Налаштування локальної мережі в Windows 10: параметри загального доступу і загальний доступ до папки

Як налаштувати локальну мережу в Windows 10? Параметри загального доступу і загальний доступ до папки в Windows 10

Раніше я вже публікував детальну інструкцію з налаштування локальної мережі в Windows 10. Але для настройки використовував домашню групу, яку з Windows 10 (у версії 1803 і вище) видалили. А це означає, що стара інструкція більше не актуальна, так як домашньої групи в Windows 10 1803 більше немає. Але весь функціонал звичайно ж зберігся, і в десятці, як і раніше можна надати загальний доступ до папок і принтерів, відкрити загальний доступ до певної папки, отримати мережевий доступ до інших комп'ютерів і т. Д. Так навіть простіше і краще, прибрали непотрібні налаштування. Домашня група використовувалася для спрощення налаштування локальної мережі та надання загального доступу до файлів і принтерів. Але по факту, вона тільки ускладнювала процес налаштування локальної мережі своїми заплутаними настройками. Простіше вручну відкрити загальний доступ і розшарити папку з мережі,ніж возитися з налаштуванням домашньої групи.

Зазвичай локальну мережу налаштовують між комп'ютерами, які з'єднані між собою через роутер (по Wi-Fi, мережевого кабелю), або світч. При необхідності можна з'єднати два комп'ютери безпосередньо за допомогою мережевого кабелю, але цей спосіб навряд чи зараз хтось ще використовує. Відкрити спільний доступ до папок в Windows 10 можна не тільки для інших комп'ютерів, але і для мобільних пристроїв. Наприклад, доступ до расшаренним по мережі папок на комп'ютері можна отримати з мобільних пристроїв, TV приставок і інших пристроїв, які працюють на Android. Але найчастіше локальну мережу налаштовують саме для обміну файлами між декількома комп'ютерами. Якщо в мережі є комп'ютери на Windows 7 і Windows 8, то на них параметри загального доступу налаштовуються практично так само, як і в Windows 10. Папка,до якої відкритий загальний доступ на комп'ютері з Windows 10 буде без проблем відображатися в мережевому оточенні на комп'ютері з Windows 7 і навпаки. Головне, щоб на обох комп'ютерах було включено мережеве виявлення.

Підготовка до налаштування локальної мережі в Windows 10

При підключенні до роутера по кабелю, або по Wi-Fi мережі, Windows 10 привласнює підключенню мережевий профіль: "Загальнодоступні" або "Приватні" . Тут все просто. "Загальнодоступні" - це коли комп'ютер підключений до загальнодоступної, чужий мережі. Наприклад, десь в кафе, готелі, у знайомих будинку і т. Д. "Приватні" - це підключення до домашньої мережі. Профіль цього бажано встановлювати тільки в тому випадку, коли ви підключені до своєї мережі (до свого роутера, який надійно захищений. Дивіться статтю максимальний захист Wi-Fi мережі і роутера від інших користувачів і злому). Залежно від обраного профілю, змінюються деякі настройки загального доступу і брандмауера.

Для настройки локальної мережі я рекомендую для Ethernet або Wi-Fi підключення встановити мережевий профіль "Приватні". Ну і відповідно відкривати загальний доступ до файлів тільки в тих мережах, яким ви довіряєте (які ви контролюєте). На тему зміни профілю мережі я вже писав докладну інструкцію: домашня (приватна) і громадська (загальнодоступна) мережу Windows 10.

Зробити це не складно. У властивостях Ethernet підключення:

Зміна мережевого профілю при налаштуванні локальної мережі в Windows 10

У властивостях Wi-Fi мережі:

Локальна мережа через Wi-Fi в Windows 10 1803 і вище

Необхідний мережевий профіль підключення привласнили, можна переходити до налаштування локальної мережі.

Налаштування параметрів загального доступу в Windows 10

Нам потрібно відкрити вікно "Додаткові параметри спільного доступу". Це можна зробити через "Центр управління мережами і загальним доступом", або в параметрах, в розділі "Мережа та Інтернет" - "Параметри загального доступу".

Параметри загального доступу в Windows 10

Для профілю "Приватна (поточний профіль)" нам потрібно встановити такі настройки:

  1. Включити мережеве виявлення - якщо мережеве виявлення включено, то наш комп'ютер буде бачити інші комп'ютери в мережі, і буде видно іншим комп'ютерам.
  2. Включити загальний доступ до файлів і принтерів - після включення все папки і принтери до яких підтримують обмін будуть доступні іншим пристроям в цій локальній мережі. За замовчуванням це стандартні загальні папки (Загальна музика, Загальні документи, Загальні відеозапису і т. Д.). Далі в статті я покажу, як відкрити загальний доступ до будь-якої папки на вашому комп'ютері.

Мережеве виявлення і загальний доступ до файлів і принтерів в Windows 10

Так само міняємо наступні настройки для профілю "Все мережі" :

  1. Включити загальний доступ, щоб мережеві користувачі могли читати і записувати файли в загальних папках.
  2. Відключити загальний доступ з парольного захистом. Що стосується загального доступу з пральний захистом або без, то різниця в тому, чи потрібно вводити пароль при доступі до спільної папки на комп'ютері. У домашній мережі, як правило, пароль не потрібен. Але якщо є необхідність, ви можете залишити парольний захист. Тоді на інших комп'ютерах буде з'являтися запит імені користувача і пароля (користувача віддаленого комп'ютера).

Відключення парольного захисту в домашній мережі в Windows 10

Обов'язково натискаємо на кнопку "Зберегти зміни" !

Усе! Налаштування локальної мережі в Windows 10 завершена.

Доступ до загальних папок з іншого комп'ютера в локальній мережі

Після настройки загального доступу ми можемо отримати доступ до загальних папок з інших комп'ютерів, які знаходяться в одній мережі (підключені через один роутер або світч).

На інших комп'ютерах бажано виконати такі ж налаштування загального доступу, як я показував вище. Якщо ви це зробите, то в провіднику на вкладці "Мережа" відразу з'явиться комп'ютер з мережевого оточення. В іншому випадку мережеве виявлення доведеться включати з самому провіднику (скріншоти нижче).

Можна відразу перейти в провідник, на вкладку "Мережа". Якщо мережеве виявлення на цьому комп'ютері відключено, то ви побачите повідомлення: "Мережеве виявлення відключено. Мережеві комп'ютери і пристрою не видно" .

Мережеве виявлення відключено.  Мережеві комп'ютери і пристрою не видно

Натискаємо "OK" і зверху з'явиться жовта смужка, де можна "Включити мережеве виявлення і загальний доступ до файлів".

Налаштування мережевого виявлення в Провіднику

А якщо мережі, до якої ви підключені присвоєно статус "Загальнодоступні", то з'явиться ще одне вікно. Виберіть наступний пункт: "Ні, зробити мережу, до якої підключений цей комп'ютер, приватної".

Ні, зробити мережу, до якої підключений цей комп'ютер, приватної

Після цього на вкладці "Мережа" в провіднику відразу з'являтися "Комп'ютери". Наш комп'ютер так само буде відображатися разом з іншими комп'ютерами з локальної мережі.

Загальний доступ до папок на іншому комп'ютері з комп'ютера на Windows 10

Все готово!

Якщо не вдається отримати доступ до спільної папки на іншому комп'ютері, то потрібно перевірити, чи дозволений загальний доступ до файлів і папок в настройках брандмауера (антивіруса) для приватної мережі на комп'ютері, на якому ми відкривали загальний доступ до цих папок. Можна на час (для перевірки) зупинити роботу брандмауера (антивіруса). Так само на цю тему у нас є окрема, докладну статтю: не відображаються загальні папки, мережеві комп'ютери, флешки, диски на вкладці "Мережа" провідника Windows.

Ми тільки що налаштували локальну мережу між двома комп'ютерами на Windows 10. З обох комп'ютерів є доступ один до одного по мережі (в моєму випадку з Wi-Fi, через роутер). За замовчуванням доступ відкритий тільки до окремих загальних папок. Для обміну файлами між комп'ютерами можна використовувати ці папки (копіювати в них файли, переглядати, видаляти), або ж вручну відкрити загальний доступ до інших папок, які знаходяться на жорсткому диску комп'ютера. Далі я більш детально покажу, як розшарити папку в Windows 10.

Як відкрити загальний доступ до папки в Windows 10?

У Windows 10 надати загальний доступ до файлу або папці (розшарити папку) можна буквально за кілька секунд. Ще я покажу, як закрити загальний доступ до папки / файлу і подивитися, до яких папок надано спільний доступ.

Просто натискаємо правою кнопкою миші на будь-яку папку або файл, наводимо курсор на меню "Надати доступ до" і вибираємо "Окремі люди" .

Загальний доступ до файлу або папці в Windows 10

Далі потрібно вибрати користувача, для якого буде надано загальний доступ до папки. У домашній мережі можна вибрати "Все". У такому випадку доступ до файлу / теці буде у всіх учасників мережі. Можна створити нового користувача і використовувати його ім'я / пароль для доступу до папки з інших комп'ютерів (якщо ви не відключали загальний доступ з парольного захистом).

доступ для

Для користувача "Все", (або нового користувача) можна змінити права доступу до файлу або папці в Windows 10. За замовчуванням папка / файл доступний тільки для читання. Можна встановити "Читання і запис". Тоді інші користувачі по мережі зможуть змінювати / видаляти файли в папці, записувати нові, редагувати файли.

Права доступу до спільної папки

Після натискання на кнопку "Поділитися" з'явиться вікно, в якому буде вказано мережеву адресу до файлу, або папці. Це адреса можна скопіювати і використовувати для доступу до цього ресурсу з інших комп'ютерів в локальній мережі (просто перейти за адресою в провіднику).

Мережевий адреса до файлу або папці в Windows 10 1803 і вище

Щоб зайти в папку, до якої ми відкрили спільний доступ не обов'язково використовувати адресу. На іншому комп'ютері можна просто перейти в розділ "Мережа" в провіднику Windows. Відкриваємо потрібний комп'ютер з нашої локальної мережі і переходимо в загальну папку, до якої ми тільки що відкрили доступ.

Розшарити папку або файл в Windows 10 по мережі

Так як я встановив для цієї папки права на читання і запис, то без проблем можу редагувати, видаляти і створювати нові файли в цій папці. Права застосовуються до всіх файлів в расшаренной папці.

Як відключити загальний доступ до папки або файлу в Windows 10?

Просто натискаємо на папку або файл правою кнопкою миші, вибираємо "Надати доступ до" і натискаємо на "Зробити недоступними" .

Windows 10: відключення загального доступу до папки або файлу

Ось так просто в Windows 10 можна закрити загальний доступ до папки / файлу.

Зверніть увагу, що пункт "Зробити недоступними" ( "Закрити доступ", "Відключити загальний доступ") відображається у властивостях будь-якої папки, навіть до якої не відкритий загальний доступ. Так і має бути.

Як подивитися всі папки та файли, до яких відкритий загальний доступ на комп'ютері?

Для цього потрібно в провіднику перейти за адресою \\ localhost

Список всіх файлів і папок до яких відкритий загальний доступ в Windows 10

Відкриється папка, в якій будуть відображатися інші папки і файли, до яких на даному комп'ютері відкритий загальний доступ.

Післямова

Для мене, як і напевно для багатьох, локальна мережа, це завжди було щось складне і незрозуміле. Начебто розумієш для чого вона потрібна і як нею можна користуватися, але не зовсім зрозуміло, як вона працює і як її налаштувати. Якісь незрозумілі й заплутані параметри, загальний доступ, права, облікові записи і т. Д., Але якщо у всьому розібратися, а ще краще самостійно налаштувати, то відразу розумієш, що в цьому немає нічого складного. Навіть без цієї домашньої групи, яку прибрали в Windows 10 1803 все можна без проблем налаштувати і використовувати загальний доступ до файлів, папок і принтерів в локальній мережі.

Оновлення: підготував інструкцію з підключення та налаштування мережевого принтера в Windows 10.

Залишайте свої коментарі, питання і доповнення. Якщо я щось забув, або написав не так - поділіться корисною інформацією в коментарях! Із задоволенням відредагую і доповню статтю.