Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання. Як виправити в Opera, Chrome, Яндекс Браузер?

Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання. Як виправити в Opera, Chrome, Яндекс Браузер?

Днями зіткнувся з помилкою "Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання" в браузері Opera. У процесі вирішення цієї помилки дізнався багато цікавої інформації. Шляхом проби різних варіантів, мені все таки вдалося прибрати цю помилку. Відразу хочу сказати, що ця проблема дуже неоднозначна. У тому плані, що вона може з'являтися в різних браузерах (Яндекс Браузер, Opera, Google Chrome, Mozilla, Edge), при спробі відкрити різні сайти (в тому числі Вконтакте, Однокласники і т. Д.), І рішення можуть бути найрізноманітнішими .

У моєму випадку, помилку "Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання" я побачив при спробі зайти на один популярний і точно безпечний сайт. Так само в Опері було повідомлення, що такий-то сайт відправив недійсний відповідь.

Opera: Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання

Думаю, ну ладно. Відкрив Google Chrome, набрав адресу цього ж сайту. І Хром мені так само видав повідомлення, що сайт не може забезпечити безпечне з'єднання. І ще додав код помилки: "ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR".

Небезпечне з'єднання Google Chrome: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Відкривають Яндекс Браузер, переходжу за цією ж адресою, і знову помилка:

Яндекс Браузер: Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання

У Mozilla помилка виглядає трохи інакше: "Помилка при встановленні захищеного з'єднання", "SSL_ERROR_ACCESS_DENIED_ALERT". Але суть та ж.

Mozilla: Помилка при встановленні захищеного з'єднання

Перше, що спадає на думку - проблем на стороні сайту. Але через деякий час сайт як і раніше не відкривався. А в тому, що він працює і проблеми на моєму боці я був практично впевнений. Тим більше, що буквально кілька днів тому цей сайт відкривався без будь-яких проблем.

Статті за рішенням схожих проблем:

Чи не відкриваються деякі сайти в браузері через роутер

Неможливо знайти DNS-адресу сервера. рішення помилки

Часто бувають випадки, коли якийсь певний сайт не відкривається тільки в одному браузері, а в інших працює нормально.

Як я виправив помилку і відключив її в Opera, Chrome і інших браузерах

Спочатку напишу про спосіб, який допоміг особисто мені.

1 В моєму випадку був винен антивірус Dr.Web (ліцензія). Зазвичай, коли вбудований в Dr.Web брандмауер (SpIDer Gate) блокує якийсь сайт, то там з'являється повідомлення саме від самого антивіруса, і все відразу зрозуміло. В даному випадку, помилку про неможливість забезпечити безпечне з'єднання видавав браузер. І я навіть не міг подумати, що винен саме Dr.Web.

Як тільки я відключив вбудований в антивірус брандмауер, він же SpIDer Gate, помилка в браузері пропала. Сайт без проблем відкрився у всіх браузерах.

Помилка

Далі я просто додав сайт в виключення Dr.Web.

Як додати сайт в виключення антивіруса Dr.Web

Ось таке рішення в моєму випадку. Але все таки мені здається, що проблема може бути на сайті. Щось у них з SSL сертифікатом. Але це мої припущення.

У вас, звичайно ж може бути встановлений інший антивірус. Але там точно є можливість тимчасово відключити вбудований брандмауер, або повністю відключити захист.

2 Бачив в інтернеті багато порад, що потрібно перевірити дату на комп'ютері, планшеті, смартфоні. На пристрої, де з'являється помилка. Так, дійсно, дана проблема може виникнути через неправильно встановленої дати, або часу.

А ще ця помилка так само може з'являтися на мобільних пристроях (Android, iOS), і в основному через налаштувань часу і дати.

3 Можна так само спробувати очистити кеш і куки в браузері. Особливо, якщо помилка з'являється в якомусь одному, конкретному браузері. Як зробити це в браузері Опера, я писав в статті: //help-wifi.com/programmy-brauzery/kak-ochistit-istoriyu-kesh-kuki-brauzera-opera/. В інших браузерах це можна без проблем зробити в налаштуваннях. Або очистити всі утилітою CCleaner.

4 Якщо є можливість, спробуйте відкрити цей же сайт з іншого пристрою. Так ми зможемо зрозуміти в чому проблем: на стороні сайту, або на вашому пристрої.

А як ви відключили цю помилку, який спосіб допоміг вам? Якщо у вас є корисна інформація по цій темі - пишіть в коментарях. Задавайте питання.