Що таке WAN? Чим відрізняється роз'єм WAN від LAN на роутері?

Що таке WAN? Чим відрізняється роз'єм WAN від LAN на роутері?

Якщо ви хочете дізнатися що таке WAN, або чим відрізняється WAN від LAN, то ви зайшли за адресою. Зараз спробуємо розібратися, що це за технології, роз'єми, з'єднання, для чого вони потрібні і в чому відмінність.

Думаю, що в більшості випадків, коли хтось шукає інформацію по WAN, то він має на увазі роз'єм на Wi-Fi роутер. Адже практично в кожній інструкції по налаштуванню роутера можна зустріти цю абревіатуру. Всі пишуть про підключення якихось кабелів в WAN роз'єми, або LAN. Давайте по порядку:

WAN (Wide Area Network) - це глобальна комп'ютерна мережа. Простіше кажучи, це інтернет. Якщо говорити про роз'ємі WAN, то це роз'єм на роутері, в який підключається кабель від провайдера. Мережевий кабель, по якому роутер отримує доступ в інтернет.

Практично на всіх роутерах це роз'єм синього кольору, і виглядає він ось так:

WAN роз'єм на роутері

На фото вище видно, що роз'єм навіть підписаний. Так само, на роутері як правило є індикатор підключеного кабелю WAN. При нормальній роботі, він повинен активно блимати. А біля самого індикатора зазвичай малюють іконку у вигляді планети.

Тепер ви знаєте що таке WAN. Давайте ще розберемося, чим він відрізняється від LAN.

Чим відрізняється роз'єм WAN від LAN?

Тут так само все дуже просто. Що таке LAN?

LAN (Local Area Network) - це локальна мережа. Простіше кажучи, це комп'ютери, які з'єднані між собою на не дуже великій відстані. Наприклад, комп'ютери, телевізори, мобільні пристрої, які з'єднані між собою через маршрутизатор в рамках будинку, або офісу. Це і є локальна мережа.

На роутерах зазвичай ви можете знайти 4 LAN роз'єму. Вони жовтого кольору і виглядають ось так:

Відмінність LAN від WAN

Служать вони для підключення пристроїв в локальну мережу з мережевого кабелю.

Відмінність WAN від LAN в тому, що WAN це доступ до інтернету, а LAN це локальна мережа, в яку можуть бути підключені пристрої, які знаходяться недалеко один від одного.

Думаю, що це все, що потрібно знати про ці дві позначеннях. Можна звичайно ж заглибитися в технічні моменти, незрозумілі визначення і т. Д., Але навряд чи це буде комусь цікаво.