Налаштування роутера Netis на прикладі Netis WF2411

Налаштування роутера Netis на прикладі Netis WF2411

У цій інструкції ви знайдете всю необхідну інформацію по налаштуванню роутера Netis WF2411. Мається на увазі повне налаштування нового роутера на роботу з провайдером, настройка Wi-Fi мережі, установка пароля на бездротову мережу, і т. Д.

Netis WF2411 насправді дуже цікава модель, яка приваблює покупців невеликою ціною, і непоганими відгуками. Я перед покупкою цього роутера прочитав багато інформації по ньому і відгуків в тому числі, так як з роутерами компанії Netis не був знайомий. Вирішив купити, і перевірити що це за пристрій. Не буду зараз розповідати про якісь технічні характеристики, так як ви вже швидше за все купили роутер, і хочете якомога швидше налаштувати свій Netis. Цим ми зараз і займемося. Читав в коментарях, що після скидання налаштувань на цьому роутере не входить в налаштування, і злітають настройки після перезавантаження. Я все перевірив, і таких проблем не виявив.

Фото: Netis WF2411

Мені дуже сподобалася панель управління у Netis WF2411. Зроблено все дуже просто і продумано. Все зрозуміло, до того ж є російська мова. Думаю, проблем з налаштуванням не виникне, тим більше по такій класній інструкції як ця 🙂

Вже за звичкою, будемо налаштовувати маршрутизатор за стандартною схемою:

  • Покажу як підключити Netis WF2411 до інтернет і до комп'ютера.
  • Зайдемо в налаштування нашого роутера, і налаштуємо інтернет (підключення до провайдера). Розглянемо налаштування як для динамічного отримання IP, так і для PPPoE, PPTP, L2TP.
  • Далі налаштуємо Wi-Fi на Netis, і встановимо пароль на бездротову мережу.
  • Встановимо пароль для захисту налаштувань роутера.

Ця інструкція без проблем підійде як для нового маршрутизатора, який ви тільки що купили, так і для повторної настройки. Якщо ваш роутер раніше працював з іншим провайдером, або ви вже пробували його налаштує, то я раджу зробити скидання налаштувань . Для цього підключіть до роутера харчування, і на 10 секунд затисніть утоплену в корпус кнопку Default. Після цієї процедури можна приступати до настройки Netis WF2411 (або іншої моделі, яка у вас).

Підключення роутера Netis

Насамперед, підключіть до роутера кабель живлення, і включіть його в розетку. Далі, в WAN роз'єм маршрутизатора потрібно підключити інтернет (кабель від інтернет-провайдера), або від ADSL модему. Виглядає це ось так:

Підключення роутера Netis WF2411 до інтернету

Тепер нам потрібно підключиться до роутера з пристрою, з якого ми будемо його налаштовувати. Якщо у вас є стаціонарний комп'ютер, або ноутбук, то краще за все підключити його до Netis WF2411 за допомогою мережевого кабелю, який йде в комплекті. Один кінець кабелю підключаємо до роутера в LAN роз'єм , а другий кінець до мережевої карти комп'ютера.

Підключення комп'ютера до роутера Netis по кабелю

Якщо ви хочете налаштовувати роутер по Wi-Fi, то просто підключіться до бездротової мережі, яка з'явиться відразу після включення роутера. Вона буде мати приблизно таку назву: "netis_C2323B" . Для підключення потрібно буде використовувати стандартний пароль. У мене: "password" . Назва мережі, і стандартний пароль вказані на нижньому боці маршрутизатора.

Стандартний пароль, SSID, і адреса налаштувань роутера Netis

Після підключення до роутера, можна приступати до його налаштуванні.

Налаштування інтернету на Netis WF2411

Відкрийте будь-який браузер (виробник рекомендує Chrome або Internet Explorer), я налаштовую через Оперу. В адресному рядку наберіть адресу 192.168.1.1 , або  //netis.cc , і перейдіть по ньому. Відкриється сторінка з настройками маршрутизатора. Я підготував ще окрему інструкцію по входу в настройки Netis.

Якщо хочете, то перед налаштуванням можете оновити прошивку вашого роутера. Зробити це можна за інструкцією, в якій я писав про прошивці роутерів Netis. Оновити ПО можна і після настройки.

Ви побачите сторінку з швидкими налаштуваннями. На ній можна налаштувати підключення до інтернет-провайдера, і Wi-Fi. Але в першу чергу, я раджу змінити мову панелі керування на російський, і натиснувши на кнопку Advanced , перейти в розширені налаштування. Там ми всі і налаштуємо.

Встановлюємо російську мову налаштувань

Далі переходимо зліва на вкладку Мережа  - WAN . Тут знаходяться дуже важливі настройки, якщо їх поставити неправильно, то роутер Netis WF2411 не зможе підключиться до інтернету і роздавати його. Який тип підключення використовує ваш інтернет провайдер, вам потрібно уточнювати у самого провайдера. Це може бути: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP. Якщо у вас тип з'єднання не Динамічний IP, то у вас так само повинні бути параметри для підключення: ім'я користувача, пароль, і можливо IP адреса. Ці дані видає провайдер.

У випадаючому меню  Тип підключення WAN вибираємо наш тип підключення, і якщо потрібно, задаємо необхідні параметри.

 Налагодження підключення WAN на Netis WF2411

Наприклад, настройка популярного підключення  PPPoE (Білайн, Дом.ру) на роутері Netis буде виглядати так:

Налаштування PPPoE на Netis

Для збереження налаштувань натискаємо на кнопку Зберегти . Якщо потрібно задати якісь особливі параметри, наприклад: клонувати MAC-адресу, задати DNS адреси, ім'я сервера, і т. Д., То натисніть на кнопку Розширені , і відкриються додаткові налаштування.

Головна мета цих налаштувань, це що б через роутер почав працювати інтернет. Якщо ви підключені до роутера і інтернет вже працює, і немає статусу "без доступу до інтернету", то все добре. Зберігайте настройки, і дотримуйтесь цієї інструкції. Якщо ж не виходить налаштувати підключення до інтернету, то раді перевірити настройки ще раз, уточнити їх у провайдера, і почитати цю статтю.

Налаштування Wi-Fi, і установка пароля на маршрутизаторі Netis WF2411

Під налаштуванням бездротової мережі є введу зміна назви цієї самої мережі. Якщо вас стандартну назву не влаштовує. Ну і звичайно ж, раджу захистити свою Wi-Fi мережу хорошим паролем.

Для цього в настройках перейдіть на вкладку Бездротовий режим - Налаштування Wi-Fi (якщо потрібно, то виберіть мережу 2.4G, або 5G, якщо роутер двохдіапазонний). На цій сторінці нас цікавить поле SSID, там ми прописуємо назву своєї бездротової мережі.

Для установки пароля, в випадаючому меню  Тип аутентифікації виберіть WPA2-PSK . І в поле Пароль , придумайте і запишіть пароль, який буде використовуватися для підключення до вашого Wi-Fi. Пароль повинен бути мінімум з 8 символів, англійських букв і цифр.

Установка пароля на Wi-Fi на роутері Нетіс

Інші параметри краще не міняти. Натисніть кнопку Зберегти . Після цього, потрібно буде підключиться до Wi-Fi вже з новим паролем, який ми встановили. Постарайтеся його не забути, а якщо забудете, то вам стане в нагоді ця стаття.

Якщо ви змінили тільки пароль, то на комп'ютерах, які вже раніше підключалися до цієї мережі може з'явиться помилка: "Windows не вдалося підключитися до", або "Параметри мережі, збережені на цьому комп'ютері, не відповідають вимогам цієї мережі". В такому випадку, потрібно просто видалити мережу на комп'ютері, і підключиться заново.

Встановлюємо пароль на захист налаштувань

Всі, хто буде підключатися до вашого роутеру, зможуть отримувати доступ до його налаштувань. Тому, я раджу встановити пароль, запит якого буде з'являтися при входу в панель управління. Для цього перейдіть в налаштуваннях на вкладку Система - Пароль . Вкажіть ім'я користувача, рекомендую admin, і два рази вкажіть пароль. Цей пароль потрібно буде вводити тільки при вході в налаштування. Натисніть кнопку Зберегти .

Захист параметрів Netis WF2411 паролем

Тепер при вході в налаштування вашого Netis WF2411, буде з'являтися запит імені користувача та пароля.

Запит пароля при вході на netis.cc

Ось і все, тепер налаштування нашого маршрутизатора надійно захищені. Головне не забудьте цей пароль, а то доведеться робити скидання налаштувань.

Я показав основні настройки, після яких можна підключатися до маршрутизатора і користуватися інтернетом. Він повністю готовий до роботи. Такі інструкції як: настройка IPTV, блокування клієнтів, кидок портів, і т. Д., Я підготую в окремих статтях.

Якщо у вас залишилися питання по налаштувань Netis WF2411, то залишайте їх у коментарях. Добре опишіть свій випадок, і я постараюся допомогти порадою.