключення до інтернету з'явиться напис "загальнодоступних". Якщо відкрити "Стан" створеного підключення, то навпаки "IPv4-підключення" має бути написано "Інтернет". До настройки загального доступу там "Без доступу до мережі". На IPv6 не зважайте увагу.

IPv4-підключення Інтернет / Без доступу до мережі тощо роздачі Wi-Fi в Windows

Якщо пристрої до мережі підключаються, але немає доступу до інтернету, то зупиніть роздачу Wi-Fi через командний рядок і запустіть її заново (див. Нижче, крок 4).

Бувають випадки, коли пристрої не можуть підключитися до Wi-Fi мережі, яку ми запустили в настройках Windows. Рішення можна почитати тут: пристрої не підключаються до точки доступу в Windows 10. Отримання IP-адреси.

4 Як ви вже зрозуміли, після відкриття загального доступу до інтернету, на самих пристроях інтернет з'являється не завжди. Потрібно або зупинити роздачу певною командою і запустити її заново, або перезавантажити комп'ютер і запустить роздачу Wi-Fi. Якщо не запрацює - перевірити настройки загального доступу.

Для відключення віртуальної Wi-Fi мережі потрібно виконати наступну команду:

netsh wlan stop hostednetwork

Розміщена мережу зупинена. Комп'ютер перестане роздавати інтернет по W-Fi.

Зупинка (відключення) роздачі Wi-Fi через командний рядок

Ну і відповідно для повторного запуску використовуємо команду:

netsh wlan start hostednetwork

Розміщена мережу запущена.

Запуск розміщеної мережі в Windows c допомогою команд

По суті, нам потрібні тільки ці дві команди. А так як роздача автоматично зупиняється після перезавантаження Windows, то взагалі одна команда - для запуску. Інструкцію з налаштування автоматичного запуску мережі, або за допомогою файлу (щоб кожного разу не копіювати команди і виконувати їх в командному рядку), ви можете переглянути за посиланням, яку я залишав вище в цій статті.

додаткова інформація

Так як це дуже примхлива функція, і в багато її робота і процес налаштування залежить від версії Windows, підключення до інтернету, пристрої (ноутбук, або ПК), то залишу ще кілька посилань на більш докладні інструкції:

 • Якщо у вас ноутбук або комп'ютер з встановленою Windows 7 - //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/kak-razdat-internet-po-wi-fi-s-noutbuka-na-windows-7 -nastrojka-cherez-komandnuyu-stroku-2 /
 • Якщо інтернет підключений не по кабелю, а через USB 3G / 4G модем - //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/kak-razdat-wi-fi-esli-internet-cherez-usb-modem -3g4g /
 • Якщо ви хочете роздавати інтернет зі стаціонарного комп'ютера через Wi-Fi адаптер - //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/nastrojka-tochki-dostupa-cherez-wi-fi-adapter-na-pk- s-windows-10 /

Як бачите, використовувати команди для роздачі інтернету по Wi-Fi зовсім не складно. Досить виконати кілька команд в командному рядку Windows і все готово. Якщо не виходить - питайте в коментарях. Я завжди на зв'язку. Поки що!