Через Wi-Fi немає підключення до інтернету на ноутбуці, телефоні, планшеті

Через Wi-Fi немає підключення до інтернету на ноутбуці, телефоні, планшеті

Одна з найчастіших проблем, з якою стикаються напевно всі користувачі бездротових мереж, це коли по Wi-Fi немає підключення до інтернету. Ноутбук, ПК, смартфон, планшет, телевізор і т. Д., До Wi-Fi мережі підключається, а інтернет не працює. Знайоме? Проблема звичайно дуже неоднозначна, так як причина може бути в чому завгодно, і відповідно рішення можуть бути найрізноманітнішими.

В даному випадку винуватцем може бути точка доступу (сам роутер, інтернет-провайдер), або клієнт (пристрій, яке ви підключаєте). В ролі клієнта може бути будь-який пристрій. Я розгляну спочатку кілька універсальних рішень, які в основному пов'язані з пошуком причини, перевірки маршрутизатора, і вирішення проблеми на стороні точки доступу. Так само, окремо розглянемо проблему з підключенням до інтернету по Wi-Fi на ноутбуках (Windows), а так само на телефонах і планшетах (Android, iOS).

Підключення по Wi-Fi без виходу в інтернет

З приводу симптомів цієї проблеми, і як вона виглядає, то тут все дуже просто. Сам пристрій до Wi-Fi мережі підключається без проблем, але підключення до інтернету немає. Залежно від пристрою, і операційної системи, можуть бути різні помилки і значки біля іконок, які відображають статус підключення. Наприклад, на деяких Android-пристроях іконка підключення до Wi-Fi може бути сірою. Або повідомлення, що інтернет не працює. На комп'ютерах зі встановленою Windows 10, Windows 8, і Windows 7 біля іконки підключення з'явиться жовтий знак оклику. І буде повідомлення "Без доступу до інтернету", "Обмежено", або "Ні підключення до Інтернету, захищене". У будь-якому випадку, в браузерах, при спробі відкрити якийсь сайт буде помилка. Програми і різні сервіси, яким потрібен доступ до мережі працювати не будуть.

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi роутер

Кілька важливих моментів:

  • Якщо ви були підключені до якоїсь безкоштовної, відкритої Wi-Fi мережі, або до закритої, але це мережа не ваша і раптом перестав працювати інтернет, то швидше за все в даному випадку проблема саме на стороні самої точки доступу. Можливо, там якийсь збій, не сплатили інтернет, або просто вас заблокували. Підключіться до іншої мережі, або перезавантажте свій пристрій і спробуйте пізніше.
  • Якщо мережа ваша, то для початку потрібно перезавантажити маршрутизатор. Можливо, це вирішить проблему з доступом до інтернету. Просто вимкніть живлення роутера на хвилину і включіть назад.
  • Якщо ви підключаєтеся через свій маршрутизатор, і підключення до інтернету пропало на всіх пристроях, то потрібно переконається, що немає проблем на стороні провайдера. Можливо, у них якісь технічні неполадки, або ви просто не оплатили інтернет. Зателефонуйте в підтримку, і уточніть чи немає яких-небудь проблем. Можна підключити кабель безпосередньо до комп'ютера і спробувати підключиться до інтернету.
  • Перевірте підключення кабелів до маршрутизатора. Особливо кабель від провайдера, який в WAN порт підключається. Зверніть увагу на індикатор інтернету на маршрутизаторі. Він повинен блимати. На нових моделях від TP-Link, наприклад, коли роутер втрачає підключення, то індикатор горить помаранчевим кольором.

Більш детально на цю тему я писав в статті: роутер не роздає інтернет по Wi-Fi.

Важливо! У тому випадку, коли підключення до інтернету через Wi-Fi мережу пропало одночасно на всіх пристроях, які підключені до однієї мережі, то проблема точно в маршрутизаторі, або у провайдера.

Вище я описав одну сторону цієї проблеми - маршрутизатор і провайдер. Нижче ми розглянемо можливі проблеми і рішення вже на стороні клієнтів. Пристроїв, на яких ви спостерігаєте відсутність підключення до інтернету. При тому, що підключення до Wi-Fi мережі є, а інтернет від цієї мережі працює на інших пристроях .

Проблема на ноутбуці. Windows 10, 8, 7

При можливості підключіть свій ноутбук, або ПК до іншого Wi-Fi мережі. Подивіться, чи з'явиться доступ до інтернету. Просто коли на комп'ютері біля іконки Wi-Fi з'являється жовтий значок зі знаком оклику, то там вже може бути що завгодно. Якоїсь певної причини і рішення немає.

На ноутбуці немає підключення до інтернету по Wi-Fi

У Windows 10 і 8 статус підключення буде "Обмежено", а на Windows 7 ви побачите "Без доступу до інтернету".

Думаю, що немає сенсу писати про рішення ще раз. За цю помилку я вже підготував дві великі і докладні інструкції з безліччю рішень. Просто даю посилання.

  • Обмежено в Windows 10 і Windows 8 - //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/podklyuchenie-ogranicheno-v-windows-10-po-wi-fi-i-setevomu-kabelyu/
  • Без доступу до інтернету в Windows 7 - //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/bez-dostupa-k-internetu-v-windows-7-pri-podklyuchenii-po-wi-fi-seti/

Одна з цих статей повинна допомогти вам вирішити проблему. Перевіряйте налаштування IP і DNS, вимкніть антивірус, включіть режим сумісності з FIPS.

Якщо немає підключення на телефоні, або планшеті. Android і iOS

З власного досвіду можу сказати, що на пристроях від Apple, на iPhone і iPad, така проблема виникає дуже рідко. Я навіть не бачив таких випадків. Якщо ваш смартфон, або планшет від Apple підключений до Wi-Fi мережі, але інтернет не працює, то причина швидше за все на стороні маршрутизатора, або провайдера. У iPhone і iPad часто буває проблема, коли вони взагалі не бачать Wi-Fi мережі, про це я писав тут.

Що стосується смартфонів і планшетів на Android, то там така проблема буває. Навіть якщо на інших пристроях є доступ до інтернету, то на Android його може не бути. Найчастіше це супроводжується сірої іконкою Wi-Fi. Дуже детально цю проблему я писав в окремій статті: чому Wi-Fi горить сірим замість синього на Android смартфоні, або планшеті.

Найчастіше причина в налаштуваннях проксі-сервера, часу і дати, додатках типу «Freedom», і навіть з-за вірусів. Я про це теж уже писав в статті: чому на Android планшеті, або смартфоні не працює інтернет по Wi-Fi.

Підводячи підсумки можу сказати, що доступ до інтернету найчастіше відсутня через якихось проблем з маршрутизатором, або самим інтернетом. Не потрібно забувати, що у провайдера так само можуть бути технічні неполадки. Сам факт підключення до Wi-Fi мережі ще не означає, що є вихід в інтернет.