Технологія DLNA. Використання DLNA на телевізорах Smart TV і інших пристроях

Технологія DLNA. Використання DLNA на телевізорах Smart TV і інших пристроях

Технологія DLNA дослівно розуміється як Digital Living Network Alliance, що означає "Альянс домашніх цифрових мереж". Рішення заслужено користується широкою популярністю, особливо це пов'язано з виходом на ринок функціональних телевізорів Smart TV і ігрових консолей останнього покоління.

Зазначена технологія дозволяє об'єднати домашні ПК, смартфони, ноутбуки, телевізори та інші пристрої з підтримкою DLNA в єдину локальну групу для швидкого доступу і взаємодії з даними різного розміру і формату. Простіше кажучи, для обміну фільмами, музикою і фото.

Про технологію DLNA

Дане рішення стало дуже зручним, забезпечуючи максимум комфорту в процесі роботи з контентом. Значущим плюсом можна вважати практично повну автоматизацію всіх параметрів мережі, що робить зазначену технологію доступною і простою в роботі для будь-якого користувача, не вимагаючи від нього спеціальних знань. DLNA забезпечує комфортний перегляд на великому екрані телевізора завантаженого з інтернету фільму на комп'ютер або планшет, виключаючи необхідність прямого підключення до пристрою відображення або записи файлу на носій. Такий же легкої стає і роздруківка знімка на сумісному принтері безпосередньо з фотокамери, що підтримує DLNA. Це дозволяє обійти завантаження фото на комп'ютер і робить процес швидким і доступним.

інструкції:

Налаштування DLNA-сервера для телевізора LG за допомогою програми Smart Share

Універсальна інструкція з налаштування DLNA за допомогою програми "Домашній медіа-сервер"

DLNA сервер в Windows 10. Налаштування, висновок на телевізор

Технологія DLNA активно розвивається, підтримується і просувається провідними світовими компаніями і розробниками програмного забезпечення, які займаються створенням і впроваджують численні цифрові пристрої, постійно наділяючи їх все більш широкими можливостями. Підтримка DLNA сьогодні реалізована в багатьох таких продуктах від найвідоміших глобальних корпорацій. Загальна кількість компаній, що входять в альянс виробників пристроїв з підтримкою DLNA, перевищує позначку в 250 учасників.

Як працює технологія DLNA?

Технологія DLNA частково використовує протоколи UPnP і є набором певних стандартів, що робить можливим здійснення прийому і передачі, а також відтворення та відображення різноманітного мультимедійного контенту між сумісними пристроями. Така передача здійснюється за допомогою використання домашньої локальної IP-мережі і дозволяє переглядати зображення, прослуховувати музичний контент, переглядати відео в реальному часі і здійснювати інші операції, функціонально доступні для перебувають у спільній мережі пристроїв.

Саме з'єднання може бути реалізовано як через Ethernet-з'єднання за допомогою дроту, так і бути повністю бездротовим з використанням Wi-Fi. Кожен пристрій, задіяне в такій мережі, отримує свій індивідуальний адресу.

Як працює DLNA

Для того щоб стало можливим з'єднати цифрові пристрої за допомогою DLNA, необхідна обов'язкова підтримка такими пристроями зазначеної технології. Пристрої, що підтримують DLNA, проходять процедуру сертифікації і мають відповідний логотип "DLNA CERTIFIED". Якщо у Вас є такі пристрої, то останньою ланкою стане наявність роутера (через яке буде йти з'єднання) або проводів для підключення по Ethernet.

Нещодавно ми писали про бездротової технології Miracast. Вони чимось той схожі, за допомогою Miracast так само можна вивести зображення з телефону, планшета, або ноутбука, але за допомогою DLNA ми можемо дивитися тільки якийсь певний контент (фільм, фото, слухати музику), а по Miracast відображається все що ми бачимо на екрані. А що б DLNA працювала, устрйоства повинні бути підключені через один роутер, безпосередньо за допомогою мережевого кабелю, або по Wi-Fi Direct. У Miracast пристрої з'єднуються безпосередньо за бездротовою технологією.

Всі пристрої з підтримкою DLNA ділять на три категорії.

  1. До першої відносяться Home Network Devices. Йдеться про мережевих сховищах, телевізорах, медіаплеєрах, музичних центрах і принтерах.
  2. Другою категорією є Mobile Handheld Devices. Під цим розуміється ряд мобільних девайсів, серед яких знаходяться смартфони, музичні портативні плеєри, відеокамери і фотоапарати, планшетні ПК і т.д.
  3. Третьою категорією стали Home Interoperability Devices. Такі пристрої дозволяють конвертувати контент і мають реалізацію підтримки додаткових стандартів зв'язку.

Варто окремо відзначити, що можливості DLNA на мобільних пристроях бувають сильно обмежені. Давайте детальніше розглянемо роботу DLNA на прикладі сумісного ноутбука і телевізора Smart TV, які об'єднані за допомогою домашньої мережі через роутер.

Насамперед повинна бути виконана комутація пристроїв і створено необхідні мережеві настройки. Підсумковим результатом стане отримання телевізором доступу до тих файлів, які зберігаються у Вас на ноутбуці в стандартних папках користувача "мої відео / аудіо / фото". Виробники техніки найчастіше надають особливу програму, що дозволяє управляти цими файлами з пульта від Вашого ТВ. Якщо Ви не хочете зберігати доступний контент в зазначених папках за замовчуванням, тоді необхідно перетворити ПК в домашній медіа-сервер, використовуючи для цього ще одну програму (Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) - хороша програма). Саме вона надасть контент з комп'ютера або планшета іншим DLNA-пристроїв з домашньої мережі.

Використання технології DLNA на телевізорах та інших пристроях

Технологія DLNA активно використовується багатьма виробниками цифрових пристроїв і устаткування, але має різні назви. У списку знаходяться бренди Intel, Sony, Matsushita, Microsoft, Nokia, Philips, Hewlett-Packard, Samsung і багато інших. Корейська Samsung називає цю технологію AllShare, його конкурент LG назвав рішення SmartShare. Компанія Philips підібрала схоже Simple Share, а іменитий Apple позначив технологію DLNA назвою AirPlay.

Післямова

Зручність технології DLNA для користувача неможливо недооцінити. На сучасному ринку можна спостерігати неухильно зростає кількість пристроїв від різних брендів з підтримкою DLNA, безліч виробників у всьому світі невпинно працюють над удосконаленням самої технології та комплектуючі, ПЗ, так що сьогодні DLNA однозначно є актуальним і досить перспективним рішенням.

Але є технології, які, за своєю функціональністю краще DLNA. Це, наприклад, технологія Miracast, коли пристрої з'єднуються безпосередньо, а не через роутер. І Miracast дозволяє виводити на великий екран не тільки медіаконтент, а абсолютно всі, що ви бачите на екрані свого устрйоства.