Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка "Неможливо знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері"

Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері»

Довго не міг придумати хороший заголовок для цієї статті, що б було зрозуміло про що вона, і що б можна було легко знайти її при проблемах з Wi-Fi в Windows 10. Зараз ми постараємося розібратися, чому немає кнопки Wi-Fi в Windows 10 . Де взагалі шукати настройки бездротової мережі, як включити Wi-Fi і чому з'являється така проблема. Розповім про помилку «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері" в Windows 10.

Відразу скажу, що коли ви не можете знайти "Wi-Fi" на своєму ноутбуці (немає кнопки включення, немає пункту в налаштуваннях і т. Д.), То швидше за все, що у вас просто не встановлений драйвер на Wi-Fi, у вас немає Wi-Fi приймача, або він вимкнений. Давайте детально у всьому розберемося.

Суть проблеми:

Вся проблема полягає в тому, що ми не можемо підключиться до Wi-Fi мережі на Windows 10. Я вже писав докладну статтю по підключенню до Wi-Fi. Але, коли ми відкриваємо вікно управління підключеннями, то там просто немає кнопки управління Wi-Fi адаптером.

немає кнопки

Якщо ми перейдемо в настройки, в мережеві параметри, то там так само не виявимо пункту "Wi-Fi" . А на вкладці Режим "у літаку" ми побачимо виділену помилку «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері" .

Така проблема може означати що:

  • На вашому комп'ютері просто фізично немає Wi-Fi приймача. Якщо у вас ноутбук, то в ньому повинен бути вбудований бездротової адаптер. На комп'ютері, можна використовувати зовнішній Wi-Fi приймач. Якщо ви точно впевнені, що в вашому комп'ютері є Wi-Fi (користувалися раніше до установки Windows 10, подивилися в характеристиках, підключили зовнішній приймач і т. Д.), То потрібно перевірити інші причини.
  • Чи не встановлений драйвер на Wi-Fi адаптер. В якійсь статті я вже писав, що Windows 10 сама встановлює драйвер на бездротові адаптери. Але не завжди. І не завжди, ці драйвера працюють так як потрібно. Тому, найчастіша причина, при таких проблемах з Wi-Fi в Windows 10 - це відсутність драйвера бездротового адаптера, або невідповідний драйвер.
  • Ну і може бути таке, що адаптер "Бездротова мережа" просто відключений . Я ось тільки що перевірив, відключив його, "симптоми" проблеми точно такі, як я описував вище.

Один невеликий нюанс. Ви напевно знаєте, що на ноутбуці є поєднання клавіш, для включення і відключення бездротових мереж. На моєму Asus, наприклад, це клавіші Fn + F2 . У Windows 10, ці клавіші відповідають за включення і відключення режиму "У літаку". Якщо у вас на панелі повідомлень замість значка інтернету, значок "літака", то просто відключіть цей режим клавішами на вашому ноутбуці, або натиснувши на сам значок і відключивши режим "У літаку".

У будь-якому випадку, можете перевірити поєднанні клавіш на вашому ноутбуці, раптом допоможе. У різних виробників, ці поєднання можуть бути різними. Як правило, це клавіша Fn + клавіша зі значком антени.

Давайте перевіряти і виправляти.

Ні Wi-Fi на ноутбуці з Windows 10: рішення проблеми

Давайте насамперед перевіримо, чи включений адаптер "Бездротова мережа", а якщо цього адаптера у вас зовсім немає, то переконаємося в тому, що проблема в драйвері, або взагалі без цього адаптера в вашому комп'ютері.

Натисніть правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету на панелі повідомлень, і відкрийте Центр керування мережами і загальним доступом . У новому вікні виберіть пункт Зміна параметрів адаптера .

управління адаптером

Якщо ви побачите там адаптер  "Бездротова мережа" (або щось в цьому роді), і він відключений, то натисніть на нього правою кнопкою миші, і виберіть Увімкнути . Після цього, Wi-Fi повинен з'явиться на вашому ноутбуці, і ви зможете підключитися до бездротової мережі.

Включаємо Wi-Fi в Windows 10

Якщо ж адаптера "Бездротова мережа" немає взагалі, то як я вже писав вище, на вашому комп'ютері швидше за все не встановлено драйвер на Wi-Fi. Або він встановлений, але працює не стабільно.

Проблеми з драйвером Wi-Fi адаптера в Windows 10

Нам потрібно зайти в диспетчер пристроїв, і подивитися що там. Чи є бездротової адаптер, і як він працює. Для цього, натисніть на меню Пуск і виберіть Параметри .

параметри

Далі, виберіть пункт Пристрої .

пристрої

Внизу сторінки перейдіть в Диспетчер пристроїв .

Диспетчер пристроїв в Windows 10

У диспетчері пристроїв, відкрийте вкладку Мережеві адаптери . Зазвичай там два адаптера: LAN - для підключення інтернету з мережевого кабелю (мережева карта), і бездротової адаптер. Як правило, в назві бездротового адаптера є слово "Wireless". Ось так виглядає Wi-Fi адаптер в диспетчері пристроїв на моєму ноутбуці:

Бездротовий адаптер в Windows 10

Як бачите, в назві зазначений виробник і модель. Якщо у вас є адаптер в диспетчері пристроїв, і він включений (як перевірити, показував вище), але включити Wi-Fi все рівно не виходить, то спробуйте оновити драйвер для свого адаптера. Або, спробуйте виконати операції з адаптером, про які я писав у цій статті.

Якщо драйвера немає, чи ні самого адаптера, то в диспетчері пристроїв ви його так само не побачите.

Windows 10: немає драйвера на Wi-Fi

Але, зверніть увагу, що якщо в диспетчері адаптера немає (а в комп'ютері, ноутбуці він є), то в диспетчері пристроїв повинно бути хоч одне "Невідомий пристрій" , як у мене на скріншоті. В такому випадку, потрібно спробувати встановити драйвер на Wireless адаптер.

Як встановити, чи оновити драйвер Wi-Fi адаптера?

Якщо у вас ноутбук , то зайдіть на офіційний сайт виробника, через пошук, або через меню шукайте свою модель, там знайдіть розділ з завантаженнями драйверів, і шукайте драйвер для Wireless адаптера. Зверніть увагу, що швидше за все, там буде можливість вибрати операційну систему. Виберіть Windows 10. Якщо драйвера для "десятки" немає, то можна спробувати вибрати Windows 8 (8.1). Так само, драйвер може бути на диску, який як правило йде в комплекті з ноутбуком (але навряд чи там буде драйвер для "десятки").

Збережіть драйвер на комп'ютер і просто запустіть його установку. Якщо ви завантажили архів, то в архіві повинен бути інсталяційний файл, який потрібно просто запустити, і слідувати інструкціям. Після установки, перезавантажте ноутбук, і пробуйте підключиться до Wi-Fi мережі (Wi-Fi потрібно включити).

Якщо у вас стаціонарний комп'ютер з USB / PCI адаптером , то драйвер шукайте на сайті виробника самого адаптера. За моделлю адаптера. Ну і диск з драйверами у вас повинен бути.

Що стосується оновлення драйвера, то робимо все так же, як у випадку з установкою: знаходимо, викачуємо на комп'ютер, і встановлюємо.

І ще ...

Про всяк випадку залишу посилання на статтю з рішенням найпопулярнішою проблеми "Обмежено" в Windows 10. А то хіба мало що може статися після того, як ви все таки полагодите Wi-Fi і підключіться до інтернету :)

До речі, після установки драйвера на бездротової адаптер, коли він запрацює, ви зможете роздавати інтернет зі свого ноутбука - дуже корисна штука.

Діліться в коментарях результатами, зачіпайте питання, а я постараюся доповнювати цю статтю новою інформацією, за рішенням цієї проблеми з Wi-Fi на "десятці".

Оновлення: рада з коментарів

На диску С включив пошук і знайшов папку wireless LAN

C: \ eSupport \ eDriver \ Software \ WirelessLan \ Qualcomm Atheros \ WirelessLan \ 10.0.0.342 \ 2886 \

Там два файли є Setup. Я їх обидва запустив і у мене все повернулося на круги своя.

Якщо кому допоможе, спасибі Костянтину!

Оновлення: служба WLAN

Перевірте, чи запущена на вашому комп'ютері служба автонастройки WLAN. Як цей зробити, я показував тут.

Оновлення: служба "Журнал подій Windows"

У коментарях з'явилося робоче рішення, яке полягає в тому, що потрібно включити службу "Журнал подій Windows". Заходимо в служби (можна натиснути Win + R і виконати команду services.msc).

Знаходимо службу "Журнал подій Windows" і відкриваємо її властивості (натиснувши на неї правою кнопкою миші). Перевіряємо, чи встановлений тип запуску "Автоматично" і запущена чи сама служба. Якщо немає - натискаємо на кнопку "Запустити". Можна спробувати зупинити її і запустити заново.

Перевірка служби

Діліться рішеннями в коментарях! Задавайте питання.